Madeira

Turistickými chodníčkami
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb

Madeira patrí bezpochyby k najkrajším turistickým krajinám Európy. Relatívne malý ostrov je ako stvorený na pešie potulky – len samotný systém levád, čiže zavlažovacích kanálov vytesaných do skál, má dĺžku až dve tisíc kilometrov - a mnohé stovky kilometrov z nich zároveň slúžia ako turistické chodníky. No nielen to – najvyšší vrchol Pico Ruivo má úctyhodných 1 862 metrov nad morom a peší výstup na jeho vrchol tesne po východe slnka, keď sa nad Atlantikom vznáša mystická hmla, patrí k unikátnym zážitkom. Aby sme si naše ciele vychutnali čo najlepšie, v niektorých prípadoch budeme piknikovať priamo na vyhliadkových miestach na štarte!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun na Madeiru, oboznamovacia prehliadka mesta Funchal, kde strávime 7 nocí. Centrum mesta a kvitnúci park Santa Catarina, katedrála Sé a trh Mercado dos Lavradores. Lanovkou sa dostaneme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad. Dole z kopca to ide najrýchlejšie na „babosas“, sánkach z prútených košíkov, usmerňovaných lokálnymi šuhajmi. Miestna atrakcia, ktorú nesmieme vynechať.

3. DEŇ:

Naberieme smer Santana, mestečka s tradičnými chalúpkami v tvare písmena A s typickou červeno-modro-bielou farbu a spravidla slamenou strechou. V neďalekom Queimadas začína leváda Caldeirão Verde, prekrásna, vskutku zelená trasa s vyhliadkami na vysoké kopce, hlboký kaňon a dedinku São Jorge. Trasa je popretkávaná niekoľkými tunelmi a končí vyhliadkou na vysoký vodopád podajúci do krištáľovej lagúny.  Dedinka Faial, chúliacou sa pod masívnym bralom Orlej skaly týčiacou sa z Atlantiku do výšky takmer 600 metrov a zastávka v továrni na spracovanie cukrovej trstiny v Porto da Cruz, kde sa zastavil čas (fabrika napriek tomu stále funguje!).

4. DEŇ:

Dnes na náš obdiv čakajú aj najkrajšie miesta západnej časti pobrežia. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba a snáď aj ducha Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Vyhliadka z útesov Cabo Girão, vysokých až 580 m. Výhľady na nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, ktoré na plošinkách útesu vybudovali húževnatí miestni roľníci. Kraľujú im predovšetkým tisícky banánovníkov, ktorým sa tu skutočne mimoriadne darí. Prejazd na severnú trasu so zastávkou na vyhliadke Encumeada,odkiaľ je vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Dnes si doprajeme kúpanie a relax v morskom prírodnom kúpalisku z vulkanických kameňov v Porto Moñiz, ktoré zanovito súťaží s prírodnými bazénmi nedalekého Seixal. Cestu medzi nimi spája romanticky pomenovaný vodopád „Nevestin závoj“ a pláž Ribeira do Janela so zaujímavými prírodnými výtvormi.  Zastávka pri panoramatickej vyhliadke na maják Ponta do Pargo. Tu si doprajeme aj malý piknik s výhľadom na slnko pomaly sa schyľujúce k západu.

5. DEŇ:

Presunieme sa na najvýchodnejší cíp ostrova, kde si budeme doslova vychutnávať každú minútu dvojhodinovej túry Ponte de São Lourenço – neuveriteľné krásna, neprekonateľná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.  Mimoriadny kontrast pokojných a búrlivých vôd oceánu a červených brál. Možné osvieženie (kúpanie) v príjemnej zátoke na záver treku - alebo uprednostníte chladené pivko v lokálnom bare?  Návrat späť si uľahčíme loďou (verímeme, že bude v prevádzke), ktorá nás vyhliadkovou trasou okolo majáku odvezie až do prístavu Quinta do Lorde. Ešte jeden pohľad na skaliská - tentokrát z vyhliadky Ponta do Rosto. Presun autobusom do mestečka Machico, ktorému okrem známej pláže dominuje vyhliadka Pico do Facho, kde sa ďalej necháme hýčkať skvelou kávou (alebo radšej ponchou)? Odtiaľto tiež budeme môcť pozorovať pristávacie manévre lietadiel smerujúce na známu exponovanú dráhu letiska slávneho Cristiana Ronalda. Socha Cristo del Rei a príjemná kamienková pláž Praia do Garajau, kam sa zvezieme lanovkou. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť späť do Funchal. 

