Kuba

Jazda strateným rajom
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb

Zažite jedinečnú jazdu Ostrovom slobody! Perfektná kombinácia poznávania a odpočinku. Neodoprite si komfort, ale ani autenticitu pri objavovaní krás strateného raja revolúcie! UNESCO pamiatky starej Havany, legendárne pláže, lahodný rum a najlepší tabak na svete! Romantická atmosféra a elektrizujúci životný elán obyvateľov sú prudko nákazlivé. Ktovie, ako dlho si ešte táto karibská krásavica zachová svoj imidž a čaro?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Európy, pristávame v Karibiku. Prehliadka hlavného mesta Kuby. Perla Antíl, jedno z najneodolateľnejších miest Karibiku. Havana patrí medzi svetové historické metropoly, kde dnes žije viac ako 2 milióny obyvateľov. Havanu neraz porovnávajú dokonca s Manhattanom, predovšetkým pre jej kultivovanosť, dynamickosť a rýchle životné tempo. No na rozdiel od iných metropol, tu si staré americké vozy vychutnávajú pomalú jazdu po poloprázdnych bulvároch, bez zbytočného dopravného ruchu. Určite spolu do jedného z nich nasadneme a popreháňame sa cez Malecón, krásne zelené parky, bulvár El Prado, všade naokolo nás domy a sídla v štýle art deco a belle epoque a po celej ceste jedinečná kubánska architektúra. Havana nemá žiadne "slumové" štvrte, revolučné obdobie sa zato podpísalo na jej chátrajúcej tvári, najmä v časti Havana Vieja. Ale aj práve preto je jednou z najfotogenickejších koloniálnych štvrtí sveta. Prejdeme sa po námestiach Plaza de la Catedral, Plaza de Armas, Plaza Vieja a Plaza de San Francisco - miesta, kde sa striedajú obnovené paláce s chátrajúcimi, postupne miznúcimi koloniálnymi pamiatkami, kde stále žije veľká časť najchudobnejšieho kubánskeho obyvateľstva, mnoho umelcov a bohémov a ktorá bola zároveň domovom Ernesta Hemingwaya. Dáme si namiešať jeho obľúbené mojito v Bodeguite? Či dáte prednosť tomu najlepšiemu daiquiri v "jeho" Floridite? Nepohrdneme snáď ani populárnym hlavným chodom Langusta a la Hemingwayna na terase jeho hotela. Havana Vieja a jej uvoľnená atmosféra magicky priťahuje ľudí, čo majú radi život. Je to miesto, kde je možné zažiť autentický štýl „života pod holým nebom“. Netreba hádam dodávať, že od roku 1982 je pod patronátom UNESCO. Promenáda po El Prado je ďalšou „povinnou“. Malecón, jedna z najmladších štvrtí Havany je epicentrom stretávok všetkých generácií, miestom pouličných koncertov a zasnívaných pohľadov, ktoré sa upierajú za „veľkú mláku“ a túžia po ružovej budúcnosti. Na konci tohto bulváru sa týči neprehliadnuteľný Capitol, bývalé sídlo parlamentu, stavba pripomínajúca Capitol vo Washingtone, odkiaľ je možné pozorovať najrušnejšiu časť Havana Vieja. Neminieme však ani príležitosť ohodnotiť krásne tanečnice kabaretu La Tropicana (fakultatívne), ktoré tancujú v pestrých kostýmoch pripomínajúcich karneval v  Rio de Janeiro. Nevestince by sme od Fidelovej revolúcie hľadali márne, sú dávno zapadnuté prachom. Ten sa tu však stále víri do neskorých nočných hodín v najkvalitnejších hudobných podnikoch, kde vás miestni prevedú všetkými tanečnými variáciami alebo dáte prednosť komornejšej atmosfére s pohárikom rumu a vôňou cigár pri latino-jazze, sone a trove? Havana nás bude lákať ako Siréna na mori, budete z nej chcieť stále viac a viac a kto si nedá pozor, ten ju už neopustí. Neboli by ste ani prví ani poslední. Mimochodom - nedávno uplynulo 500 rokov od založenie Havany, a teda oslavy sú namieste!

