Azorské ostrovy

St.Miguel a St.Maria
Popis zájazdu
 • Max. 13 osôb

Exotické územie Európy vynárajúce sa v strede Atlantického oceána. Deväť "kúskov" zeme, z ktorých na veľkonočnej ceste preskúmame dva. Najväčší ST. MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejši ostrov SANTA MARIA. Rozľahlé pastviny, kde kravy žijú voľne a guláš je varený v pare z podzemných prameňov. Kopce vyzerajú ako potiahnuté zeleným zamatom a všetko kvitne ako divé. Áno aj v apríli. Dedinky a mestečká vďačiace sopkám za ojedinelú romantickú architektúru. Ananásové a čajové plantáže, tropická vegetácia a jazerá v kráteroch sopiek. Z hlbín zeme na mnohých miestach vyviera sírny dym či vytekajú bohaté minerálne pramene.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1.deň:

Spoločný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň). Prelet s prestupom na najväčší z Azorských ostrovov - St. Miguel.  

2.deň:

OSTROV ST. MIGUEL: Úchvatná scenéria západnej časti ostrova St. Miguel: bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova, Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – Lagoa das Sete Cidades, dedinka na dne veľkého kráteru s dvoma jazerami (najväčší kráter na Azoroch, 12 km priemer). Sopečné jazerá spojené s legendou o princeznej so zelenými očami a pastierovi s modrými očami, z ktorých sĺz vznikli jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže nás zavedie cez skleníky predstavujúce jednotlivé etapy rastu organického ananásu.   

3.deň:

OSTROV ST. MIGUEL: Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Jedinečné čajové plantáže Gorreana. Rovnomerne zastrihnuté zelené plantáže, pôvodné stroje, výklad o spracovaní čajových lístkov a ochutnávka čierneho, pomarančového a zeleného čaju. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky s poslednou erupciou v r. 1630. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly „prieduchy“ v pôde unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Horúce žriedla, v ktorých sa pripravuje miestna špecialita Cozido de Furnas. Všetky ingrediencie sa vložia do obrovského hrnca, ktorý sa zakope na 6 hodín do zeme a keď sa vytiahne, je uvarené. (Obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Belostná kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo, ku ktorej vedie aspoň sto schodov.  

4.deň:

OSTROV ST. MIGUEL: Malebné mestečko Ribeira Grande na severnom pobreží ostrova. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Čerešnička na torte, chránená prírodná rezervácia - vulkanické jazero Lagoa do Fogo (Ohňové jazero) vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi.  

5.deň:

OSTROV ST. MIGUEL: Severovýchodná časť ostrova: Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov, kde mnoho ľudí chodí pozorovať východ slnka z oceánu. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432), známe tiež pre svoje typické cukríky Fofa da Povoação.  

6.deň:

Alternatíva 1/
Celodenný výlet (s 20-minútovým preletom) so sprievodcom na OSTROV SANTA MARIA alias "slnečný ostrov". Bol prvým ostrovom objaveným portugalskými prieskumníkmi, prvým osídleným a tiež najstarším z deviatych Azorských ostrov. Klíma je teplejšia, suchšia a oveľa menej vlhká. 
Vila do Porto, hlavné a jediné mesto ostrova je tiché a krásne. Prejdeme sa po hlavnej triede mesta a pozrieme sa na architektúru starého sveta jej budov a pekných kostolov a na jej konci vás privíta úžasný výhľad na záliv s krištáľovými vodami. Na ceste dole na pláž Praia Formosa nepreskočíte miraduaro Macela a pozrieme sa zhora na mystickú krásu jednej z mála bielych pieskových pláží na Azorských ostrovoch.  
Uchvátia nás scenérie majáku Gonçalo Velho, ktorý funguje od roku 1927 a pri pohľade na pozostatky starej veľrybárskej továrne si objasníme veľrybársku minulosť Azorských ostrovov. Po ceste "narazíme" na vinice rastúce medzi  kamennými sopečnými múrmi - známymi ako currais - rovnako ako na ostrove Pico alebo Terceira. Víno vyrobené na ostrove Santa Maria je však „vinho de cheiro“, vyrábané len na domácu spotrebu, keďže je v Európskej únii zakázané.
Čaká nás najikonickejšie miesto ostrovaBaía de Sao Lourenco, zátoka v tvare amfiteátra. Zelený svah, ktorý sa týči z brehu, zdobí mozaika viníc na kamených terasách nad bielymi domami. Priezračné vody ocenené modrou vlajkou, pláž s bielym pieskom a sklanými prírodnými bazénmi. Barreiro da Faneca, označená ako „Červená púšť Azor“. Je Jedinečným kúsok geologickej histórie. Terén červenkastých až jasne oranžových odtieňov bol vytvorený lávovými prúdmi, sopečným popolom a teplým, vlhkým počasím za 3 až 4 milióny rokov. Na záver pobytu na ostrove Santa Maria nás prekvapí Poço da Pedreira, kde nájdeme jediné malé jazero ostrova a dedinka Anjos, zastávka Krištofa Kolumbusa pri návrate z Ameriky. Večer prelet na St. Miguel.

