Faerské ostrovy

Neprebádaná príroda
Popis zájazdu
 • Prírodné krásy
 • Turistika
 • Kultúrne pamiatky
 • Folklór
 • Odlet: Viedeň
 • Max 8 osôb

Nedotknuté, nepreskúmané a neuveriteľné. Také sú stále zabudnuté Faerské ostrovy. Kto ich však zažije, chce na nich ostať navždy. Môže za to najmä krásna príroda, všadeprítomná zeleň a priezračne čistá voda. Osemnásť ovčích ostrovčekov ponúka návštevníkom scenériu, ktorú prekoná len máločo.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Letecký presun na Faerské ostrovy, pristávame na ostrove Vágar. Hneď po prílete vyrazíme k pohľadnicovým dedinkám Bour s prekrásnou scenériou útesov Tindhólmur a Gásadalur s unikátnym vodopádom Múlafoss, padajúcim z vysokej skaly priamo do Atlantiku.

2. DEŇ:

Saksun, Tjornuvík a Gjogv – toto trio je zárukou ďalších “wow” momentov, keď človek opäť raz nevie, či je naozaj na zemeguli. Dedinka a pôvodná farma Saksun leží v monumentálnom prírodnom amfiteátri nad morskou lagúnou – pohľad cez zelené strechy drevených budov a hučiace vodopády a vodopádiky všade naokolo je neopísateľný. Tjornuvík je okrem iného známy najmä surferom z celého sveta – čierna pláž je zalievaná mimoriadne vysokými a pravidelnými vlnami. My sa tu budeme kochať predovšetkým pohľadom na jedinečnú skamenenú dvojicu “troll a čarodejnica”, a pri troche šťastia ochutnáme aj vynikajúce miestne palacinky.

3. DEŇ:

Slávny trek na útesy Trælanípa - Skalu otrokov (prečo sa tak volá, vám objasní sprievodca :), alebo miesto, kde sa zdá, že more leží pod úrovňou jazera. Skalný zráz sa týči až 142 metrov nad morskou hladinou a v prípade priaznivého počasia môžete z jeho okraja nielen vidieť južnú časť ostrova Streymoy, ale aj ostrovy Hestur, Koltur, Sandoy, Skúvoy či najjužnejšie položený Suðuroy. Vyhliadka na 30-metrový vodopád Bøsdalafossur padajúci z jazera Sørvágsvatn priamo do mora a legenda o koňovi Nikkurinovi, ktorý láka svoje obete do jeho vôd. Jazero leží v bezprostrednej blízkosti letiskovej pristávacej dráhy, vybudovanú Britmi počas 2. svetovej vojny a predĺženej na veľkú úľavu civilných pilotov (a v neposlednom rade aj cestujúcich) v roku 2011. Tradičná večera vo faerskej domácnosti - nielenže sa skvele najete, ale budete mať priestor aj na "všetečné" otázky :)


4. DEŇ:

Cestou nás opäť bude sprevádzať dychvyrážajúca zeleň okolitých útesov a štítov, vrátane najvyššieho vrchola súostrovia, Slættaratindur (880 m.n.m.). V prípade časových možností a priaznivej poveternostnej situácie vysúpime aj na jeho vrchol – plošina je tu taka široká, že sem miestni obyvatelia chodia o polnoci počas letného slnovratu tancovať svoje tradičné reťazové tance a balady. V zálive najsevernejšom ostrove Bordoy leží druhé najväčšie mesto súostrovia, Klaksvík – história jeho osídľovania sa datuje až do vikinských čias. Preplavíme sa aj na susedný Kalsoy a podnikneme trek ku fotogenickému majáku Trollanes s neskutočným výhľadom na defilujúce útesy susedných ostrovov.  

5. DEŇ:

Podnikneme plavbu okolo „vtáčích“ útesov Vestmanna – podľa mnohých najkrajšiu na svete. Návrat do hlavného mesta Thórshavn scénickou cestou Oyggjarvegur. Pestrofarebná nábrežná promenáda, prehliadka fotogenických uličiek a vládnych budov v najstaršej časti Tinganes, námestie s obľúbeným kníhkupectvom pred budovou súčasného parlamentu. Navštívime aj stredoveký Kirkjubour so zvyškami historickej katedrály a kostola, ktorý je v prevádzke nepretržite od roku 1111.  

6. - 7. DEŇ:

Suduroy, najjužnejší zo súostrovia, je plných nielen fascinujúcich prírodných zákutí ukrytých medzi fhordami, ale aj histórie a umenia – v dedinke Sumba sa narodil najobľúbenejší faerský básnik, a v kostolíku osady Fámjin zas nájdeme najstaršiu faerskú vlajku, na ktorú sú miestni obyvatelia takí hrdí. Podnikneme aj trek údolím Hvannhagi s prekrásnymi výhľadmi a prevezieme sa k majáku na najjužnejšom cípe Akraberg. Útesy Beinisvørð týčiace sa úctyhodných 469 metrov nad morom - ďalším dychvyrážajúcim prírodným unikát do našej zbierky.  Do hlavného mesta sa vrátime opäť pohodlne trajektom Smyril. Letecký návrat domov.  

Recenzie k zájazdu

Splnený sen

Peter Pkdf

Neprebádaná príroda
Faerské ostrovy

Hovorí sa, že len tie sny, ktoré sa nenaplnia sú večné. My sme si však jeden splnili a navštívili sme s CK Svet Nórsko a Faerské ostrovy. Za pár dní sme navštívili veľa krásnych miest. Ďakujeme Evke Rosíkovej za profesionálny prístup a nadštandardnú starostlivosť. Už sa tešíme na ďalší zájazd s CK Svet. Peter a Klaudia.

CK Svet je fakt svetová!

Nóra Véghová

Ďakujem, Evička za nádhernú dovolenku! CK Svet je fakt svetová! Najoriginálnejšia a najflexibilnejšia cestovka. Nr.1 pre mňa! Budem potrebovať teraz veľa času, aby som sa spamätala z tej krásy. Ďakujem.

+1 RECENZIA
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku na trase Viedeň-Vágar-Viedeň (s prestupom)
 • Vlastný minibus
 • Plavby okolo útesov Vestmanna a na ostrov Kálsoy
 • Trajekt na ostrov Suduroy
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami
 • Tradičná večere vo faerskej domácnosti
 • Poplatok za trek k útesom Traelanípa

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednania v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Poznámka

 • Je možné, že toho uvidíme oveľa viac, ako je napísané vyššie. Všetko závisí od toho, ako nám bude priať počasie. Zmena poradia navštívených miest vyhradená (na ostrovoch je celkom bežné, že keď na jednom prší, inde môže svietiť slnko :-)

Náš tip

 • Napriek tomu, že Faerské ostrovy nepatria do EÚ, na vstup súostrovie postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

Plánované letové časy

 • 11.09.22 I VIE-CPH 07:25-09:05 I CPH-FAE 12:25-13:40
 • 17.09.22 I FAE-CPH 14:30-17:35 I CPH-VIE 20:00-21:40
 • VIE - Viedeň, CPH - Kodaň, FAE - Vágar (Faerské ostrovy)

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • PRÁZDNINY
 • POLNOČNÉ SLNKO***
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.