Madeira

Kvetinový festival
Popis zájazdu
 • Kvetinový festival
 • Ľahká turistika
 • Národné parky
 • Folklór
 • Max. 16 osôb

Strmé kopce pokryté prastarým lesom či terasovými políčkami, kde rastú banány a vinná réva. Celý ostrov je naviac „prešpikovaný“ viac ako 2000 km „levad“ – systémom zavlažovacích kanálov vytesaných do skál a popri nich vinúce sa turistické chodníky. Lahodné víno „madeira“ a špeciality z morských plodov. „Raj uprostred Atlantiku“, „Ostrov večnej jari“, či „Kvetinový kôš Atlantiku“. Madeira. Stvorená pre svetobežníkov milujúcich nespútanú prírodu a exotickú kvetenu. Na ostrove vynárajúcom sa uprostred Atlantického oceánu na rozlohe 57 x 22 kilometrov nájdeme krajinu podobnú Južnej Amerike, Škótsku či Novému Zélandu. Divoké morské útesy, prímorské mestečká, vysoké hory siahajúce až do mrakov, hlboké údolia a náhorné plošiny Fialový vres, mystická hmla a pokojne sa pasúce kravy a ovce.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

  Odlet na Madeiru s prestupom v Lisabone. Transfer do hlavného mesta Funchal. Ubytovanie v 4* hoteli.  

2. DEŇ:

Historické uličky, vône tropického ovocia a Madeirské víno
Dnes sa vydáme objavovať krásy madeirskej metropole Funchal. Odhalíme sochy osobností ako boli Sissi či Krištof Kolumbus. Ovoniame kvitnúci park Santa Catarina, navštívime katedrálu Sé a v najstarších vinných pivniciach na ostrove ochutnáme dezertné madeirské víno. Prejdeme si elegantné radničné námestie či Jezuitské kolégium. Pevnosti Sao Lourenco či Sao Tiago sú dnes už len spomienkou na dávnu divokú minulosť ostrova, kedy ho ohrozovali piráti. Nahliadneme tiež do tržnice Mercado dos Lavradoresktorá je plná tropického ovocia, zeleniny a kvetín, v spodnej časti sa predávajú čerstvé ryby. Pozrieme sa ako vyzerá hlbinná ryba espada. Ďalej zavítame do najstaršej štvrti Funchalu a v uličke Santa Maria si v jednej z mnohých krčmičiek dáme spoločný obed. Prejdeme sa prístavom a nasajeme atmosféru mesta.   

3. DEŇ:

Dnes budeme objavovať okolie Funchalu. Vyhliadka Pico dos Barcelos nám ponúka panoramatický pohľad na mesto. Cez útesovú cestu sa vyšplháme až do výšky 1 095 m na dych berúcu vyhliadku Eira do SerradoPod nami sa rozprestiera údolie známe ako Curral das Freiras (Údolie mníšok), cez ktoré v minulosti utekali mníšky s obyvateľmi pred nájazdom pirátov. Ďalej nás čaká Botanická záhrada nad Funchalom, ktorá sa pýši pestrosťou druhov a farieb vegetácie ostrova. Popoludní sa už čaká vyvrcholenie kvetinového festivalu - hlavný sprievod a v ňom stovky kvetinových tanečníkov na kvetinových alegorických vozoch.

4. DEŇ:

Najkrajšie miesta západnej časti pobrežia čakajú na náš obdiv. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba, obzrieme obľúbenú vyhliadku Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Ďalšia vyhliadka Pico da Torre. Naša ďalšia cesta  sa vinie cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť na Cabo Girão s výškou 580 m, ktorý patrí k najvyšším morským útesom v EurópeVýhľady na východné i západné pobrežie, nekonečný oceán a malinké terasovité políčka, ktoré tu na útese vybudovali húževnatí miestni roľníci. V dedinke Ribeira Brava po návšteve jedného z najstarších kostolov Madeiry ochutnáme typický rybársky posilňujúci nápoj „poncha“. Cesta cez vnútrozemie na vyhliadku Encumeadapatrí medzi tie najkrajšie na Madeire, aj vďaka nej sa tomuto ostrovu oprávnene hovorí Hawaj Európy. Najužšie miesto ostrova má len 20 km, pri troche šťastia je odtiaľto vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Prejazd cez štyri rôzne vegetačné pásma do Sao Vicente s vulkanickou jaskyňou a vulkanickým centrom, kde nám priblížia vznik Madeiry. V mestečku Porto Moñiz si vychutnáme skvelý obed, napríklad ešpadu s banánom a využijeme morské prírodné kúpalisko z vulkanických kameňovSeixal a vyhliadka s vodopádom „Veo da Noive“ známym aj ako „Nevestin závoj“.  Cesta naspať do Funchalu.   

