Gruzínsko

Najkrajšie hory a more
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Kultúrne pamiatky
 • Turistika
 • Pláž
 • Max 16 osôb
 • Realizácia už od 6 osôb

Päťtisícové štíty Kaukazu z jednej strany a štvortisícovky Svanetského chrbáta z druhej – to je Horná Svanetia. Horské dedinky plné vysokých obranných veží, historických tradícií a krásnych kostolíkov. Nie nadarmo má celá oblasť povesť tej najkrajšej v Gruzínsku. Na záver vás čaká možnosť oddychu v čiernomorskom stredisku Batumi s možnosťou predĺženia pobytu.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun do Gruzínska (priamy let z Viedne), pristávame v Kutaisi, druhom najväčšom meste krajiny. V Zugdidi si doprajeme prvé voňavé chačapuri plnené delikátnym syrom. Pokračujeme smerom do Mestie, hlavného mesta celej Svanetie (vedeli ste, že sa tu rozpráva po svansky?), s možnou krátkou zastávkou na hrádzi mohutnej Engurskej priehrady. Nenáročný trek k ľadovcu Čalaadi pod Ušbou, najkrajším kopcom oblasti. Večera plná lahodných miestnych špecialít - kubdari, tašmdžabi, zischora, čvištari, ... nebojte sa, váš sprievodca vám všetko vysvetlí. Nenecháme si ujsť ani návštevu starého svanského domu s typickou obrannou vežou (odvážnejší môžu vyliezť až na strechu!) a pamätníku horolezca Chergianniho - Tigra skál, ktorý okrem iného zdolal aj legendárnu stenu "Zrkadlo Ušby". Lanovkou sa dovezieme na panoramtickú vyhliadku nad Mestiou na kopci Zuruldi a po horskom hrebeni budeme pokračovať až do dedinky Cvirmi.  

3. DEŇ:

Prehliadku Mestie dokončíme v miestnom historickom múzeu, ktorého nová expozícia krásnych tepaných ikon rozhodne stojí za videnie (vedeli ste, že Svanetia v minulosti slúžila ako úkryt pre cirkevné relikvie z celého Gruzínska?). Odtiaľ budeme pokračovať terénnou jazdou až  k typickému svanskému kostolíku v Hadiši, krásnej a odľahlej dedinky neskazenej masovou turistikou.  

4. DEŇ:

Z Hadiši, ležiacej v nadmorskej výške 2050 m, nás čaká 650 výškových metrov šliapania do priesmyku Čchutnieri – a o niečo málo viac smerom nadol. Táto námaha nás však bohato odmení krásnymi výhľadmi na ľadovce Hadiši a Chalde.  Celý trek nám zaberie cca 6-7 hodín, do dedinky Ušguli (pod patronátom UNESCO) v nadmorskej výške 2200 m.n.m. sa z Iprari následne dovezieme terénnym autom.  

5. - 6. DEŇ:

Na dedinku Ušguli, asi najkrajšiu dedinku, akú si viete na úpätí hôr predstaviť, sa díva zvysoka Shkhara, najvyšší vrchol Gruzínska (5 068 m.n.m.). Opäť stredoveká architektúra, obranné veže a chrám Lamaria. Pohodová prechádzka na koňoch až k vyhliadke na scharský ľadovec - unikátny zážitok! Večer možnosť návštevy premietania filmu "Dede", ktorý je dejovo zasadený práve tu. Vo filme v jednej scéne vypadne počas premietania elektrina - snáď sa to nezopakuje aj práve počas toho vášho :-) Cez vysokohorský priesmyk a Dolnú Svanetiu sa presunieme do oblasti Lečchumi: v Cageri objavíme pod hradom Muri kostol s hrobom „Maxima Vyznávača“, v Okureši ochutnáme skvelé lečchumského víno Usachelouri formou tradičného gruzínskeho večera - hostiny supra s typickými prípitkami. Večer návrat do Kutaisi.  

7. DEŇ:

Kutaisi - hlavné mesto bájnej Kolchidy bolo v rokoch 2012-2019 aj sídlom gruzínskeho parlamentu. Nad mestom sa týči zrekonštruovaná katedrála Bagrati. Prehliadka historického centra. Z Bieleho mosta uvidíme biele kamene rieky Rioni – možno práve na tomto mieste bol prikovaný drak, ktorý strážil zlaté rúno! Kláštor v blízkom Gelati (súčasť svetového dedičstva UNESCO) s asi najkrajšími freskami na Kaukaze a hrobom jedného z najmocnejších panovníkov, Dávida Staviteľa. Kláštor Mocameta s unikátnou polohou na okraji skalného útesu, s unikátnymi výhľadmi na okolité dedinky a „červenú“ rieku Tskhaltsitela. Čaká nás aj folklórne predstavenie so spevmi slávnej gruzínskej polyfónie.  

