Gruzínsko

Najkrajšie hory a more
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Kultúrne pamiatky
 • Turistika
 • Pláž
 • Max 16 osôb
 • Realizácia už od 6 osôb

Päťtisícové štíty Kaukazu z jednej strany a štvortisícovky Svanetského chrbáta z druhej – to je Horná Svanetia. Horské dedinky plné vysokých obranných veží, historických tradícií a krásnych kostolíkov. Nie nadarmo má celá oblasť povesť tej najkrajšej v Gruzínsku. Na záver vás čaká možnosť oddychu v čiernomorskom stredisku Batumi s možnosťou predĺženia pobytu.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun do Gruzínska (priamy let z Viedne), pristávame v Kutaisi, druhom najväčšom meste krajiny. V Zugdidi si doprajeme prvé voňavé chačapuri plnené delikátnym syrom. Pokračujeme smerom do Mestie, hlavného mesta celej Svanetie (vedeli ste, že sa tu rozpráva po svansky?), s možnou krátkou zastávkou na hrádzi mohutnej Engurskej priehrady. Nenáročný trek k ľadovcu Čalaadi pod Ušbou, najkrajším kopcom oblasti. Večera plná lahodných miestnych špecialít - kubdari, tašmdžabi, zischora, čvištari, ... nebojte sa, váš sprievodca vám všetko vysvetlí. Nenecháme si ujsť ani návštevu starého svanského domu s typickou obrannou vežou (odvážnejší môžu vyliezť až na strechu!) a pamätníku horolezca Chergianniho - Tigra skál, ktorý okrem iného zdolal aj legendárnu stenu "Zrkadlo Ušby". Lanovkou sa dovezieme na panoramtickú vyhliadku nad Mestiou na kopci Zuruldi a po horskom hrebeni budeme pokračovať až do dedinky Cvirmi.  

3. DEŇ:

Prehliadku Mestie dokončíme v miestnom historickom múzeu, ktorého nová expozícia krásnych tepaných ikon rozhodne stojí za videnie (vedeli ste, že Svanetia v minulosti slúžila ako úkryt pre cirkevné relikvie z celého Gruzínska?). Odtiaľ budeme pokračovať terénnou jazdou až  k typickému svanskému kostolíku v Hadiši, krásnej a odľahlej dedinky neskazenej masovou turistikou.  

4. DEŇ:

Z Hadiši, ležiacej v nadmorskej výške 2050 m, nás čaká 650 výškových metrov šliapania do priesmyku Čchutnieri – a o niečo málo viac smerom nadol. Táto námaha nás však bohato odmení krásnymi výhľadmi na ľadovce Hadiši a Chalde.  Celý trek nám zaberie cca 6-7 hodín, do dedinky Ušguli (pod patronátom UNESCO) v nadmorskej výške 2200 m.n.m. sa z Iprari následne dovezieme terénnym autom.  

5. - 6. DEŇ:

Na dedinku Ušguli, asi najkrajšiu dedinku, akú si viete na úpätí hôr predstaviť, sa díva zvysoka Shkhara, najvyšší vrchol Gruzínska (5 068 m.n.m.). Opäť stredoveká architektúra, obranné veže a chrám Lamaria. Pohodová prechádzka na koňoch až k vyhliadke na scharský ľadovec - unikátny zážitok! Večer možnosť návštevy premietania filmu "Dede", ktorý je dejovo zasadený práve tu. Vo filme v jednej scéne vypadne počas premietania elektrina - snáď sa to nezopakuje aj práve počas toho vášho :-) Cez vysokohorský priesmyk a Dolnú Svanetiu sa presunieme do oblasti Lečchumi: v Cageri objavíme pod hradom Muri kostol s hrobom „Maxima Vyznávača“, v Okureši ochutnáme skvelé lečchumského víno Usachelouri formou tradičného gruzínskeho večera - hostiny supra s typickými prípitkami. Večer návrat do Kutaisi.  

7. DEŇ:

Kutaisi - hlavné mesto bájnej Kolchidy bolo v rokoch 2012-2019 aj sídlom gruzínskeho parlamentu. Nad mestom sa týči zrekonštruovaná katedrála Bagrati. Prehliadka historického centra. Z Bieleho mosta uvidíme biele kamene rieky Rioni – možno práve na tomto mieste bol prikovaný drak, ktorý strážil zlaté rúno! Kláštor v blízkom Gelati (súčasť svetového dedičstva UNESCO) s asi najkrajšími freskami na Kaukaze a hrobom jedného z najmocnejších panovníkov, Dávida Staviteľa. Kláštor Mocameta s unikátnou polohou na okraji skalného útesu, s unikátnymi výhľadmi na okolité dedinky a „červenú“ rieku Tskhaltsitela. Čaká nás aj folklórne predstavenie so spevmi slávnej gruzínskej polyfónie.  