5. DEŇ:

Dedinka Camacha ukrýva manufaktúru prúteného nábytku  (uvidíme remeselníkov pri práci a obchod s výrobkami z prútia všetkého druhu). Predpoludním sa vyvezieme na druhý najvyšší vrch Madeiry Pico do Arieiro do výšky1 818 m. Z vyhliadky sa nám otvorí pohľad na majestátny hrebeň Madeiry až po jej najvyšší vrchol Pico Ruivo (1862 m). Zvezieme sa do horskej dedinky Ribeiro Frio –  kde navštívime pstružiu farmu, vsadenú do krásnej záhrady. Pred obedom si dáme krátku prechádzku popri vodnom kanáli – po tzv. Leváde Balcoes, ktorá nás, ako názov napovedá, dovedie až na „balkón“  v srdci hôr s nádherným výhľadom. Leváda vedie cez pôvodný vavrínový les a rastlinstvo patriace do skupiny Lauri Silva). Pri pohľade na Penha d‘Águia – Orliu skalu si vychutnáme spoločný obed. Majú tu výborné steaky z tuniaka, ochutnáte? Mestečko Santana je známe typickými červeno modrými chalúpkami so slamenými strechami. Cestou zo Santany sa nám naskytne nádherný pohľad na severné zrázy ostrova. V Porto da Cruz navštívime pálenicu trstinového rumu. Pestovanie cukrovej trstiny bolo kedysi jedným z hlavných zdrojov príjmov tohto ostrova. Na záver dnešného dňa nás čaká Ponte de São Lourenço – hrôzostrašná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko, čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy. Pohľad, kvôli ktorému sa oplatilo prísť na Madeiru.  

6. DEŇ:

Po raňajkách sa lanovkou vyvezieme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad, ku kostolu Nossa Senhora de Monte, kde je pochovaný posledný rakúsko-uhorský cisár Karol I. Dole z kopca to ide najrýchlejšis „babosas“, v prútených sánkach. Miestna atrakcia, ktorú žiadny turista nesmie vynechať. Poobede nás čaká nenáročná levada Marocos, zvaná aj „Mimózová leváda“. Prechádza cez hory a údolia, kde kontrast vytvárajú divoká prírodná vegetácia a terasové polička, na ktorých farmári pestujú zeleninu (dĺžka 8 km, čas cca 2 hod.). Večer sa zabavíme počas tradičného folklórneho vystúpenia a ochutnáme aj typické jedlo Espetada – hovädzí špíz s kukuričnými plackami.  

7. DEŇ:

Dnes si môžeme vybrať program podľa našich preferencií: Môžete zvoliť pokojné prechádzky po uličkách Funchalu, pre tých čo preferujú aktívny pohyb v jedinečnej prírode ponúkame turistiku (fakultatívne) na jednej z najkrajších a najnavštevovanejších levád na Madeire - Rabaçal 25 FontesNachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez náhornú plošinu Paul da Serra. Leváda vedie cez zalesnené pásmo a naskytnú sa vám prekrásne výhľady a námety na fotografovanie. Leváda patrí medzi túry so strednou záťažou a turistika sa ukončuje tunelom, ktorý prepája vrch s cestou na druhej strane, kde vás bude čakať váš transfer. Prípadne možnosť celodenného lodného výletu na ostrov Porto Santo preslávený 10 km dlhou plážou, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z tropického Karibiku.  

8. DEŇ:

Odlet z Madeiry. Prílet do Viedne a transfer do Bratislavy.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE (s prestupom) vrátane 20 kg podpalubnej batožiny a príručnej batožiny
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • 4* hotel s bazénom vo Funchal
 • Bohaté raňajky
 • Tradičný folklórny večer s večerou
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Lanovka na Monte
 • Ochutnávka vína
 • Sprievodca CK

Cena nezahŕňa

 • Ostatné vstupy
 • Fakultatívne výlety v 7. deň zájazdu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Upozornenie

 • Na uvedenom zájazde nie je možná jednolôžková izba.

NÁŠ TIP: V programe zájazdu je zaradený Kvetinový festival, ktorý začína tzv. „Wall of the hope“ (Stena nádeje), kam deti umiestňujú svoje vlastné rastliny za účelom vytvorenia jedného veľkého kvetu ako symbolu nádeje pre lepší svet. Vyvrcholením kvetinového festivalu je „Main parade“ (Hlavný sprievod), keď stovky kvetinových tanečníkov na obrovských vozoch, ako inak pokrytých kvetinovou výzdobou, počas sprievodu prechádzajú ulicami hlavného mesta. Raj pre fotografov a milovníkov kvetov...

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.