3. DEŇ:

Po dvoch príjemných nociach v Havane sa presunieme na vidiek - do provincie Pinar del Rio, prekvitajúcej vďaka tabakovému priemyslu. Najzápadnejšia provincia ostrova slobody je právom označovaná za zelenú a najmenej dotknutú. Mogoty (vysoké vápencové útvary v tvare homole) údolia Viňales vám vyrazia dych a vytvoria nezabudnuteľnú panorámu. Terén s množstvom krasových útvarov a jaskýň tu vytvoril ideálne podmienky pre najlepšie tabakové plantáže na svete. Obed a jednoznačne najlepšia piňa colada na ostrove pod gigantickou nástennou maľbou Mural de la Prehistoria, ktorú dal namaľovť sám Fidel. Zastávka na vyhliadke „Los Jasmines“, plavba na starodávnych člnkoch podzemnou riekou jaskyne Cueva del Indio, ktorá sa nachádza v útrobách jedného z mogotov, pripomínajúceho kopu sena. Návrat do Havany.

4. DEŇ:

Smerujeme ku Karibskému pobrežiu. Cestou sa zastavíme pri replike indiánskej dediny, "Lagúnu pokladov" si prezrieme počas plavby na lodi a nevynecháme ani krokodíliu farmu.  Pokračovanie do Cienfuegos – „perla juhu“ láka turistov svojou eleganciou s duchom francúzskeho osvietenstva a zároveň divokosťou. Obzrieme si historické centrum so šarmom Paríža zo začiatku 19. Storočia, s pravouhlou sieťou promenád a ulíc – park José Martího, Hlavné námestie s reprezentatívnou architektúrou prelomu 19. a 20. storočia, mestské divadlo, Palacio de Valle. Cesta s výhľadom na more nás vovedie do Trinidadu, malebného mestečka s koloniálnou atmosférou, bezpochyby patriacemu ku koloniálnym pokladom Kuby. V minulosti bolo mestečko vďaka plantážam cukrovej trstiny najbohatším na ostrove. Na istý čas sa stalo domovom aj takých slávnych osobností, ako španielskeho dobyvateľa Hernánda Cortésa, či nemeckého geografa Alexandera Humboldta. Od roku 1988 sa teší patronátu UNESCO.

5. DEŇ:

Trinidad - najlepšie zachované koloniálne mesto na Kube patriace pod UNESCO nás očarí pôvabom starobylých ulíc, nezmenených už stáročia. Trinidad ukrýva najviac galérií na jedného obyvateľa mesta na svete a je pravdepodobné, že ak odoláte nákupnému ošiaľu v Havane, tak tu už neodoláte kúpe svojej maľovanej spomienke na Kubu. Toto mestečko naozaj patrí do zlatého obdobia Kuby. Spolu s Valle de los Ingenios je živou pripomienkou Kuby z obdobia spred 500 rokov. S jeho pôvodnou urbanizáciou, pokrivenými uličkami a vydláždenými kamením na zmätenie  pirátov. Navštívime miestne múzeum, prejdeme sa romantickými uličkami bez jediného auta – iba s konskými povozmi a pouličnými hráčmi domina. A ideme ďalej – do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu a ikony Latinskej Ameriky, Kubáncami „adoptovaného syna“ Ernesta „Che“ Guevaru. Pripravte sa na stretnutie s revolúciou! Vykoľajený vlak a Mauzóleum v kontraste s pamätníkom návštevy pápeža Ján Pavla II. A už nás vítajú vyhlásené pláže ostrova Cayo Santa Maria. Varadero je slávne a krásne, ale piesok je najbelší tu! Do pravého raja vás privedie vás sem most ponad tyrkysové vody súostrovia „Kráľove záhrady“. O plážach ostrova Cayo Santa Maria sa samotný Fidel Castro vyjadril, že svojou krásou ďaleko predčia pláže Varadera. K dispozícii je potápačské centrum a podmorské dno bohaté na koraly, ryby. Je tu možné zahliadnuť aj morské korytnačky či delfíny. Uvítací koktejl a ubytovanie v 4+* all inclusive hoteli.

