Nórsko

Najkrajšie treky a trasy Lofotov
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 8 osôb

Do tohoto zájazdu sme vybrali všetky trasy, treky a výhľady, ktoré sú nám na Lofotoch najmilšie, ktoré sa nám najviac páčia. Okrem toho sme doplnili aj špecialitu - atraktívny výstup na vrchol Håen na ostrove Vaeroy, ktorý je dostupný len loďou. Vyhliadka na skalné útesy stúpajúce od morskej hladiny je tu skutočne dychberúca. Samozrejme nevynecháme ani malebné rybárske dedinky s typickými červenými drevenými domčekmi rorbu postavenými na stĺpoch nad vodou, krásne pláže s bielym pieskom a tyrkysovomodré morské zátoky. Dokonalosť sama o sebe. Naviac si určite si v niektorej z miestnych reštaurácií doprajeme aj tradičnú miestnu špecialitu - tresku skrei. Vesterály a Lofoty, tentokrát vrátane málo navštevovaného Vaeroy! Ostrovy za polárnym kruhom, o ktorých sa hovorí ako o najkrajších ostrovoch Nórska.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet z Viedne s prestupom v Oslo, prílet do Evenes.

2. DEŇ:

Súostrovie Vesterály. Návšteva u našej sámskej kamarátky, ktorá sa venuje chovu sobov a zaujímavé rozprávanie o severskom etniku. Ostrov Langøya a prístav Stokmarknes, v ktorom nastúpime rovnako ako kedysi Karel Čapek na komfortnú plavbu legendárnej plavebnej spoločnosti Hurtigruten. Naša plavba do Svolvear povedie cez najvýchodnejší lofotský fjord – Trollfjord. V najužšom mieste fjordu sú kolmé štíty hôr od seba vzdialené iba 100 metrov a okolité skalné steny dosahujú úctyhodných výšok. Nad hladinou fjordu sú bežne pozorovateľné krúžiace morské orly vyhľadávajúce úlovok.

3. DEŇ:

Prístavné a rušné mesto Svolvaer je každoročne dejiskom majstrovstiev sveta v love tresiek. „Hlavné mesto“ lofotského súostrovia zabaví návštevníka cez deň aj večer. Ponúka výbornú severskú gastronómiu, ľahkú prechádzku na vyhliadku, prípadne náročnejší výstup k Svolvaergeita (v preklade svolvaerská koza). Skala s dvoma hrotmi je najznámejšou ikonou mesta. Je až neuveriteľné, aké krásne pláže sa tu na severe nachádzajú. Jeden z možných trekov nám ponúkne krásne výhľady nielen na Svolvaer. Bude to Kongstingen alebo Tjeldbergtind?

4. DEŇ:

Najjužnejšie miesto súostrovia a zároveň mesto s najkratším názvom na svete Å. Pohľady na rybársku architektúru, pobrežie a sušené tresky. Môže byť niečo ešte južnejšie? Preplavíme sa na ostrov Vaeroy, ktorý obýva približne 800 obyvateľov. Ponúka ako inak ďalšie nádherné scenérie strmých útesov, zelených hôr a azúrového mora, ktoré si vychutnáme po nenáročnej turistike na vrch Håen. Budeme mať šťastie zhliadnuť aj tulene, veľryby alebo ikonického vtáčika alku bielobradú? Necháme sa prekvapiť!

5. DEŇ:

Čaká nás turistická výzva v podobe celodenného turistického výletu na vrch Munken. Hory, jazerá, odľahlé oblasti Lofotov a aj vodopády, ktoré sú ukryté pred turistami v tichu nórskej prírody. Jedinečný spôsob ako zrelaxovať svoju myseľ v malebnej prírode a užiť si aktívne pokoj v lone lofotského ostrova Moskenesoya.

6. DEŇ:

Čakajú nás ďalšie dychberúce výhľady z vrchov Mannen alebo Holandsmelen. Nenáročné výstupy nás dovedú na vrcholky, z ktorých sa nám v plnej kráse ukáže pláž Haukland omývaná azúrovým morom, ktorému kontrastuje čistý biely piesok. Ostrov Vestagoy a múzeum Lofotr Viking s replikou jednej z najväčších vikingských stavieb na svete, ktorej základy boli objavené práve v tejto oblasti. V múzeu pôsobí niekoľko dobovo odetých Vikingov, ktorí nám porozprávajú o živote, remeslách, bojoch a ďalších témach. Čarovný rybársky prístav Reine na ostrove Moskenøy, považovaný za najkrajšie situovanú obec Nórska vôbec. Farebné drevené domčeky sú tu obklopené ostrými štítmi vynárajúcimi sa z hlbín mora. Výstup na kopec Reinebringen vedie cez 1560 schodov, ktoré stavali nepálski šerpovia. Pokúsi sa och niekto všetky zrátať?

7. DEŇ:

Rozprávková rybárska dedinka Henningsvær s prístavom v tvare podkovy, prezývaná aj Benátky Lofotov. Pre svoju malebnosť obľúbené miesto maliarov. Galérie a umelecké dielne - prevažne sklárne s ručnou výrobou skla. Pre prístav je dodnes typický lov tresiek a ich sušenie na obrovských drevených sušiakoch. Najväčšia drevená katedrála na sever od Trondheimu a akvárium morských živočíchov v pôvodne rybárskej osade Vikingov – Kabelvågu.

8. DEŇ:

Odlet z Evenes, návrat domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu do Evenes (odlet z Viedne s prestupom v Oslo), vrátane 23 kg batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Vlastný mikrobus
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami (4 noci)
 • Ubytovanie v rorbu - k dispozícii je vlastná kuchynka (3 noci)
 • Všetky plavby a trajekty podľa programu
 • Vstup do múzea Lofotr Viking
 • Návšteva farmy saami s tradičným chovom sobov
 • Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-EVE 15:00-22:40
 • 8. DEŇ I EVE-VIE 06:35-14:55
 • VIE - Viedeň, EVE - Evenes (Harstad)
 • Letecká spoločnosť NORWEGIAN

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená
 • V uvedenom zájazde nie je možná jednolôžková izba
 • V júnovom termíne sa môže stať, že nebude možné zabezpečiť lodnú dopravu na ostrov Vaeroy - v takom prípade sprievodca ponúkne niektorú z ďalších atraktívnych trás (na Lofotoch je ich neúrekom :)

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.