Madeira

Turistickými chodníčkami
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb

Madeira patrí bezpochyby k najkrajším turistickým krajinám Európy. Relatívne malý ostrov je ako stvorený na pešie potulky – len samotný systém levád, čiže zavlažovacích kanálov vytesaných do skál, má dĺžku až dve tisíc kilometrov - a mnohé stovky kilometrov z nich zároveň slúžia ako turistické chodníky. No nielen to – najvyšší vrchol Pico Ruivo má úctyhodných 1 862 metrov nad morom a peší výstup na jeho vrchol tesne po východe slnka, keď sa nad Atlantikom vznáša mystická hmla, patrí k unikátnym zážitkom. Aby sme si naše ciele vychutnali čo najlepšie, v niektorých prípadoch budeme piknikovať priamo na vyhliadkových miestach na štarte!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun na Madeiru, oboznamovacia prehliadka mesta Funchal, kde strávime 7 nocí. Centrum mesta a kvitnúci park Santa Catarina, katedrála Sé a trh Mercado dos Lavradores. Lanovkou alebo sa dostaneme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad. Dole z kopca to ide najrýchlejšie s „babosas“, sánkami z prútených košíkov. Miestna atrakcia, ktorú nesmieme vynechať.

3. DEŇ:

Dnes na náš obdiv čakajú aj najkrajšie miesta západnej časti pobrežia. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba a snáď aj ducha Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Vyhliadka z útesov Cabo Girão, vysokých až 580 m. Výhľady na nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, ktoré na plošinkách útesu vybudovali húževnatí miestni roľníci. Prejazd na severnú trasu so zastávkou na vyhliadke Encumeada, odkiaľ je vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Dnes si doprajeme kúpanie a relax v prírodných bazénoch Seixal, ktoré zanovito súťažia s morským prírodným kúpaliskom z vulkanických kameňov v Porto Moñiz. Vodopád „Nevestin závoj“. Mestečko Achada da Cruz a lanovka vedúca na unikátnu Fajã da Quebrada Nova, miniatúrne miesto oddeleného od okolia strmými útesmi, dostupné inak len strmým chodníčkom. Zastávka pri panoramatickej vyhliadke na maják Ponta do Pargo. Tu si môžeme dopriať aj príjemnú skorú večeru s výhľadom na slnko pomaly sa schyľujúce k západu.

4. DEŇ:

Naberieme smer Santana, mestečka s typickými chalúpkami v tvare písmena A s typickou červeno-modro-bielou farbu a spravidla slamenou strechou. V neďalekom Queimadas začína leváda Caldeirão Verde, prekrásna, vskutku zelená trasa s vyhliadkami na vysoké kopce, hlboký kaňon a dedinku São Jorge. Trasa je popretkávaná niekoľkými tunelmi a končí vyhliadkou na vysoký vodopád podajúci do kryštáľovej lagúny.  Dedinka Faial, chúliacou sa pod masívnym bralom Orlej skaly týčiacou sa z Atlantiku do výšky takmer 600 metrov a zastávka v továrni na spracovanie cukrovej trstiny v Porto da Cruz, kde sa zastavil čas (fabrika napriek tomu stále funguje!). Nezabudnuteľný, ohnivočervený západ slnka na vyhliadke Ponta do Rosto na najvýchodnejšom cípe ostrova.

5. DEŇ:

Dnes vyrážame skoro – leváda Rabaçal 25 Fontes patrí k najkrajším, ale aj najnavštevovanejším, preto je dôležité si privstať. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez fotogenickú náhornú plošinu Paul da Serra. Chodníčky sú úzke a veľkým skupinám prichádzajúcim po raňajkách je lepšie sa vyhnúť. Trasu obopnutú konármi nevysokých stromov, vedúcu do poetického cieľa „25 prameňov“ skombinujeme s levádou Risco, na konci ktorej padá mohutná kaskáda z výšky až 100 metrov a levádou Alecrim, popri ktorej zostúpime do údolia. Popoludní si urobíme výlet do oblasti Fanal, miesta neobvyklej krásy uprostred lesov laurissilva – niektoré stromy majú až 500 rokov! Zastávka na Bica do Cana – takto ľahko dostupný prvotriedny výhľad by ste tu ani nečakali.  Další prekrásny výhľad patrí legendárnemu miestu Eira do Serrado, odkiaľ sa ponúka úchvatná panoráma na tzv. Údolie mníšok. Špecializujú sa tu na výborné gaštanové koláčiky!