Alternatíva 2/
Ak však máte chuť zostať na St. Miguel a preferujete trochu voľna čas môžete stráviť potulkami Ponta Delgadou so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle (bez sprievodcu CK).

7.deň:

  Deň strávime potulkami Ponta Delgadou so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle a výletom za pozorovaním veľrýb. 

8.deň:

Dopoludnia odlet do Viedne s prestupom v Lisabone. Spoločný transfer do Bratislavy.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z Viedne (s prestupom) s leteckou spoločnosťou TAP PORTUGAL vrátane 20 kg batožiny do podpalubia a príručnej batožiny
 • Transfer BA - letisko - BA
 • Mikrobusovú dopravu na Azoroch
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1x obed - špecialita Cozido de Furnas
 • 1x piknik
 • Návšteva čajovej plantáže
 • Návšteva ananásovej plantáže
 • Sprievodca CK

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za 1-lôžkovú izbu 256 EUR
 • Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 66 EUR (platí sa sprievodcovi)
 • Letecký výlet na ostrov Santa Maria 185 EUR so sprievodcom CK
 • Vstupy (cca 27 EUR)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR
 • visibility

VIETE, ŽE AZORSKÉ OSTROVY PATRIA K TOP 3 EURÓPSKYM DESTINÁCIAM PRE POZOROVNIE VEĽRÝB? 

Pozorovanie veľrýb na Azorských ostrovoch v marci, apríli a júni (jarná sezóna)
Rušné vody okolo ostrovov priťahujú cestovateľov z celého sveta, ktorí dúfajú, že budú mať možnosť vidieť skok veľryby, stovky delfínov sprevádzajúcich lode alebo krásny veľrybí chvost, ktorý sa lúči pred hlbokým ponorom.

​Toto je najlepší čas na pozorovanie veľrýb na Azorských ostrovoch, ak chcete vidieť obrov oceánu.
Práve vtedy prechádzajú okolo Azorských ostrovov na svojej migračnej trase najväčšie veľryby. Svoje zimné miesto pri rovníku opúšťajú na letné "kŕmne miesta" pri pobreží Grónska, Islandu a Nórska. Veľryby sa rozmnožujú počas zimných mesiacov v tropických vodách, zatiaľ čo pripravujú svoje mláďatá na dlhú cestu do severného Atlantiku. Keď prejdú okolo Azorských ostrovov, zostanú niekoľko dní, aby sa nakŕmili, kým budú pokračovať vo svojej dlhej ceste. V jarných mesiacoch je more plné planktónu a krilu, potravy pre tieto veľryby. Je to raj pre nich... A aj pre nás, ktorí máme to šťastie, že sa na ne môžu ísť pozrieť.

Ktoré veľryby možno vidieť na Azorských ostrovoch?
Vo všeobecnosti je najlepší čas na pozorovanie veľrýb na Azorských ostrovoch počas jari, pričom apríl a máj sú najsilnejšie mesiace. Počas tejto doby je tu veľa Fin whale (Vráskavec mišok), Blue whale (Vráskavec obrovský) a Sei whale (Vráskavec sejval), ktoré prechádzajú Azorskými ostrovmi na svojej každoročnej migrácii. Najväčšie veľryby na svete vás určite zaujmú svojou obrovskou veľkosťou. Modrá veľryba je najväčšia zo všetkých zvierat a najväčšia objavená mala dĺžku asi 33 metrov!
Okrem desiatok sťahovavých druhov tu máme aj 4 trvalé: Sperm whale (Vorvaň tuponosý), Risso’s dolphins (Delfín sivý), Bottlenose dolphins (Delfín skákavý) a Common dolphin (Delfín obyčajný). Tie sú na Azoroch ostrovoch prítomné po celý rok a bežne ich ľahko nájdeme.  

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.