Vietnam a Kambodža

Tisíc pokladov Indočíny

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Prílet do Hanoja. Prechádzka atmosférickými uličkami starého mesta, pomenovanými podľa remesiel. Chrám literatúry – prvá škola zasvätená Konfuciovým myšlienkam, scénické jazero Hoan Kiem (jazero navráteného meča) a chrám Ngoc Son, spojený s brehom elegantným mostíkom. Na obed ochutnáme vynikajúcu, pravú hustú vietnamskú polievku. Večer jedinečné predstavenie vodného bábkového divadla – svetový unikát. Tisícky motoriek v kontraste s pokojnými pohybmi seniorov, cvičiacich v parku – tak im to totiž kedysi odporučil „strýček Ho“, ktorý má dnes v meste mauzóleum.

3. - 4. DEŇ:

Jazda pozdĺž zelených ryžových políčok v delte Červenej rieky. Nalodenie na krásnu džunku, čaká nás uvítací kotejl a plná penzia. Pred nami defilujú neopísateľné scenérie Halong Bay – lagúny a ostrovčeky tých najbizarnejších tvarov – jeden pripomína čajovú kanvicu, iný dračiu hlavu. Návšteva najznámejšej jaskyne zálivu, Sung Sot. Zakotvíme pri ostrove Titop – čas na oddych, plávanie, kajakovanie, či sladké ničnerobenie s výhľadom na západ slnka. Nocľah v lodnej kajute. Prebúdza nás romantický východ slnka a naša loď sa ticho plaví medzi ďalšími nádhernými ostrovčekmi – korytnačka, hlava muža, … chvíľa meditácie nad neskutočnou krásou stvorenia. Jaskyňa LuonObed na lodi, návrat do prístavu so zastávkou na živom, pestrofarebnom “vodnom” trhu. Možnosť preletu hydroplánom (25 minút) nad celou zátokou. Návrat do Hanoja.

5. - 7. DEŇ:

Dokončenie prehliadky Hanoja, večer pokračujeme pohodlným krátkym preletom pokračujeme do cisárskeho mesta Hue. Plavba loďou po Vonnej rieke, privezieme sa až k UNESCO pagode Thien Mu a Citadele cisárov. Návšteva kráľovskej hrobky Tu Duc. Cez sedlo Hai Van s krásnou vyhliadkou na pobrežie až do Danangu – zaujímavé chamské múzeum a pozoruhodné hinduistické súsošie. Prechádzka starobylým Hoi An: dom Tan Ky, krytý most a sála Phuc Kien. Naobedujeme sa v uličkách, kde to dýcha históriou. Vedeli ste, že práve tu bývajú aj najlepší vietnamskí krajčíri? Šaty, oblek či topánky Vám v miestnych rodinných dielňach vyrobia do 48 hodín. Okrem toho sa v okolí nachádzajú aj útulné pláže.

8. - 9. DEŇ:

Prelet na juh do metropoly Ho Chi Minh. Návšteva tunelov Cu Chi – až 200 km úchvatnej splete podzemných chodieb ukrýva okrem obytných častí aj celé nemocnice a továrne na výrobu zbraní. Návrat do Saigonu, okružná prehliadka mestom – Palác nezávislosti, trh Ben Thanh, katedrála Notre Dam, budova radnice a divadla, business štvrť plná mrakodrapov. Plavba po Mekongu - návšteva slávnych miestnych "plávajúcich trhov". A všadeprítomné milióny motocyklov.

10. DEŇ:

Metropolu Vietnamu strieda kambodžské prímorské mestečko Sihanoukvile (dostaneme sa sem komfortne letecky) a odtiaľ budeme pokračovať trajektom na prekrásny tropický ostrov Koh Rong.

11. - 12. DEŇ:

Relax v divočine Koh Rongu, možnosti šnorchlovania, treku do džungle, či len užívania si tyrkysového mora a bieleho piesku. V noci môžeme pozorovať foreskujúci planktón, len treba vojsť do vody a poriadne hýbať rukami a nohami - je to práve pohyb, ktorú prinúti planktón fosforeskovať na svoju obranu. Ubytovanie priamo na pláži.

13. - 16. DEŇ:

Ráno si ešte naposledy vychutnáme nádhernú pláž a potom už miestny prelet do Siem Reap – čaká nás ďalší z absolútnych vrcholov zájazdu! Celodenná prehladka kompexu Angkor, ktorý sa nedostal medzi novozvolené divy sveta v roku 2009 len preto, že iba minimum Kambodžanov vtedy vlastnilo „luxus“ internetového pripojenia. Privíta nás majestátny východ slnka nad komplexom Angkor WattChrámy Angkor Watu sa právom radia medzi sedem architektonických divov sveta – navštívime chrám a mauzóleum kráľa Suryavarmana II a budeme obdivovať prekrásny basreliéf plný príbehov, vytesaným do skaly až na dĺžke 2 kilometrov. Angkor Thom – tajomný chrám Bayon z 12. storočia má až 54 veží ozdobených 216 smejúcich sa tvárí Avalokitesvaru. Chrám Baphuon, pyramída reprezentujúca mýtickú horu Meru (hindustický stred vesmíru, sídlo Višnu) a monumentálna Slonia terasa.  Z chrámu Phnom Bakheng z 9. Storočia postavenom na návrší sa nám naskytne nezabudnuteľný, životný zážitok, keď zapadajúce slnko farbí steny ďalšieho chrámu na obzore a striebri hladinu jazera Tonle Sap. Rozlúčková delikátna večera a tradičné khmérske predstavenie – tanec Apsara, keď v sprievode kráľovských hudobných nástrojov tanečnice rozprávajú pohybom príbeh. Transfer na letisko v Siem Reap, prelet do Bangkoku a návrat domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelet Hanoi-Hue, Hoi An-Saigon, Saigon-Koh Rong, Koh Rong-Siem Reap
 • Prelet Sieam Reap-Bangkok
 • Ubytovanie v hoteloch zodpovedajúcich kategórii minimálne 3-4* počas poznávacej časti, počas pobytu pri mori 4* hotel
 • Každý deň raňajky formou bufetu
 • Všetka doprava vlastným klimatizovaným mikrobusom
 • Džunka v zálive Halong Bay s plnou penziou
 • Plavba loďou po Vonnej rieke
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestni sprievodcovia podľa potreby

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 440 EUR
 • Vstupné víza Vietnam 30 USD, Kambodža 30 USD (potrebné vybaviť online vopred - s vybavením vám pomôže CK))
 • Prepitné (predovšetkým pre miestnych sprievodcov) 40 USD/osoba (platba v hotovosti na mieste)

Plánované letové časy

 • 04.03.24 VIE-DXB 15:10-23:40 I 04.03.24 DXB-HAN 03:40-12:40
 • 19.03.24 BKK-DXB 03:10-06:55 I DXB-VIE 08:55-12:25
 • VIE - Viedeň, DXB - Dubaj, HAN - Hanoj, BKK - Bangkok
 • Letecká spoločnosť EMIRATES AIRLINES

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.