Madeira

Kvetinový festival
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb

Strmé kopce pokryté prastarým lesom či terasovými políčkami, kde rastú banány a vinná réva. Celý ostrov je naviac „prešpikovaný“ viac ako 2000 km „levad“ – systémom zavlažovacích kanálov vytesaných do skál a popri nich vinúce sa turistické chodníky. Lahodné víno „madeira“ a špeciality z morských plodov. „Raj uprostred Atlantiku“, „Ostrov večnej jari“, či „Kvetinový kôš Atlantiku“. Madeira. Stvorená pre svetobežníkov milujúcich nespútanú prírodu a exotickú kvetenu. Na ostrove vynárajúcom sa uprostred Atlantického oceánu na rozlohe 57 x 22 kilometrov nájdeme krajinu podobnú Južnej Amerike, Škótsku či Novému Zélandu. Divoké morské útesy, prímorské mestečká, vysoké hory siahajúce až do mrakov, hlboké údolia a náhorné plošiny, Fialový vres, mystická hmla a pokojne sa pasúce kravy a ovce.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ (4.5.2024):

Odlet na Madeiru v skorých ranných hodinách (priamy let bez prestupu - dĺžka letu cca 5 hodín). Transfer do hlavného mesta Funchal. Ubytovanie v 4* hoteli, čas na relax. Poobede sa lanovkou vyvezieme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad, ku kostolu Nossa Senhora de Monte, kde je pochovaný posledný rakúsko-uhorský cisár Karol I. Dole z kopca to ide najrýchlejšie v tzv. babosas (prútených sánkach). Miestna atrakcia, ktorú nesmie vynechať žiadny turista.

2. DEŇ (5.5.2024):

Dnes budeme objavovať okolie Funchalu. Vyhliadka Pico dos Barcelosnám ponúka panoramatický pohľad na mesto. Cez útesovú cestu sa vyšplháme až do výšky 1 095 m na dychberúcu vyhliadku Eira do Serrado. Pod nami sa rozprestiera údolie známe ako Curral das Freiras (Údolie mníšok), cez ktoré v minulosti utekali mníšky s obyvateľmi pred nájazdami pirátov. Ďalej nás čaká aj Botanická záhrada nad Funchalom, ktorá sa pýši pestrosťou druhov a farieb vegetácie ostrova. Popoludní sa už čaká vyvrcholenie kvetinového festivalu - hlavný sprievod a v ňom stovky kvetinových tanečníkov na kvetinových alegorických vozoch.

3. DEŇ (6.5.2024):

Dnes sa vydáme objavovať krásy madeirskej metropole Funchal. Odhalíme sochy osobností ako boli Sissi či Krištof Kolumbus, ovoniame kvitnúci park Santa Catarina, navštívime katedrálu Sé a v najstarších vinných pivniciach na ostrove ochutnáme dezertné madeirské víno. Prejdeme sa prístavom a nasajeme atmosféru mesta, navštívime elegantné radničné námestie a budeme obdivovať Jezuitské kolégium. Pevnosti Sao Lourenco či Sao Tiago sú dnes už len spomienkou na dávnu divokú minulosť ostrova, kedy ho ohrozovali piráti. Nahliadneme tiež do tržnice Mercado dos Lavradoresktorá je plná tropického ovocia, zeleniny a kvetín, v spodnej časti sa predávajú čerstvé ryby. Pozrieme sa ako vyzerá obľúbená hlbinná ryba espada. Ďalej zavítame do najstaršej štvrti Funchalu a v umelecky dekorovaných uličkách štvrte Santa Maria si v jednej z mnohých krčmičiek budeme môcť vychutnať prvé miestne špeciality. 

4. DEŇ (7.5.2024):

Najkrajšie miesta západnej časti pobrežia čakajú na náš obdiv. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba, obzrieme obľúbenú vyhliadku Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Ďalšia vyhliadka Pico da Torre. Naša ďalšia cesta  sa vinie cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť na Cabo Girão s výškou 580 m, ktorý patrí k najvyšším morským útesom v Európe. Výhľady na východné i západné pobrežie, nekonečný oceán a malinké terasovité políčka, ktoré tu na útese vybudovali húževnatí miestni roľníci. V dedinke Ribeira Brava po návšteve jedného z najstarších kostolov Madeiry ochutnáme typický rybársky posilňujúci nápoj „poncha“. Cesta cez vnútrozemie na vyhliadku Encumeada patrí medzi tie najkrajšie na Madeire, aj vďaka nej sa tomuto ostrovu oprávnene hovorí Hawaj Európy. Najužšie miesto ostrova má len 20 km, pri troche šťastia je odtiaľto vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Prejazd cez štyri rôzne vegetačné pásma do mestečka Porto Moñiz, kde využijeme morské prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov. Seixal a vyhliadka s vodopádom „Veo da Noive“ známym aj ako „Nevestin závoj“. Cesta naspať do Funchalu.