6. DEŇ:

Čaká nás náročný, ale o to krajší výstup – turistický chodník na najvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m), ktorý začína pri vyhliadkovej reštaurácii na parkovisku pri treťom najvyššom vrchu ostrova, Pico do Arieiro (1 818 m). Na trase končiacej v dedinke Achada do Teixiera prejdete približne 8,2 kilometra a prekonáte prevýšenie približne 733 metrov. Je plná schodov, náročných stúpaní a klesaní, no aj neveriteľných vyhliadok  do údolí a kaňonov, na šíry oceán, roztodivné skalné útvary a majestátne okolité kopce.  Zo samotného vrchola sa nám naskytne 360 stupňová panoráma celého ostrova. Na konci nás vyzdvihne autobus a odvezie na zaslúžený neskorý obed do Quinta do Furrao: bude sa podávať tradičná espetada (marinované grilované mäso na spôsob "špízov"), servírovaná s prekrásnym výhľadom. Podarí sa ho prekonať vyhliadkou Miradouro do Guindaste?

7. DEŇ:

Dnes vyrážame skoro – leváda Rabaçal 25 Fontes patrí k najkrajším, ale aj najnavštevovanejším, preto je dôležité si privstať. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez fotogenickú náhornú plošinu Paul da Serra. Chodníčky sú úzke a veľkým skupinám prichádzajúcim po raňajkách je lepšie sa vyhnúť. Trasu obopnutú konármi nevysokých stromov, vedúcu do poetického cieľa „25 prameňov“ skombinujeme s levádou Risco. Popoludní si urobíme výlet do oblasti Fanal, miesta neobvyklej krásy uprostred lesov laurissilva – niektoré stromy majú až 500 rokov! Ak nám vyjde čas, cestou späť nevynecháme miestny poncha bar v Serra de Agua, kde patrí k "dobrým mravom" chrúmanie arašidov, z ktorých šupky sa hádžu priamo na zem - pri tancovaní to nádherne "šuští"! Další prekrásny výhľad patrí legendárnemu miestu Eira do Serrado, odkiaľ sa ponúka úchvatná panoráma na tzv. Údolie mníšok. Špecializujú sa tu na výborné gaštanové koláčiky!

8. DEŇ:

Odlet z Madeiry a podvečerný prílet do Viedne.

Recenzie k zájazdu

Madeira - Nadupaná sprievodkyňa, prekrásna krajina

Beatrica Melichárová

Turistickými chodníčkami
Madeira

Madeira august - september 21 bola moja druhá poznávačka s CK Svet. Ubytovanie v centre Funchalu, užasná a vedomosťami "nadupaná" sprievodkyňa Mariana Hozlárová, krásna krajina, nádherné počasie, príjemný a maximálne ochotný vodič busu a samozrejme aj naša posádka 10 účastníkov zájazdu zanechali vo mne nezabudnuteľné zážitky. Organizácia každodenných výletov počas celého nášho pobytu bola absolútne perfektná. Dokonca sme navštívili aj miesta, ktoré neboli v programe. Odporúčam každému kto chce spoznať Madeiru turistickými chodníčkami. Ďakujem CK Sve.

Úžasné sprevádzanie a milá spoločnosť

Eva Hirnerova

Madeira jún 2021- zájazd bol veĺmi dobre zorganizovaný, Madeira je naozaj nádherná, možeme len doporučiť. Ďakujeme Evke a Marianke za úžasné sprevadzanie, aj našim spolucestujúcim za milú spoločnosť. S CK svet sme boli už 2x a určite pojdeme znovu. Eva a Vlado.

