Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
Popis zájazdu
 • NÁRODNÉ PARKY
 • KULTÚRNE PAMIATKY
 • TURISTIKA
 • Max 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Transfer na letisko Schwechat z Bratislavy, odlet. Prestup v Oslo, prílet do mestečka Tromso. Fotozastávka pri výhľade na známu „arktickú katedrálu“. Presun prekrásnym údolím priľahlého ostrova Kvaløya až do prístavu Brensholmen. Scenérie okolitých štítov nám dávajú tušiť, aká magická asi potom bude samotná Senja! Plavba do Botnhamnu nám zaberie asi 40 minút, z prístavu sa presunieme rovno do dedinky Fjordgård, nad ktoru sa týči majestátna Segla, ikonická scenéria ostrova. Najskôr však vystúpime na vrchol kopca nad jazerom Storvatnet, odkiaľ je parádny rozhľad na celé okolie. Pri podvečernom výstupe na vrchol Hesten (cca 1,5 hodiny s prevýšením približne 400 metrov) budeme v lúčoch zapadajúceho slnka sledovať, ako pozlacuje skalnú stenu tohto majestátneho vrchola pripomínajúceho rozvinutú plachtu – áno, najznámejší pohľad na Seglu nie je pochopiteľne zo Segly samotnej :-)

3. – 4. DEŇ:

Dopoludnia vystúpime na kopec Husfjellet, situovaný  priamo nad naším ubytovaním (celkové prevýšenie 680 metrov, cca 3-4 hodiny) v Skalande. Budeme mať skvelý výhľad na okolité zálivy, šíre more aj zubatý Oksahornan, prezývaný aj „diablova čelusť“. Budeme pokračovať scénickou jazdou po severnom okraji ostrova Senja, patriacou do siete 18 nórskych panoramatických trás „nasjonaleturistveger“ so zastávkami na vyhliadkových bodoch. Ak nám počasie bude priať, pred nástupom na trajekt na do mestečka Andenes ešte vystúpime na vrchol Sukkertoppen – dopraje nám pekný rozhľad na pobrežie okolo dedinky Hamn.

5. - 6. DEŇ:

Najsevernejší cíp ostrova Andøya a ubytovanie v mestečku Andenes. Naším prvým dobytým vrcholom Lofotov bude Matind (402 m.n.m.) s dychvyrážajúcou vyhliadkou na more a hrebeň Bleiksøya obľúbený predovšetkým množstvom vtáčích druhov. Ostrov Langøya a prístav Stokmarknes s múzeom legendárnej plavebnej společnosti Hurtigruten. Plavba do Svolvear cez najvýchodnejší lofotský fjord – Trollfjorde. V najužšom mieste fjordu sú kolmé štíty hôr od seba vdzialené iba  100 metrov a okolité skalné steny dosahujú úctyhodných výšok – až okolo 1000 metrov. „Hlavné mesto“ lofotského súostrovia a každoročné dejisko majstrovstiev sveta v love tresiek Svolvaer. Najznámejšou ikonou mesta je bizarný skalný útvar, kopec s dvoma hrotmi nazývaný „Koza“. Počas treku po hrebeni si z vtáčej perspektívy dokonale vychutnáme neuveriteľnú pestrosť okolitej krajiny – mesto rozosiate na desiatkach ostrovčekov, členité zálivy, ostré štíty okolitých hôr a jazier (cca 4-5 km, približne 3-4 hodiny chôdze podľa zdatnosti účastníkov).

7. DEŇ:

Presun cez ostrovy Vestvagøy a Flakstadøy s fotozastávkami na najznámejších plážach s azúrovým morom v pozadí. Výstup na vrchol Ryten s rozprávkovým výhľadom na pláž Kvalvika (9 km, prevýšenie 680 metrov, cca 3-4 hodiny chôdze). Čarovný rybársky prístav Reine na ostrove Moskenøy, považovaný za najkrajšie situovanú obec Nórska vôbec. Farebné drevené domčeky obklopené ostrými štítmi vynárajúcimi sa z hlbín mora. Ubytovanie v typickom rorbu – jedná sa o pôvodné drevené ubytovania rybárov, dnes premenené na krásne hotely s ešte krajšími výhľadmi. Výstup po schodoch zhotovených nepálskými šerpami až na vyhliadku Reinebringen (448 m.n.m.) s výhľadom, ktorý budete dobre poznať z pohľadníc – realita je však ešte oveľa lepšia!

8. DEŇ:

Celodenná turistika na vrchol Munken (769 m.n.m). Dychberúce výhľady na okolité kopce, jazerá a fjordy, vrátane najvyššieho vrcholu celých Lofotov, majestátneho Himmeltinden týčiaceho sa úctyhodných 964 metrov nad morom. (cca 12 km, spolu 6-8 hodín chôdze – podľa zdatnosti účastníkov). Oddych si doprajeme pod vrcholom, neďaleko horskej útulne Munkebu s úchvatnými výhľadmi.

9.-10. DEŇ:

Presun do mestečka Evenes s odbočkou po trase vedúcu pod vežami útesov až do rybárskej dedinky Nusfjord, vybranej pre jeden z troch pilotných projektov na ochranu pôvodnej architektury v Nórsku (pod patrónom UNESCO).  Zastávka  v rozprávkovej rybárskej dedinke Henningsvær s najväčšiou drevenou katedrálou na sever od Trondheimu a prístavom v tvare podkovy, prezývaná aj Benátky Lofotov. Pre svoju malebnosť obľúbené miesto maliarov. Nocľah, odlet z Evenes v dopoludňajších hodinách, návrat domov.

:

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase do Tromso a z Evenes (odlet z Viedne, prestup v Oslo)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Vlastný mikrobus
 • Ubytovanie s raňajkami
 • Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
 • Všetky plavby a trajekty podľa programu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Posledné 2 voľné izby

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.