8. DEŇ:

Prírodná rezervácia Sataplia s rovnomennou jaskyňou plnou nádherných stalagnitov aj stalaktitov. Bola objavená v roku 1925 a o osem rokov neskôr v nej boli odkryté stopy dinosaurov staré až 20 miliónov rokov. Pozrieme si ich pekne zblízka a prejdeme sa aj po subtropickom lese. Transfer na letisko a návrat do Viedne.  

7. - 8. DEŇ: ALTERNATÍVA - FAKULTATÍVNE BEZ SPRIEVODCU:

Prehliadka Batumi - mesto na brehu Čierneho mora, na hranici s Tureckom, sa vyznačuje rozmanitosťou, v ktorej sa miešajú náboženstvá a kultúry a kde sa história spája s budúcnosťou. Zrekonštruované historické jadro s budovami v klasickom štýle sa snúbi s novými, grandióznymi a architektonicky originálnymi novostavbami – veľkolepá plážová promenáda, spievajúce fontány, delfinárium, panoramatické koleso, krásna budova opery, historické divadlo, či batumská Piazza podľa vzoru talianskych Benátok. Čas na relax na pláži, slnenie a prípadné kúpanie, či plavba loďkou k západu slnka. Teplý večer pozýva aj prechádzku po živej promenáde až k tancujúcej fontáne, ktorá svoju hudobno-svetelnú šou predvádza každý deň po zotmení až do polnoci. Transfer na letisko v Kutaisi, odlet a návrat domov.  

Recenzie k zájazdu

Gruzínsko - koktail ideálneho dobrodružstva pre "na-všetko-pripravených" turistov

Lucia Bryndzová

Najkrajšie hory a more
Gruzínsko

Júnové Gruzínsko (Hory a more) bol nezabudnuteľný zážitok. Prenádherná krajina, láskaví a pohostinní ľudia, pohodový sprievodca Vojta, v ktorom sa snúbia obrovské vedomosti so skromnosťou, plus nadaním na improvizáciu - to je koktail ideálneho dobrodružstva pre "na-všetko-pripravených" turistov. Zamilovali sme si Gruzínsko, a ak na zážitkovú dovolenku, tak s CK SVET Len tak ďalej!

Gruzínsko je nádherné

p. Karolína

Gruzinsko je nádherne a pan Vojtech je neskutočný:) Veľký profesionál a nadšenec:)

Obvzlášť pochvala za skvelého sprievodcu Vojtu s obrovským prehľadom, ochotou a pohodovým prístupom

Peter Gondor

Ďakujem za Váš nádherný zájazd v Gruzínsku ( naj hory a more) , na ktorom sme sa zúčastnili v júni. Malá skupinka, nádherná príroda (bez toho celodenného treku by to nebolo ono), pôvabné svanské dedinky, rôznorodá a hojná gruzínska strava. Obvzlášť pochvala za skvelého sprievodcu Vojtu s obrovským prehľadom, ochotou a pohodovým prístupom. Odporúčam tento zájazd a ak sa aj nabudúce rozhodnem cestovať s cestovkou, tak pravdepodobne s CK SVET.

Gruzínsko - Treba zažiť na vlastnej koži

Renáta Horváthová

Gruzínsko - najkrajšie hory a more ma očarilo, nádhernú prírodu treba skutočne zažiť na vlastnej koži, odporúčam všetkým, ktorí milujú prírodu. Mám v pláne sa v budúcnosti vrátiť a spoznať doposiaľ nepoznané.

Treba vidieť a zažiť

Eva Klimentová

Zájazd Gruzínsko - najkrajšie hory (a more) bol skvelý a určite odporúčam všetkým milovníkom prírody a turistiky. Dokonalú prírodu v Svaneti treba vidieť a zažiť! Zájazd sme absolvovali v malej skupinke (5 ľudí).

+4 RECENZIE
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava, transfer BA-letisko-BA
 • Terénne autá
 • V Svanetii ubytovanie s polpenziou v rodinných penziónoch
 • V Kutaisi a v Batumi (pri fakultatívnej alternatíve aj predĺžení) ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • 1x typický obed alebo večera u domácich s prípitkami
 • Ochutnávka vína
 • Vstupy do pamiatok a múzeí
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 180 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Prepitné
 • Vstupné do sírnych kúpeľov
 • Príplatok za predĺženie o Batumi (3 noci v 4* hoteli s raňajkami plus transfer kyvadlovým autobusom na letisko v Kutaisi) 170 EUR/osoba. Príplatok za jednolôžkovú izbu počas predĺženia 80 EUR

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Náš tip

 • Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori o 3 noci - cena predĺženia 170 EUR/osoba.

Upozornenie 1

 • Na vstup do Gruzínska vám stačí občiansky preukaz!

Upozornenie 2

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.