Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
Popis zájazdu
 • Max 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Odlet z Európy do hlavného mesta Mexika – Mexico City. Na úvod naše kroky povedú do miesta s názvom Teotihuacán, čo v preklade znamená miesto bohov a pre svet predstavuje jedno z najdôležitejších miest mixtéckej civilizácie. Pôvod tohto pôsobivého miesta sa viaže k civilizácii, ktorá je omnoho staršia ako civilizácia Aztékov. Pokračujeme prehliadkou mexického hlavného mesta – tancujúca katedrála, Avenida Reforma, Chapultepec, hlavné námestie Zocaló, palác Bellas Artes. Navštívime aj slávnu katedrálu Panny Márie Guadelupskej,  významné pútnické miesto, hojne navštevované domácimi aj zahraničnými veriacimi. Presun do nádherného “mesta anjelov” – Puebla, ktoré je typickým reprezentantom koloniálnej éry. V historickom centre si pozrieme hlavné námestie s trhoviskom a katedrálu, navštívime chrám Santa Maria Tonantzintla.  Určite ochutnajte vynikajúcu omáčku mole!

4. - 5. DEŇ:

Čaká nás ďalší historický skvost, Oaxaca. Hlavné námestie – zócalo - je jedným z najkrajších námestí v Mexiku. Navštívime i katedrálu Santo Domingo. Nasledovať bude prehliadka archeologického náleziska kultúry Zapotékov – ruiny na hore Monte Albán. Navštívime aj posvätné pohrebisko Mitla, ktoré je považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti v Mexiku. Miesto je preslávené zložitými, vykladanými kamennými vzormi. Cestou späť do Oaxaca sa zastavíme v dedinke Santa Maria de Tule, aby sme nahliadli do pekného  kostolíka, pri ktorom rastie obrovský tisovec s obvodom kmeňa až 36 metrov.

6. - 7. DEŇ:

Cez mesto Tuxtla Gutierez sa presunieme do oblasti Chiapas a ubytujeme sa v mestečku San Cristobal, ktoré je hlavným mestom tejto provincie. Namáhavú cestu nám spríjemnia výhľady na krásne scenérie okolitých hôr. Čaká nás majestátna plavba loďou v kaňone Sumidero v oblasti Chiapa de Corzo. Pri plavbe sa okolo nás budú týčiť steny kaňonu až do výšky 1000 metrov. Po ceste nazrieme na tradičný život a miestne kostolíky v pôvodných dedinkách San Juan Chamula a Zinacantan. Dodnes tu miestni obyvatelia prevádzajú pôvodné rituály, majú vlastnú vládu a spravodlivosť sa uplatňuje podľa „zvykového práva“. Po návrate do San Cristobal si pozrieme centrum mesta.

8. - 10. DEŇ:

Ďalším úchvatným prírodným skvostom na našej ceste sú najznámejšie vodopády Aqua Azul, jedinečná 8 km dlhá sústava travertínových kaskád a vodopádov, kde sa môžete vykúpať. Neďaleko v dažďovom pralese si pozrieme fotogenický vodopád Misol Ha. Mayovia nazývali Palenque „miestom, kde slnko večer umiera“. Jedno z bývalých mayskych hlavných miest, kde chrámy, pyramídy a paláce sú obklopené čarom tajomnosti a hustým tropickým dažďovým pralesom. Spojenie architektúry a prírody robí z tohto miesta najfascinujúcejšiu lokalitu vykopávok v celej Strednej Amerike. Chrám nápisov ukrýval sarkofág vládcu Pakala, Chrám Slnka, Chrám Kríža. Cesta pokračuje do Campeche. Po príchode prehliadka zócalo, teda hlavného námestia.

11. DEŇ:

Hovorí sa, že kto nevidel Chichen Itzá, nebol v Mexiku. Vy máte samozrejme možnosť spoznať bájne mayske mesto a jeden z novozvolených divov sveta, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Najznámejšou stavbou v Chichen Itza je Kukulkánova pyramída. Kukulkan (alebo tiež Quetzalcoatl) je hlavný mayský Boh slnka a nebies. Názov Chichen Itzá pochádza z mayského Chich'en Itzá, čo znamená "v ústach studne Itza". Názov je zložením dvoch slov "itz"-kúzelný a "ha"-&voda. Predprípravou na pláž bude osviežujúce kúpanie v cenote (dávnej mayskej studni) Ik Kil. Prírodne vytvorené "studne" slúžili ako zásobárne pitnej vody. Na poloostrove Yucatán sa nevyskytuje skoro žiadna povrchová voda, Mayovia boli teda odkázání práve na cenotes. Teraz už isto viete o Mayoch veľa a je načase presunúť sa ku Cancúnu, na pobrežie Yucatánu, ktoré je spojením medzi Golfským zálivom a Karibikom.

12. – 16. DEŇ:

Cancún je asi najväčším turistickým letoviskom celého Mexika. Po väčšinu roka ideálne podmienky pre slnenie z neho robia mimoriadne obľúbenú destináciu. Čaká vás pobyt na nádherných dlhých plážach, kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie a možnosť fakultatívnych výletov. Mimochodom - názov mesta v preklade vraj znamená "hadie hniezdo", iní zase tvrdia, že ide o spojenie "Žltý had". Tvar hada má piesočné pobrežie, na ktorom leží hlavná hotelová zóna v Cancúne. Všade okolo tyrkysová voda a biely jemný piesok, a k tomu naviac hotelové all-inclusive služby. Rozmaznávajte sa!

Recenzie k zájazdu

Úžasná dovolenka v Mexiku

Valeria Rajmanova

Ríša Aztékov a Mayov
Mexiko

Ďakujem CK Svet, p. Evke Rosikovej, sprievodcovi Rasťovi Jancikovi v mene všetkých za úžasnú dovolenku v Mexiku.

Páčilo sa nám, že zájazd bol určený pre malú skupinu

Vladimir Balaz

S CK Svet sme boli na poznávačke v Mexiku v novembri 2018. Páčilo sa nám, že zájazd bol určený pre malú skupinu (osem ľudí). Trasa zájazdu Mexico City - Teotihuacan - Puebla - Oaxaca - Campeche - Chichen Itza - Cancún bola štandardná pre tento typ zájazdu. Sprievodca M. Richter bol fajn. Na požiadanie vedel aj mierne upraviť trasu a navštívniť napríklad Cholulu s Veľkou pyramídou. Pri veľkých cestovkách s veľkými skupinami takéto niečo spravidla nie je možné. Pomer ceny a kvality bol dobrý.

+2 RECENZIE
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami počas okruhu a 4+* hotel s all inclusive službami na pláži
 • Vstupy do pamiatok a múzeí podľa programu
 • Plavba v kaňone Sumidero
 • Kúpanie v cenote (mayskej studni)
 • Počas poznávacej časti služby top znalca, slovensky hovoriaceho sprievodcu, ktorý v Mexiku žije už dlhé roky

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 690 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Prepitné (pre šoféra autobusu, nosičov batožiny, chyžné, ...)
 • Fakultatívne výlety (z Yucatánu)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 450 EUR

Covid-19 situácia

 • Mexiko nevyžaduje po prílete test ani karanténu, hranice sú otvorené.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.