6. - 9. DEŇ:

Zaslúžený oddych na bieloskvúcich plážach, farba mora vám ukáže celú paletu tyrkysovej a modrej. Podmorské dno je bohaté na koraly a ryby, k dispozícii je aj potápačské centrum. Je tu možné zahliadnuť aj morské korytnačky či delfíny.Servis all inclusive hotela neponúka len najkvalitnejší kubánsky rum, osviežujúce mojito, či ľadové cuba libre, ale aj bohaté aktivity - hodiny salsy, večerné show, minikurz španielčiny, potápanie, plávanie s delfínmi a ešte oveľa viac! Nudiť sa určite nebudete!

10. DEŇ:

Rozlúčkové dopoludnie na pláži. Sem problémy nechodia, tu je všetko a la mañana, stále si užívate pohody. Ak ste sa dostali až sem, budete vykúpaní na všetkých stranách Ostrova slobody, a naviac ste sa dostali Kube naozaj pod kožu. Presun do Havany, nocľah v 4* hoteli v centre mesta s raňajkami.

11. - 12. DEŇ:

Voľný čas na dobehnutie zameškaného z Havany. Presun na letisko, posledná možnosť nákupov v duty free shope. Odlet a návrat domov.

Recenzie k zájazdu

Kuba - Relax a pohoda na zájazde

Jozef Pekár

Jazda strateným rajom
Kuba

Kuba je top s CK Svet. Doporučujeme každému kto chce zažiť relax pohodu a trochu sa vzdialiť uponáhľanému svetu.

Spokojnosť na 1000%

Gabriella Kovacs Dohorak

Dobrý den prajem. Absolvovali sme Kubu vo februári. Bola to 1.cesta s cestovkou. Dali viacej ako som čakala,spokojnosť na 1000%.Cesta domov nebola jednoduchá, kvôli štrajku nám zrušili letenku z Madridu do Viedne, no p. Eva Rosíková majiteľka cestovky (bola so skupinou v Zanzibare) za 1 hodinu vybavila, preorganizovala prestup a pristali sme v Prahe, žiadne časove presuny neboli. Obrovská chvála....od iných cestoviek turisti čakali v Madride .....Určite odporučujem cestovku.

+1 RECENZIA
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovaným mikrobusom, prípadné taxíky
 • Jazda na veteránoch, plavba v Lagúne pokladov
 • 3x ubytovanie v Havane v 4* hoteli s polpenziou
 • 1x ubytovanie v Cienfuegos/Trinidade v 5* hoteli s polpenziou
 • Na plážach Cayo Santa Maria 4+* hotel s all inclusive (5 nocí)
 • 1x (noc pred odletom) ubytovanie v Havane v 4* hoteli v úplnom centre mesta s raňajkami
 • 3x obed počas poznávacej časti
 • Slovensky/česky hovoriaci sprievodca, ktorý ostrov vynikajúco pozná
 • Slovensky/anglicky hovoriaci delegát počas pobytu pri mori
 • Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 470 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK)
 • Prepitné (predovšetkým pre vodičov, čašníkov a chyžné) - prepitné tvorí dôležitú súčasť ich živobytia
 • Vstupná turistická karta 22 EUR

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 490 EUR
 • Miestna odletová taxa 25 CUC (cca 20 EUR)

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-MAD 07:00-10:10 I MAD-HAV 12:00-16:30
 • 11. DEŇ I HAV-MAD 18:35-09:40 (12. DEŇ) I MAD-VIE 16:00-19:00
 • VIE - Viedeň, MAD - Madrid, HAV - Havana
 • Letecká spoločnosť IBERIA

Upozornenie

 • Niektoré múzeá a/alebo tabakové továrne môžu byť počas sviatkov zatvorené.
 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.