Madeira

Ostrov večnej jari
Popis zájazdu

„Raj uprostred Atlantiku“, „Ostrov večnej jari“, či „Kvetinový kôš Atlantiku“. Madeira. Stvorená pre svetobežníkov milujúcich nespútanú prírodu a exotickú kvetenu. Na ostrove vynárajúcom sa uprostred Atlantického oceánu na rozlohe 57 x 22 kilometrov nájdeme krajinu podobnú Južnej Amerike, Škótsku či Novému Zélandu. Divoké morské útesy, prímorské mestečká, vysoké hory siahajúce až do mrakov, hlboké údolia a náhorné plošiny. Fialový vres, mystická hmla a pokojne sa pasúce kravy a ovce. Strmé kopce pokryté prastarým lesom či terasovými políčkami, kde rastú banány a vínna réva. Celý ostrov je naviac „prešpikovaný“ viac ako 2000 km „levad“ – systémom zavlažovacích kanálov vytesaných do skál a popri nich vinúce sa turistické chodníky. Lahodné víno „madeira“ a špeciality z morských plodov.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Letecký presun na Madeiru.
Pri prehliadke mesta Funchal odhalíme sochy osobností ako boli Sissi či Kolumbus, ovoniame kvitnúci park Santa Catarina, pomodlíme sa v Katedrále Sé, nakúpime na trhu Mercado dos Lavradores, odpozorujeme pár nápadov v manufaktúre na výrobu výšiviek a krajok, ochutnáme víno Madeira v najstarších vínnych pivniciach ostrova.

3. DEŇ:

Lanovkou alebo naším autobusom sa dostaneme až do mestskej časti Monte a jeho tropických záhrad, ku kostolu Nossa Senhora, kde je pochovaný posledný rakúsko-uhorský cisár Karol I. Dole z kopca to ide najrýchlejšie s „babosas“, sánkami z prútených košíkov. Miestna atrakcia, ktorú nesmie vynechať žiadny turista.

4. DEŇ:

Východné pobrežie ostrova večnej jari: Dedinka Camacha ukrýva manufaktúru prúteného nábytku (uvidíme remeselníkov pri práci a obchod s výrobkami z prútia všetkého druhu). Druhý najvyšší vrch Madeiry Pico do Arieiro (1 818 m) a Ribeiro Frio – pstružia farma zasadená v krásnej záhrade. Levada Balcoes, ktorá vyúsťuje v srdci hôr. Mestečko Santana, typické chalúpky v tvare písmena A majú červeno-modro-bielu farbu a väčšinou slamenú strechu. Penha d‘Águia – Orlia skala je medzi mestečkami Portela a Porto da Cruz. Ponte de São Lourenço – hrôzostrašná scenéria vysokých útesov a hlbokých údolí končiaca v mori, kde všetko čo zostalo, sú iba malé čierne skalnaté ostrovy.

5. DEŇ:

Najkrajšie miesta západnej časti pobrežia čakajú na náš obdiv. V prístave dedinky Camara de Lobos nájdeme repliku lode K. Kolumba a snáď aj ducha Winstona Churchilla, ktorý tu trávil čas maľovaním obrazov. Ďalšia vyhliadka Pico da Torre. V Ribeira Brava po návšteve jedného z najstarších kostolov Madeiry a „Vavrínových stromov“ ochutnáme typický nápoj „poncha“. Vyhliadka Encumeada, odkiaľ je vidieť severné aj južné pobrežie ostrova. Prejazd cez štyri rôzne vegetačné pásma (nachádza sa tu i časť pôvodného Vavrínového lesa a rastlinstvo patriace do skupiny Lauri Silva) do Sao Vicente s vulkanickou jaskyňou a vulkanickým centrom, kde nám priblížia vznik Madeiry a v Porto Moñiz využijeme morské prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov. Seixal a vyhliadka s vodopádom „Veo da Noive“ známym aj ako „Nevestin závoj“. Cabo Girão 580 m, ktorý je najvyšším zrázom do mora v Európe. Výhľady na východné i západné pobrežie, nekonečný oceán a malinké terasy s políčkami, ktoré na plošinkách útesu vybudovali húževnatí miestni roľníci. Cesta cez banánové plantáže a vinohradnícku oblasť späť do Funchal. Tradičný folklórny večer s typickým jedlom Espetada.

6. DEŇ:

Vyhliadka Pico dos Barcelos a panoramatický pohľad na Funchal. Cez útesovú cestu sa vyšplháme až do výšky 1 095 m na vyhliadku Eira do Serrado. Pod nami sa rozprestiera údolie známe ako Curral das Freiras (Údolie mníšok), cez ktoré v minulosti utekali mníšky s obyvateľmi pred nájazdom pirátov. Botanická záhrada vo Funchal, ktorá sa pýši pestrosťou druhov a farieb vegetácie ostrova, ale aj množstvom krásnych, pestrofarebných a ukričaných papagájov a pávov. Poobede nenáročná levada Maroços, zvaná aj „Mimózová leváda“. Prechádza cez hory a údolia, kde kontrast vytvárajú divoká prírodná vegetácia a terasové políčka, na ktorých farmári pestujú zeleninu (dĺžka 9 km, čas cca 2,5 hod.).

7. DEŇ:

Dnes si môžeme vybrať program podľa našich preferencií. Prechádzky po uličkách Funchalu alebo celodenný lodný výlet na ostrov Porto Santo preslávený 10 km dlhou plážou, ktorá vyzerá ako vystrihnutá z tropickeho Karibiku (fakultatívne). Pre tých, čo preferujú aktívny pohyb v jedinečnej prírode, ponúkame turistiku (fakultatívne) v jednej z najkrajších a najnavštevovanejších levád na Madeire - Rabaçal 25 Fontes. Nachádza sa na západe ostrova a vstup na ňu je cez náhornú plošinu Paul da Serra. Leváda vedie cez zalesnené pásmo a naskytnú sa vám prekrásne výhľady a námety na fotografovanie. Leváda patrí medzi túry so strednou záťažou a turistika sa ukončuje tunelom, ktorý prepája vrch s cestou na druhej strane, kde vás bude čakať váš transfer.

8. DEŇ:

  Odlet z Madeiry.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase VIE-Funchal-VIE
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu
 • 3* hotel (quinta) s raňajkami
 • Tradičný folklórny večer s večerou
 • Vstup do tropickej záhrady
 • Ochutnávku vína
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Ostatné vstupy
 • Fakultatívne výlety v 7. deň zájazdu
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 255 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

NÁŠ TIP: V programe zájazdu je zaradený Kvetinový festival, ktorý začína tzv. „Wall of the hope“ (Stena nádeje), kam deti umiestňujú svoje vlastné rastliny za účelom vytvorenia jedného veľkého kvetu ako symbolu nádeje pre lepší svet. Vyvrcholením kvetinového festivalu je „Main parade“ (Hlavný sprievod), keď stovky kvetinových tanečníkov na obrovských vozoch, ako inak pokrytých kvetinovou výzdobou, počas sprievodu prechádzajú ulicami hlavného mesta. Raj pre fotografov a milovníkov kvetov...

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • PRÁZDNINY
 • POLNOČNÉ SLNKO***
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.