Madeira

Ostrov večnej jari
Popis zájazdu
 • Kvetinový festival
 • Ľahká turistika
 • Národné parky
 • Folklór
 • Max 16 osôb

„Raj uprostred Atlantiku“, „Ostrov večnej jari“, či „Kvetinový kôš Atlantiku“. Madeira. Stvorená pre svetobežníkov milujúcich nespútanú prírodu a exotickú kvetenu. Na ostrove vynárajúcom sa uprostred Atlantického oceánu na rozlohe 57 x 22 kilometrov nájdeme krajinu podobnú Južnej Amerike, Škótsku či Novému Zélandu. Divoké morské útesy, prímorské mestečká, vysoké hory siahajúce až do mrakov, hlboké údolia a náhorné plošiny. Fialový vres, mystická hmla a pokojne sa pasúce kravy a ovce. Strmé kopce pokryté prastarým lesom či terasovými políčkami, kde rastú banány a vínna réva. Celý ostrov je naviac „prešpikovaný“ viac ako 2000 km „levad“ – systémom zavlažovacích kanálov vytesaných do skál a popri nich vinúce sa turistické chodníky. Lahodné víno „madeira“ a špeciality z morských plodov.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun na Madeiru.
Pri prehliadke mesta Funchal odhalíme sochy osobností ako boli Sissi či Kolumbus, ovoniame kvitnúci park Santa Catarina, pomodlíme sa v Katedrále Sé, nakúpime na trhu Mercado dos Lavradores, odpozorujeme pár nápadov v manufaktúre na výrobu výšiviek a krajok, ochutnáme víno Madeira v najstarších vínnych pivniciach ostrova.

3. DEŇ:

Lanovkou alebo naším autobusom sa dostaneme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad, ku kostolu Nossa Senhora, kde je pochovaný posledný rakúsko-uhorský cisár Karol I. Dole z kopca to ide najrýchlejšie s „babosas“, sánkami z prútených košíkov. Miestna atrakcia, ktorú nesmie vynechať žiadny turista.

4. DEŇ:

Východné pobrežie ostrova večnej jari: Dedinka Camacha ukrýva manufaktúru prúteného nábytku (uvidíme remeselníkov pri práci a obchod s výrobkami z prútia všetkého druhu). Druhý najvyšší vrch Madeiry Pico do Arieiro (1 818 m) a Ribeiro Frio – pstružia farma zasadená v krásnej záhrade. Levada Balcoes, ktorá vyúsťuje v srdci hôr. Mestečko Santana, typické chalúpky v tvare písmena A majú červeno-modro-bielu farbu a väčšinou slamenú strechu. Penha d‘Águia – Orlia skala je medzi mestečkami Portela a Porto da Cruz. Ponte de São Lourenço – hrôzostrašná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.

5. DEŇ:

Najkrajšie miesta západnej časti pobrežia čakajú na náš obdiv. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba a snáď aj ducha Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Ďalšia vyhliadka Pico da Torre. V Ribeira Brava po návšteve jedného z najstarších kostolov Madeiry a „Vavrínových stromov“ ochutnáme typický nápoj „poncha“. Vyhliadka Encumeada, odkiaľ je vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Prejazd cez štyri rôzne vegetačné pásma (nachádza sa tu i časť pôvodného Vavrínového lesa a rastlinstvo patriace do skupiny Lauri Silva) do Sao Vicente s vulkanickou jaskyňou a vulkanickým centrom, kde nám priblížia vznik Madeiry a v Porto Moñiz využijeme morské prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov. Seixal a vyhliadka s vodopádom „Veo da Noive“ známym aj ako „Nevestin závoj“. Cabo Girão 580 m, ktorý je najvyšším zrázom do mora v Európe. Výhľady na východné i západné pobrežie, nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, ktoré na plošinkách útesu vybudovali húževnatí miestni roľníci. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť späť do Funchal. Tradičný folklórny večer s typickým jedlom Espetada.

6. DEŇ:

Vyhliadka Pico dos Barcelos a panoramatický pohľad na Funchal. Cez útesovú cestu sa vyšplháme až do výšky 1 095 m na vyhliadku Eira do Serrado. Pod nami sa rozprestiera údolie známe ako Curral das Freiras (Údolie mníšok), cez ktoré v minulosti utekali mníšky s obyvateľmi pred nájazdom pirátov. Botanická záhrada vo Funchal, ktorá sa pýši pestrosťou druhov a farieb vegetácie ostrova, ale aj množstvom krásnych, pestrofarebných a ukričaných papagájov a pávov. Poobede nenáročná levada Maroços, zvaná aj „Mimózová leváda“. Prechádza cez hory a údolia, kde kontrast vytvárajú divoká prírodná vegetácia a terasové políčka, na ktorých farmári pestujú zeleninu (dĺžka 9 km, čas cca 2,5 hod.).

7. DEŇ:

Dnes si môžeme vybrať program podľa našich preferencií. Prechádzky po uličkách Funchalu alebo celodenný lodný výlet na ostrov Porto Santo preslávený 10 km dlhou plážou, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z tropickeho Karibiku (fakultatívne). Pre tých, čo preferujú aktívny pohyb v jedinečnej prírode, ponúkame turistiku (fakultatívne) v jednej z najkrajších a najnavštevovanejších levád na Madeire - Rabaçal 25 Fontes. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez náhornú plošinu Paul da Serra. Leváda vedie cez zalesnené pásmo a naskytnú sa vám prekrásne výhľady a námety na fotografovanie. Leváda patrí medzi túry so strednou záťažou a turistika sa ukončuje tunelom, ktorý prepája vrch s cestou na druhej strane, kde vás bude čakať váš transfer.

8. DEŇ:

  Odlet z Madeiry.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • 3* hotel (quinta) s raňajkami
 • Tradičný folklórny večer s večerou
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Ochutnávku vína
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Ostatné vstupy
 • Fakultatívne výlety v 7. deň zájazdu
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 255 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

NÁŠ TIP: V programe zájazdu je zaradený Kvetinový festival, ktorý začína tzv. „Wall of the hope“ (Stena nádeje), kam deti umiestňujú svoje vlastné rastliny za účelom vytvorenia jedného veľkého kvetu ako symbolu nádeje pre lepší svet. Vyvrcholením kvetinového festivalu je „Main parade“ (Hlavný sprievod), keď stovky kvetinových tanečníkov na obrovských vozoch, ako inak pokrytých kvetinovou výzdobou, počas sprievodu prechádzajú ulicami hlavného mesta. Raj pre fotografov a milovníkov kvetov...

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Posledné 2 voľné izby

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.