5. DEŇ (8.5.2024):

Predpoludním sa vyvezieme na druhý najvyšší vrch Madeiry Pico do Arieiro do výšky 1 818 m. Z vyhliadky sa nám otvorí pohľad na majestátny hrebeň Madeiry až po jej najvyšší vrchol Pico Ruivo (1 862 m). Z kopcov sa zvezieme sa do horskej dedinky Ribeiro Frio – tu navštívime pstružiu farmu, vsadenú do krásnej záhrady. Pred obedom si dáme krátku prechádzku popri vodnom kanáli, tzv. Leváde Balcoes, ktorá nás, ako názov napovedá, dovedie až na „balkón“  v srdci hôr s nádherným výhľadom. Leváda vedie cez pôvodný vavrínový les a rastlinstvo patriace do skupiny Lauri Silva. Pri pohľade na Penha d‘Águia – Orliu skalu si vychutnáme spoločný obed. Bude sa podávať tradičná espetada (marinované grilované mäso na spôsob "špízov"). Mestečko Santana je známe typickými červeno modrými chalúpkami so slamenými strechami. Cestou zo Santany sa nám naskytne nádherný pohľad na severné zrázy ostrova. V Porto da Cruz navštívime pálenicu trstinového rumu. Pestovanie cukrovej trstiny bolo kedysi jedným z hlavných zdrojov príjmov tohto ostrova. 

6. DEŇ (9.5.2024):

Presunieme sa na najvýchodnejší cíp ostrova, kde si budeme doslova vychutnávať každú minútu dvojhodinovej túry Ponte de São Lourenço – neuveriteľné krásna, neprekonateľná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.  Mimoriadny kontrast pokojných a búrlivých vôd oceánu a červených brál. Možné osvieženie (kúpanie) v príjemnej zátoke na záver treku - alebo uprednostníte chladené pivko v lokálnom bare?  Návrat späť si uľahčíme loďou (verímeme, že bude v prevádzke), ktorá nás vyhliadkovou trasou okolo majáku odvezie až do prístavu Quinta do Lorde. Ešte jeden pohľad na skaliská - tentokrát z vyhliadky Ponta do Rosto. Presun autobusom do mestečka Machico, ktorému okrem známej pláže dominuje vyhliadka Pico do Facho, kde sa ďalej necháme hýčkať skvelou kávou (alebo radšej ponchou)? Odtiaľto tiež budeme môcť pozorovať pristávacie manévre lietadiel smerujúce na známu exponovanú dráhu letiska slávneho Cristiana Ronalda. Socha Cristo del Rei a príjemná kamienková pláž Praia do Garajau, kam sa zvezieme lanovkou. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť späť do Funchal. 

7. DEŇ (10.5.2024):

Dnes si môžeme vybrať program podľa našich preferencií: Môžete zvoliť pokojné prechádzky po uličkách Funchalu, pre tých čo preferujú aktívny pohyb v jedinečnej prírode ponúkame turistiku (fakultatívne) na jednej z najkrajších a najnavštevovanejších levád na Madeire - Rabacal 25 Fontes. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez náhornú plošinu Paul da Serra. Leváda vedie cez zalesnené pásmo a naskytnú sa vám prekrásne výhľady a námety na fotografovanie. Leváda patrí medzi túry so strednou záťažou a turistika sa ukončuje tunelom, ktorý prepája vrch s cestou na druhej strane, kde vás bude čakať váš transfer. Prípadne možnosť celodenného lodného výletu na ostrov Porto Santo preslávený 10 km dlhou plážou, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z tropického Karibiku.

8. DEŇ (11.5.2024):

Odlet z Madeiry. Prílet do Viedne a transfer do Bratislavy.  

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE (priamy let z Viedne), vrátane 20 kg batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • Ubytovanie v 4* hoteli s bazénom a bohatými raňajkami
 • Ochutnávku vína
 • 1x obed/večera - miestna špecialita espetada
 • Jazdu v prútených sánkach (tzv. babosas)
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Lanovku na vrch Monte
 • Lanovku na pláž Praia do Garajau
 • Loďku pri návrate z treku Ponta de São Lourenço do prístavu Quinta do Lorde
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Fakultatívne výlety v 7. deň zájazdu

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 04.05.24 I VIE-FNC 06:10-10:05
 • 11.05.24 I FNC-VIE 10:45-16:20
 • VIE - Viedeň, FNC - Funchal
 • Letecká spoločnosť: WIZZ AIR

Kvetinový festival

 • Začína tzv. „Wall of the hope“ (Stena nádeje), kam deti umiestňujú svoje vlastné rastliny za účelom vytvorenia jedného veľkého kvetu ako symbolu nádeje pre lepší svet.
 • Vyvrcholením kvetinového festivalu je „Main parade“ (Hlavný sprievod), keď stovky kvetinových tanečníkov na obrovských alegorických vozoch, ako inak pokrytých kvetinovou výzdobou, počas sprievodu prechádzajú ulicami hlavného mesta.

Upozornenie

 • Na uvedenom zájazde nie je možná jednolôžková izba.
 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
9
aug
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.