Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ (26.-27.12.2022):

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet z Viedne na Zanzibar (s prestupom v Addis Abeba), prílet na druhý deň v poludňajších hodinách. transfer do hotela, oddych po náročnej ceste. Po prílete naberieme smer sever a po približne 1,5 hodinách transferu nás už čaká sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj.

3. - 7. DEŇ (28.12.22-1.1.23):

Naplno si užijete 5-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po pláži, pozorovanie západu slnka. V jeden zo dní sa na lodi vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších aktivít (prechádzka na slávnu pláž Kendwa s návratom vodným taxíkom, návšteva miestneho rybárskeho trhu a dedinky či záchranného centra s morskými korytnačkami - sprievodca vám všetko rád poukazuje, alebo vás nasmeruje, ak budete mať chuť poznávať okolie dedinky Nungwi individuálne). Posledný večer "plavba za západom slnka" na na tradičnej drevenej plachetnici - úchvatný zážitok z jemného sklzu po vlnách a sledovania zručností narábania s plachtami v rukách posádky!

SILVESTROVSKÁ PÁRTY na pláži Kendwa patrí k TOP dokonca v celosvetovom meradle, nechýba dobrá hudba, množstvo grilovaných špecialít a samozrejme polnočný ohňostroj.

8. DEŇ (2.1.2023):

Záverečné dopoludnie na našej pláži. Na obed sa vyberieme smerom na juh, do hlavného mesta ostrova. Po ceste sa však ešte zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný a mimoriadne chutný obed, uvarený miestnami ženami s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie.

9. DEŇ (3.1.2023):

Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú všadeprítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto zažilo, kedže bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. Uvidíme aj zvyšky Domu divov alebo Domu zázrakov, ktorý bol najvyššou stavbou na ostrove (budova sa zrútila na Vianoce 2020). Bolo to prianie jeho majiteľa, sultána Bargasha bin Saída. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 10 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil. Dnes si ho však môžeme pozrieť takisto len zvonka, keďže jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Navštívime aj krásnu katedrálu a arabskú pevnosť. Voľný čas v meste, priestor na nákupy, a relax pri káve na mestskej promenáde.

10. DEŇ (4.1.2023):

Po raňajkách sa preplavíme sa na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných veľkých korytnačiek, ktorým sa stal tento ostrov domovom.

11. - 12. DEŇ (5.-6.1.2023):

Navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova. Je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená, ktorá je najväčším lákadlom a symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les. Transfer na letisko. Odlet v popoludňajších hodinách, prestup v Etiópii a prílet do Viedne na druhý deň v ranných hodinách.

NÁŠ TIP: SAFARI V NP MIKUMI

SAFARI V NP MIKUMI: Možnosť absolvovať 1-dňové letecké safari v NP Mikumi (park poznám osobne, môžem odporúčať). Cena cca 400 USD/osoba (presná cena bude známa začiatkom decembra).

CENA ZAHŔŇA: transfer z/do plážového hotela (odchod z hotela cca 05:30 ráno, návrat večer cca o 18:00 hod.), obojsmernú letenku (trvanie letu priblžne 1 hodina) Zanzibar-NP Mikumi a späť (vrátane letiskových a servisných poplatkov), 1x dopoludňajšie a 1x poobedné safari v otvorených safari vozidlách, obed, služby rusky hovoriaceho sprievodcu (slovensky hovoriaci sprievodca v prípade minimálneho počtu 10 záujemcov).

CENA NEZAHŔŇA: nápoje.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovaným mikrobusom
 • Ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami (3 noci), na pláži v severnej oblasti Nungwi v 4* hoteli s polpenziou (6 nocí)
 • 2x obed (počas výletov)
 • Výlet za korytnačkami na Prison Island
 • Výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba
 • Plavba za západom slnka na tradičnej plachetnici
 • Prehliadka centra Kamenného mesta (UNESCO)
 • Vstupy do pamiatok uvedených v programe
 • Vstup do Národného parku Jozani
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Silvestrovská párty (cca. 50 USD)
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Prípadný vodný taxík z Kendwa

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 440 EUR
 • Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete)

Covid-19 situácia

 • Zaočkovaným cestujúcim stačí na vstup očkovací preukaz v anglickom jazyku
 • Nezaočkovaní cestujúci potrebujú na vstup negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín

Plánované letové časy

 • 26.12.22 I VIE-ADD 22:05-06:25 (27.12.22) I ADD-ZNZ 10:20-13:00
 • 05.01.23 I ZNZ-ADD 17:00-19:45 I 06.01.23 ADD-VIE 01:35-05:55
 • VIE - Viedeň, ADD - Addis Abeba, ZNZ - Zanzibar

Upozornenie

 • V Silvestrovskom termíne nie je možná jednolôžková izba.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 8 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.