Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
Popis zájazdu
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Transfer na letisko Schwechat z Bratislavy, odlet. Prestup v Oslo, prílet do mestečka Evenes, nocľah. Cez mestečko Finsness sa presunieme rovno do dedinky Fjordgård, nad ktoru sa týči majestátna Segla, ikonická scenéria ostrova. Najskôr však vystúpime na vrchol kopca nad jazerom Storvatnet, odkiaľ je parádny rozhľad na celé okolie. Pri podvečernom výstupe na vrchol Hesten (cca 1,5 hodiny s prevýšením približne 400 metrov) budeme v lúčoch zapadajúceho slnka sledovať, ako pozlacuje skalnú stenu tohto majestátneho vrchola pripomínajúceho rozvinutú plachtu – áno, najznámejší pohľad na Seglu nie je pochopiteľne zo Segly samotnej :-)

3. DEŇ:

Dopoludnia vystúpime na kopec Husfjellet, situovaný  priamo nad naším ubytovaním (celkové prevýšenie 680 metrov, cca 3-4 hodiny) v Skalande. Budeme mať skvelý výhľad na okolité zálivy, šíre more aj zubatý Oksahornan, prezývaný aj „diablova čelusť“. Budeme pokračovať scénickou jazdou po severnom okraji ostrova Senja, patriacou do siete 18 nórskych panoramatických trás „nasjonaleturistveger“ so zastávkami na vyhliadkových bodoch. Trajekt z prístavu Gryllefjord na najsevernejší cíp ostrova Andøya, ubytovanie v mestečku Andenes. Naším prvým dobytým vrcholom Vesterálov bude Matind (402 m.n.m.) s dychvyrážajúcou vyhliadkou na more a hrebeň Bleiksøya obľúbený predovšetkým množstvom vtáčích druhov (plánovaný je tzv. "polnočný výstup" - v lete tu slnko vôbec nezapadá za obzor!).

4. DEŇ:

Navštívime aj rodinnú sobiu farmu Inge Saami na najväčšom nórskom ostrove Hinnøya, kde sa dozvieme množstvo podrobností o tradičnom chove týchto prekrásnych a mimoriadne užitočných zvierat. Ostrov Langøya a prístav Stokmarknes s múzeom legendárnej plavebnej společnosti Hurtigruten. Plavba do Svolvear cez najvýchodnejší lofotský fjord – Trollfjorde. V najužšom mieste fjordu sú kolmé štíty hôr od seba vdzialené iba  100 metrov a okolité skalné steny dosahujú úctyhodných výšok – až okolo 1000 metrov. „Hlavné mesto“ lofotského súostrovia a každoročné dejisko majstrovstiev sveta v love tresiek Svolvaer. Najznámejšou ikonou mesta je bizarný skalný útvar, kopec s dvoma hrotmi nazývaný „Koza“. 

5. - 6. DEŇ:

Presun cez ostrovy Vestvagøy a Flakstadøy s fotozastávkami na najznámejších plážach s azúrovým morom v pozadí. Výstup na vrchol Ryten s rozprávkovým výhľadom na pláž Kvalvika (9 km, prevýšenie 680 metrov, cca 3-4 hodiny chôdze). Čarovný rybársky prístav Reine na ostrove Moskenøy, považovaný za najkrajšie situovanú obec Nórska vôbec. Farebné drevené domčeky obklopené ostrými štítmi vynárajúcimi sa z hlbín mora. Ubytovanie v typickom rorbu – jedná sa o pôvodné drevené ubytovania rybárov, dnes premenené na krásne hotely s ešte krajšími výhľadmi. Výstup po schodoch zhotovených nepálskými šerpami až na vyhliadku Reinebringen (448 m.n.m.) s výhľadom, ktorý budete dobre poznať z pohľadníc – realita je však ešte oveľa lepšia!

V prípade dohody celej skupiny možnosť celodennej turistiky na vrchol Munken (769 m.n.m). Dychberúce výhľady na okolité kopce, jazerá a fjordy, vrátane najvyššieho vrcholu celých Lofotov, majestátneho Himmeltinden týčiaceho sa úctyhodných 964 metrov nad morom. (cca 12 km, spolu 6-8 hodín chôdze – podľa zdatnosti účastníkov). Oddych si doprajeme pod vrcholom, neďaleko horskej útulne Munkebu s úchvatnými výhľadmi.

7. - 8. DEŇ:

Návrat do mestečka Evenes s odbočkou po trase vedúcu pod vežami útesov až do rybárskej dedinky Nusfjord, vybranej pre jeden z troch pilotných projektov na ochranu pôvodnej architektury v Nórsku (pod patrónom UNESCO).  Návšteva múzea "Lofotr Viking", kde si priblížime stručnú historiu osídľovania a spôsobu života slávnych vikingov. Zastávka v rozprávkovej rybárskej dedinke Henningsvær s prístavom v tvare podkovy. Prezývaná aj Benátky Lofotov, pre svoju malebnosť obľúbené miesto maliarov. Pláž Rorvika a najdôležitejšie pôvodné osídlenie Kabelvåg s najväčšiou drevenou katedrálou na sever od Trondheimu. Nocľah, odlet z Evenes v ranných hodinách, návrat domov.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase do a z Evenes (odlet z Viedne, prestup v Oslo) vrátane batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Vlastný mikrobus
 • Ubytovanie s raňajkami (okrem 2 nocí v tradičnom rorbu - k dispozícii je vlastná kuchynka)
 • Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
 • Všetky plavby a trajekty podľa programu
 • Vstup do múzea Lofotr Viking
 • Návšteva farmy saami s tradičným chovom sobov

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 420 EUR

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.