6. DEŇ:

Čaká nás náročný, ale o to krajší výstup – turistická trasa na najvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo (1 862 m), ktorá začína pri vyhliadkovej reštaurácii na parkovisku pri treťom najvyššom vrchu Pico do Arieiro (1 818 m). Má prevýšenie takmer 1200 metrov, je plná schodov, náročných stúpaní a klesaní, no aj neveriteľných vyhliadok  do údolí a kaňonov, na šíry oceán, roztodivné skalné útvary a majestátne okolité kopce.  Zo samotného vrchola sa nám naskytne 360 stupňová panoráma celého ostrova. Zaslúžený neskorý obed v Ribeira Frio s vyhliadkou na najvyššie vrcholy z Levada Balcoes, ktorá vyúsťuje v srdci hôr. Návrat do Funchalu so zastávkou na parádnej vyhliadke Serra de Água.

7. DEŇ:

Východ slnka a ranný piknik na vyhliadke Ponta do Rosto na najvýchodnejšom cípe ostrova. Dvojhodinová túra Ponte de São Lourenço – neprekonateľná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.  Mimoriadny kontrast pokojných a búrlivých vôd oceánu a červených brál. Osvieženie v príjemnej zátoke.  Návrat späť si uľahčíme loďou (verímeme, že bude v prevádzke), ktorá nás odvezie až do prístavu Quinta do Lorde.  Vyhliadka Pico do Fajo nad mestečkom Machico, kde sa ďalej necháme hýčkať skvelou kávou. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť späť do Funchal.

8. DEŇ:

Odlet z Madeiry a podvečerný prílet do Viedne.

Recenzie k zájazdu

Nadupaná sprievodkyňa, prekrásna krajina

Beatrica Melichárová

Turistickými chodníčkami
Madeira

Madeira august - september 21 bola moja druhá poznávačka s CK Svet. Ubytovanie v centre Funchalu, užasná a vedomosťami "nadupaná" sprievodkyňa Mariana Hozlárová, krásna krajina, nádherné počasie, príjemný a maximálne ochotný vodič busu a samozrejme aj naša posádka 10 účastníkov zájazdu zanechali vo mne nezabudnuteľné zážitky. Organizácia každodenných výletov počas celého nášho pobytu bola absolútne perfektná. Dokonca sme navštívili aj miesta, ktoré neboli v programe. Odporúčam každému kto chce spoznať Madeiru turistickými chodníčkami. Ďakujem CK Sve.

Úžasné sprevádzanie a milá spoločnosť

Eva Hirnerova

Madeira jún 2021- zájazd bol veĺmi dobre zorganizovaný, Madeira je naozaj nádherná, možeme len doporučiť. Ďakujeme Evke a Marianke za úžasné sprevadzanie, aj našim spolucestujúcim za milú spoločnosť. S CK svet sme boli už 2x a určite pojdeme znovu. Eva a Vlado.

+1 RECENZIA
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE (priamy let z Viedne), vrátane batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • Ubytovanie v 3* hoteli
 • Raňajky v hoteli alebo formou pikniku
 • 1x večera - miestna špecialita espetada
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Loďku pri návrate z treku Ponta de São Lourenço do prístavu Quinta do Lorde (pokiaľ bude v prevádzke)
 • Lanovku na Fajã da Quebrada Nova

Cena nezahŕňa

 • Lanovku na vrch Monte
 • Jazdu v prútených sánkach (30 EUR/2 osoby)
 • Prípadný vstup do vulkanického centra (ak už bude otvorené)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 270 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-FNC 12:00-15:55
 • 8. DEŇ I FNC-VIE 16:35-22:20
 • VIE - Viedeň, FNC - Funchal

Covid-19 situácia

 • Pri vstupe na Madeiru momentálne neplatia žiadne obmedzenia.

Informácie k turistickým výstupom

 • Trasa Pico do Areeiro - Pico Ruivo - Achada do Teixeira
 • Dĺžka trasy 8,2 km
 • Prevýšenie 733 m
 • Trvanie cca. 4 hodiny 30 minút

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.