8. DEŇ:

Prírodná rezervácia Sataplia s rovnomennou jaskyňou plnou nádherných stalagnitov aj stalaktitov. Bola objavená v roku 1925 a o osem rokov neskôr v nej boli odkryté stopy dinosaurov staré až 20 miliónov rokov. Pozrieme si ich pekne zblízka a prejdeme sa aj po subtropickom lese. Transfer na letisko a návrat do Viedne.  

7. - 8. DEŇ: ALTERNATÍVA - FAKULTATÍVNE BEZ SPRIEVODCU:

Prehliadka Batumi - mesto na brehu Čierneho mora, na hranici s Tureckom, sa vyznačuje rozmanitosťou, v ktorej sa miešajú náboženstvá a kultúry a kde sa história spája s budúcnosťou. Zrekonštruované historické jadro s budovami v klasickom štýle sa snúbi s novými, grandióznymi a architektonicky originálnymi novostavbami – veľkolepá plážová promenáda, spievajúce fontány, delfinárium, panoramatické koleso, krásna budova opery, historické divadlo, či batumská Piazza podľa vzoru talianskych Benátok. Čas na relax na pláži, slnenie a prípadné kúpanie, či plavba loďkou k západu slnka. Teplý večer pozýva aj prechádzku po živej promenáde až k tancujúcej fontáne, ktorá svoju hudobno-svetelnú šou predvádza každý deň po zotmení až do polnoci. Transfer na letisko v Kutaisi, odlet a návrat domov.  

Recenzie k zájazdu

Gruzínsko - koktail ideálneho dobrodružstva pre "na-všetko-pripravených" turistov

Lucia Bryndzová

Najkrajšie hory a more
Gruzínsko

Júnové Gruzínsko (Hory a more) bol nezabudnuteľný zážitok. Prenádherná krajina, láskaví a pohostinní ľudia, pohodový sprievodca Vojta, v ktorom sa snúbia obrovské vedomosti so skromnosťou, plus nadaním na improvizáciu - to je koktail ideálneho dobrodružstva pre "na-všetko-pripravených" turistov. Zamilovali sme si Gruzínsko, a ak na zážitkovú dovolenku, tak s CK SVET Len tak ďalej!

Gruzínsko je nádherné

p. Karolína

Gruzinsko je nádherne a pan Vojtech je neskutočný:) Veľký profesionál a nadšenec:)

Obvzlášť pochvala za skvelého sprievodcu Vojtu s obrovským prehľadom, ochotou a pohodovým prístupom

Peter Gondor

Ďakujem za Váš nádherný zájazd v Gruzínsku ( naj hory a more) , na ktorom sme sa zúčastnili v júni. Malá skupinka, nádherná príroda (bez toho celodenného treku by to nebolo ono), pôvabné svanské dedinky, rôznorodá a hojná gruzínska strava. Obvzlášť pochvala za skvelého sprievodcu Vojtu s obrovským prehľadom, ochotou a pohodovým prístupom. Odporúčam tento zájazd a ak sa aj nabudúce rozhodnem cestovať s cestovkou, tak pravdepodobne s CK SVET.

Gruzínsko - Treba zažiť na vlastnej koži

Renáta Horváthová

Gruzínsko - najkrajšie hory a more ma očarilo, nádhernú prírodu treba skutočne zažiť na vlastnej koži, odporúčam všetkým, ktorí milujú prírodu. Mám v pláne sa v budúcnosti vrátiť a spoznať doposiaľ nepoznané.

Treba vidieť a zažiť

Eva Klimentová

Zájazd Gruzínsko - najkrajšie hory (a more) bol skvelý a určite odporúčam všetkým milovníkom prírody a turistiky. Dokonalú prírodu v Svaneti treba vidieť a zažiť! Zájazd sme absolvovali v malej skupinke (5 ľudí).

+4 RECENZIE
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava, transfer BA-letisko-BA
 • Terénne autá
 • V Svanetii ubytovanie s polpenziou v rodinných penziónoch
 • V Kutaisi a v Batumi (pri fakultatívnej alternatíve aj predĺžení) ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1x typický obed alebo večera u domácich s prípitkami
 • Ochutnávka vína
 • Vstupy do pamiatok a múzeí
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 180 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Prepitné
 • Vstupné do sírnych kúpeľov
 • Príplatok za predĺženie o Batumi (3 noci v 4* hoteli s raňajkami plus transfer kyvadlovým autobusom na letisko v Kutaisi) 170 EUR/osoba. Príplatok za jednolôžkovú izbu počas predĺženia 80 EUR

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Náš tip

 • Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori o 3 noci - cena predĺženia 170 EUR/osoba.

Upozornenie 1

 • Na vstup do Gruzínska vám stačí občiansky preukaz!

Upozornenie 2

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.