Madeira - Úžasná dovolenka, program aj hotel

Alexander Spišiak

Chcel by som sa veľmi pekne poďakovať aj s manželkou za úžasnú dovolenku na Madeire, že ste nám to nakoniec vybavila, aj keď už bolo obsadené a všetko bolo tip top. Úžasný program, príjemný hotel, všetko klapalo ako hodinky a samozrejme chcem pochváliť aj Marianku, našu sprievodkyňu, ktorá bola úplne fantastická, takže ešte raz ďakujeme veľmi pekne a snáď sa čoskoro vidíme na nejakom ďalšom tripe. Po 7ich rokoch od Islandu sa mi potvrdilo, že CK SVET je úplne top a robím reklamu kade chodím.

Zájazd bol pre nás SVET-ovým zážitkom

Slovak Čatlošová

Madeira turistickými chodníčkami bola pre nás SVET-ovým zážitkom. Úžasná organizácia, šikovná a vždy usmievavá a výborná sprievodkyňa Pavla nám ukázala to najlepšie, čo sa za týždeň dalo stihnúť a bolo toho naozaj veľa. Ďakujeme aj Evke a určite sa tešíme na ďalšie skvelé poznávačky. Odporúčam a dávam 5*

Dozvedeli sme sa nesmierne veľa zaujímavých informácií

Emília Konôpková

V dňoch 26.8. - 02.09. som sa zúčastnila poznávacieho zájazdu na Madeire - týmto by som veľmi chcela poďakovať za krásny zážitok, organizáciu a chcela by som pochváliť našu sprievodkyňu Marianku, jej zanietenosť a profesionalitu - dozvedeli sme sa nesmierne veľa zaujímavých informácií. Určite budem Vašu CK odporúčať aj svojim známym. Ešte raz ďakujem a prajem veľa úspechov.

Máme nezabudnuteľné zážitky a program profesionálny

Eva Marhoferová

Madeira august 2021 - Chcem sa poďakovať CK SVET a hlavne našej milej sprievodkyni Marianke Hozlárovej za nezabudnuteľné zážitky pri spoznávaní krásneho a po všetkych stránkach zaujímaveho ostrova Madeira. Program bol profesionálne pripravený, ubytovanie priamo v centre Funchalu výborné a lepšiu sprievodkyňu, akou bola Marianka, som doposiaľ nestretla. Zájazd predčil moje očakávania.

Ďakujem za perfetkný program a zážitky

Eva Ušáková

Madeira 2022. Môj druhý zájazd s CK Svet opäť nesklamal. Chcem sa poďakovať našej sprievodkyni Lenke, ktorá sa o nás starala celý čas, za perfektne upravený program na mieru, za návštevu pstružej farmy a obedom z čerstvých pstruhov, ktoré sme si nemuseli chytiť (bola možnosť si ich uloviť)...krásna príroda, výhľady, levády, západ slnka s perfektnou večerou. Východ slnka trochu prekazili mraky, ale počasie sa nedá nastaviť... cez deň sme si slnko užili. 

+6 RECENZIÍ
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE (priamy let z Viedne), vrátane batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
 • 1x piknik pri západe slnka
 • 1x obed/večera - miestna špecialita espetada
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Loďku pri návrate z treku Ponta de São Lourenço do prístavu Quinta do Lorde (pokiaľ bude v prevádzke)
 • Lanovku na pláž Praia do Garajau
 • Lanovku na vrch Monte
 • Jazdu v prútených sánkach (tzv. babosas)

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie
 • Prípadný vstup do vulkanického centra (ak už bude otvorené)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-FNC 06:10-10:05
 • 8. DEŇ I FNC-VIE 10:45-16:20
 • VIE - Viedeň, FNC - Funchal
 • Letecká spoločnosť: WIZZ AIR

Informácie k turistickým výstupom

 • Trasa Pico do Areeiro - Pico Ruivo - Achada do Teixeira
 • Dĺžka trasy 8,2 km
 • Prevýšenie 733 m
 • Trvanie cca. 4 hodiny 30 minút

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená
 • V uvedenom zájazde nie je možná jednolôžková izba

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.