Fínsko

Zimná rozprávka za polárnym kruhom
Popis zájazdu
 • Max. 12 osôb
 • Jazda na snežných záprahoch

Pravé zimné dobrodružstvo v rozprávkovej krajine za polárnym kruhom. Vo fínskom Laponsku je zima stále taká, akú si ju predstavujeme - s kopami vrždiaceho snehu a jasnou nočnou oblohou. K dokonalosti pripočítajte záprahy ťahané sobmi, sálajúce teplo v saune, príbehy miestnych obyvateľov Saami aj chovateľov husky, praskajúci oheň v piecke, či ligotavé snehové vločky uhýbajúce pod snežnicami pri prechádzke touto čarovnou krajinou. A keď sa este na oblohe ukáže polárna žiara, je mágia dokonalá!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Letecký presun z Viedne do Fínska, pristávame až v Ivalo: 300 kilometrov severne od polárneho kruhu! Ubytovanie v 4-miestnych drevených chatkách a spoločné posedenie. Už dnes máme šancu pozorovať polárnu žiaru, ak počasie dovolí :)

2. DEŇ:

Vyskúšame si tradičnú fínsku saunu. Bez fínskej sauny totiž nie je Fínsko! Sauna s panoramatickými sklenenými oknami smerom k rieke, údolie a vonkajšia jacuzzi vedľa nej ponúkajú perfektný spôsob na relaxáciu a prvé dotyky s miestnou kultúrou – sauna patrí ku Fínsku ako bryndza ku Slovensku. Večer sa opäť vydáme za pozorovaním polárnej žiary. Zoberieme si snežnice a pôjdeme na miesta, ktoré pripomínajú vianočnú rozprávku. Čarovný les, sneh a polárna žiara nad nami?

3. DEŇ:

Čaká jeden z vrcholov výletu, a to sú soby. Kontakt s týmito prekrásnymi zvieratami, jazda na saniach ťahanými sobmi, po ktorej sa zahrejeme teplými nápojmi a zaujímavými príbehmi o pasení a chove sobov od miestnych obyvateľov. Hra na otázky a odpovede môže začať. Od domácich sa dozviete všetko o spôsobe ich života a o ich zvieratách, vyrozprávajú vám všakovaké príbehy a budete mať možnosť nakúpiť i fantastické suveníry. Pokojné zimné dobrodružstvo v tradičnej podobe „raito“, kde soby chodia jeden po druhom pri každom ťahaní saňami. Pohodlne sa usaďte a vychutnajte si jazdu po zasneženom teréne v magickom lese.

Večer sa povezieme cez arktické zimné lesy naprieč zamrznutou riekou pri obdivovaní krásy Laponska. Prírodou, ktorá nám pripomína rozprávku na vyhrievaných saniach ťahaných snežným skútrom. Majte fotoaparát so sebou, čaká nás niekoľko mimoriadne fotogenických zastávok! No a najmä – držme si palce , aby sa nad nami opäť odohrávalo to úžasné divadlo v podobe tancujúcej polárnej žiary.

4. DEŇ:

Dnes nás privíta neďaleká husky farma. Je to prekrásne a úžasné miesto so skvelými ľuďmi, ktorí sa psíkom maximálne venujú a poznajú ich nálady, smútky, radosti a radi s nami pozdieľajú množstvo poučných, ale i vtipných príbehov zo života. Zvládneme ovládanie saní vo dvojici? Prenádherné husky safari cez zasneženú krajinu medzi laponské lesy. O psoch husky sa môžeme veľa naučiť od našich sprievodcov a ľudí, ktorí s nimi žijú.  Čas s husky je bezpochyby ďalším z vrcholov nášho výletu! Večer nás čaká typická fínska večera "kota" s miestnymi špecialitami.

5. DEŇ:

Trochu vymrznutí, no nabití zážitkami , z ktorých budeme žiť ešte dlho, sa vyberieme domov. Krátky transfer na letisko v Ivalo, prestup v Helsinkách a návrat domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku na trase Viedeň-Ivalo-Viedeň (s prestupom), vrátane batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v klasických drevených vykurovaných 4-miestnych chatkách s raňajkami
 • Tradičná večera "kota"
 • Výlet za polárnou žiarou na saniach ťahaných snežným skútrom (vrátane fotografií)
 • Výlet za polárnou žiarou na snežniciach
 • Návšteva sobej farmy (vrátane jazdy na saniach ťahaných sobmi)
 • Návšteva husky farmy (vrátane jazdy na saniach ťahaných husky)
 • Vstup do tradičnej fínskej sauny
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednania v CK)
 • Doplatok za 2-miestnu chatku 80 EUR/osoba (obmedzený počet)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-HEL 11:40-15:10 I HEL-IVL 19:50-21:35
 • 5. DEŇ I IVL-HEL 13:50-15:25 I HEL-VIE 17:00-18:30
 • VIE - Viedeň, HEL - Helsinki, IVL - Ivalo

Upozornenie 1

 • Sprchy a sociálne zariadenia sú spoločné pre všetky chatky.
 • Na zájazde nie je možná jednolôžková izba.

Upozornenie 2

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.