Vietnam a Kambodža

Tisíc pokladov Indočíny
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 16 osôb
 • Svietiaci planktón

Zažite unikáty Indočíny, ktoré nemajú na svete obdobu: vodné bábkové divadlo, architektonický div sveta – starobylý komplex Angkor Wat, mohutný Mekong, očarujúce scenérie legendárneho zálivu Halong Bay, kozmopolitný Saigon, kráľovský pokoj v Hue a oddych na najkrajších plážach Kambodže. Pripravili sme pre vás ideálnu kombináciu poznávania a odpočinku.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Prílet do Hanoja. Prechádzka atmosférickými uličkami starého mesta, pomenovanými podľa remesiel. Chrám literatúry – prvá škola zasvätená Konfuciovým myšlienkam, scénické jazero Hoan Kiem (jazero navráteného meča) a chrám Ngoc Son, spojený s brehom elegantným mostíkom. Na obed ochutnáme vynikajúcu, pravú hustú vietnamskú polievku. Večer jedinečné predstavenie vodného bábkového divadla – svetový unikát. Tisícky motoriek v kontraste s pokojnými pohybmi seniorov, cvičiacich v parku – tak im to totiž kedysi odporučil „strýček Ho“, ktorý má dnes v meste mauzóleum.

3. - 4. DEŇ:

Jazda pozdĺž zelených ryžových políčok v delte Červenej rieky. Nalodenie na krásnu džunku, čaká nás uvítací kotejl a plná penzia. Pred nami defilujú neopísateľné scenérie Halong Bay – lagúny a ostrovčeky tých najbizarnejších tvarov – jeden pripomína čajovú kanvicu, iný dračiu hlavu. Návšteva najznámejšej jaskyne zálivu, Sung Sot. Zakotvíme pri ostrove Titop – čas na oddych, plávanie, kajakovanie, či sladké ničnerobenie s výhľadom na západ slnka. Nocľah v lodnej kajute. Prebúdza nás romantický východ slnka a naša loď sa ticho plaví medzi ďalšími nádhernými ostrovčekmi – korytnačka, hlava muža, … chvíľa meditácie nad neskutočnou krásou stvorenia. Jaskyňa Luon. Obed na lodi, návrat do prístavu so zastávkou na živom, pestrofarebnom “vodnom” trhu. Možnosť preletu hydroplánom (25 minút) nad celou zátokou. Návrat do Hanoja.

5. - 7. DEŇ:

Dokončenie prehliadky Hanoja, večer pokračujeme pohodlným krátkym preletom pokračujeme do cisárskeho mesta Hue. Plavba loďou po Vonnej rieke, privezieme sa až k UNESCO pagode Thien Mu a Citadele cisárov. Návšteva kráľovskej hrobky Tu Duc. Cez sedlo Hai Van s krásnou vyhliadkou na pobrežie až do Danangu – zaujímavé chamské múzeum a pozoruhodné hinduistické súsošie. Prechádzka starobylým Hoi An: dom Tan Ky, krytý most a sála Phuc Kien. Naobedujeme sa v uličkách, kde to dýcha históriou. Vedeli ste, že práve tu bývajú aj najlepší vietnamskí krajčíri? Šaty, oblek či topánky Vám v miestnych rodinných dielňach vyrobia do 48 hodín. Okrem toho sa v okolí nachádzajú aj útulné pláže.

8. - 9. DEŇ:

Prelet na juh do metropoly Ho Chi Minh. Návšteva tunelov Cu Chi – až 200 km úchvatnej splete podzemných chodieb ukrýva okrem obytných častí aj celé nemocnice a továrne na výrobu zbraní. Návrat do Saigonu, okružná prehliadka mestom – Palác nezávislosti, trh Ben Thanh, katedrála Notre Dam, budova radnice a divadla, business štvrť plná mrakodrapov. Plavba po Mekongu - návšteva slávnych miestnych "plávajúcich trhov". A všadeprítomné milióny motocyklov.

10. DEŇ:

Metropolu Vietnamu strieda kambodžské prímorské mestečko Sihanoukvile (dostaneme sa sem komfortne letecky) a odtiaľ trajektom na tropický ostrov Koh Rong.

11. - 12. DEŇ:

Relax v divočine Koh Rongu, možnosti šnorchlovania, treku do džungle, či len užívania si tyrkysového mora a bieleho piesku. V noci môžeme pozorovať foreskujúci planktón, len treba vojsť do vody a poriadne hýbať rukami a nohami - je to práve pohyb, ktorú prinúti planktón fosforeskovať na svoju obranu. Ubytovanie priamo na pláži.

13. - 16. DEŇ:

Ráno si ešte naposledy vychutnáme nádherné pláže ostrova a potom už trajekt a miestny prelet do Siem Reap – čaká nás ďalší z absolútnych vrcholov zájazdu! Celodenná prehladka kompexu Angkor, ktorý sa nedostal medzi novozvolené divy sveta v roku 2009 len preto, že iba minimum Kambodžanov vtedy vlastnilo „luxus“ internetového pripojenia. Privíta nás majestátny východ slnka nad komplexom Angkor Watt. Chrámy Angkor Watu sa právom radia medzi sedem architektonických divov sveta – navštívime chrám a mauzóleum kráľa Suryavarmana II a budeme obdivovať prekrásny basreliéf plný príbehov, vytesaným do skaly až na dĺžke 2 kilometrov. Angkor Thom – tajomný chrám Bayon z 12. storočia má až 54 veží ozdobených 216 smejúcich sa tvárí Avalokitesvaru. Chrám Baphuon, pyramída reprezentujúca mýtickú horu Meru (hindustický stred vesmíru, sídlo Višnu) a monumentálna Slonia terasa.  Z chrámu Phnom Bakheng z 9. Storočia postavenom na návrší sa nám naskytne nezabudnuteľný, životný zážitok, keď zapadajúce slnko farbí steny ďalšieho chrámu na obzore a striebri hladinu jazera Tonle Sap. Rozlúčková delikátna večera a tradičné khmérske predstavenie – tanec Apsara, keď v sprievode kráľovských hudobných nástrojov tanečnice rozprávajú pohybom príbeh. Transfer na letisko v Siem Reap, prelet do Bangkoku a návrat domov.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelet Hanoi-Hue, Hoi An-Saigon, Saigon-Koh Rong, Koh Rong-Siem Reap
 • Prelet Sieam Reap-Bangkok
 • Ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcich kategórii minimálne 3-4* počas poznávacej časti, počas pobytu pri mori 4* hotel
 • Každý deň raňajky formou bufetu
 • Všetka doprava vlastným klimatizovaným mikrobusom
 • Džunka v zálive Halong Bay s plnou penziou
 • Plavba loďou po Vonnej rieke
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestni sprievodcovia podľa potreby

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 420 EUR
 • Vstupné víza Vietnam 25 USD, Kambodža 25 USD (potrebné vybaviť online vopred - s vybavením vám pomôže CK))
 • Prepitné (predovšetkým pre miestnych sprievodcov) 30 USD/osoba (platba v hotovosti na mieste)

Plánované letové časy

 • 04.04.23 VIE-DOH 16:25-22:30 I 05.04.23 DOH-HAN 02:55-14:05
 • 19.04.23 BKK-DOH 02:30-05:45 I DOH-VIE 08:40-13:25
 • VIE - Viedeň, DOH - Doha, HAN - Hanoj, BKK - Bangkok

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Posledné 2 voľné izby

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.