Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
Popis zájazdu

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ (27.-28.12.2023):

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat. Odlet z Viedne na Zanzibar (s prestupom v Addis Abeba), prílet na druhý deň v poludňajších hodinách.  Po prílete naberieme smer sever a po približne 1,5 hodinách transferu nás už čaká sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj. Zaslúžený oddych po náročnej ceste.

3. - 7. DEŇ (29.12.23-2.1.24):

Naplno si užijete 5-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po pláži, pozorovanie západu slnka. V jeden zo dní sa na lodi vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších aktivít (prechádzka na slávnu pláž Kendwa s návratom vodným taxíkom, návšteva miestneho rybárskeho trhu a dedinky či záchranného centra s morskými korytnačkami - sprievodca vám všetko rád poukazuje, alebo vás nasmeruje, ak budete mať chuť poznávať okolie dedinky Nungwi individuálne). Posledný večer "plavba za západom slnka" na na tradičnej drevenej plachetnici - úchvatný zážitok z jemného sklzu po vlnách a sledovania zručností narábania s plachtami v rukách posádky!

SILVESTROVSKÁ PÁRTY na pláži Kendwa patrí k TOP dokonca v celosvetovom meradle, nechýba dobrá hudba, skvelá tanečná zábava a samozrejme polnočný ohňostroj.

8. DEŇ (3.1.2024):

Záverečné dopoludnie na našej pláži. Na obed sa vyberieme smerom na juh, do hlavného mesta ostrova. Po ceste sa však ešte zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný a mimoriadne chutný obed, uvarený miestnami ženami s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie.

9. DEŇ (4.1.2024):

Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú prítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto asi zažilo, keď bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. V neďalekej anglikánskej katedrále, ktorú pomáhali stavať oslobodení otroci, nájdeme aj drevený kríž na pamiatku Dr. Livingstona - významného bojovníka za jeho zrušenie. Uvidíme aj arabskú pevnosť z konca 17. storočia a zvyšky Domu divov alebo Domu zázrakov, ktorý bol najvyššou stavbou na ostrove (budova sa zrútila na Vianoce 2020). Bolo to prianie jeho majiteľa, tretieho sultána Bargasha bin Saída. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 10 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil - dnes sa jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Od 24. novembra 2019 (na 28. výročie spevákovej smrti) je v časti budovy otvorené aj múzeum tejto legendy, ktoré si určite nenecháme ujsť. Voľný čas v meste, priestor na nákupy, a relax pri káve na mestskej promenáde.

10. DEŇ (5.1.2023):

Po raňajkách sa preplavíme sa na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných veľkých korytnačiek, ktorým sa stal tento ostrov domovom. V prípade záujmu skupiny možnosť kombinácie s vylodením na "sandbanku" (piesočnom ostrove) Nakupenda s obedom z grilovaných morských špecialít (za doplatok).

11. - 13. DEŇ (6.-8.1.2024):

Navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova. Je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená, ktorá je najväčším lákadlom a symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les. Nevynecháme ani ikonickú reštauráciu "The Rock" umiestnenú na skale a deň ukončíme parádnou zábavou na pláži Kae Funk Beach, ktorej západy slnka a následné tanečné kreácie sú vyhlásené. Transfer na letisko. Odlet v popoludňajších hodinách, prestup v Etiópii a prílet do Viedne na druhý deň v ranných hodinách.

NÁŠ TIP:

SAFARI V NP MIKUMI: Možnosť absolvovať 1-dňové letecké safari v NP Mikumi (park poznám osobne, môžem odporúčať). Cena 400 EUR/osoba.

CENA ZAHŔŇA: transfer z/do plážového hotela (odchod z hotela cca 05:30 ráno, návrat večer cca o 18:00 hod.), obojsmernú letenku (trvanie letu približne 1 hodina) Zanzibar-NP Mikumi a späť (vrátane letiskových a servisných poplatkov), 1x dopoludňajšie a 1x poobedné safari v otvorených safari vozidlách, obed, služby anglicky hovoriaceho sprievodcu (slovensky hovoriaci sprievodca v prípade minimálneho počtu 12 záujemcov).

CENA NEZAHŔŇA: nápoje.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovaným mikrobusom
 • Ubytovanie na pláži v oblasti Nungwi v 4* hoteli s polpenziou (6 nocí) - všetky izby s minimálne čiastočným výhľadom na more!
 • Ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami (3 noci)
 • Návšteva farmy s korením (vrátane obeda)
 • Výlet za korytnačkami na Prison Island
 • Výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba
 • Plavba za západom slnka na tradičnej drevenej plachetnici (dhow)
 • Prehliadka centra Kamenného mesta (UNESCO)
 • Vstupy do pamiatok uvedených v programe (vrátane múzea Freddyho Mercuryho)
 • Vstup do Národného parku Jozani
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Silvestrovská párty (bude upresnené v pokynoch, nakoľko sa koncepcia párty medziročne zvykne meniť, cca. 50-80 USD)
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Prípadný vodný taxík z Kendwa
 • Fakultatívne letecké safari v NP Mikumi 400 EUR/osoba (podrobnejšie info viď "náš tip")

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 490 EUR
 • Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete)

Náš tip

 • SAFARI V NP MIKUMI: Možnosť absolvovať 1-dňové letecké safari v NP Mikumi (park poznám osobne, môžem odporúčať)
 • CENA: 400 EUR/osoba
 • CENA ZAHŔŇA: transfer z/do plážového hotela (odchod z hotela cca 05:30 ráno, návrat večer cca o 18:00 hod.), obojsmernú letenku (trvanie letu približne 1 hodina) Zanzibar-NP Mikumi a späť (vrátane letiskových a servisných poplatkov), 1x dopoludňajšie a 1x poobedné safari v otvorených safari vozidlách, obed, služby anglicky hovoriaceho sprievodcu (slovensky hovoriaci sprievodca v prípade minimálneho počtu 12 záujemcov)
 • CENA NEZAHŔŇA: nápoje
 • V prípade záujmu o safari upravíme program zájazdu pre jeho účastníkov tak, aby z neho ani účastníkom safari "nič podstatné neušlo"

Plánované letové časy

 • 27.12.23 I VIE-ADD 22:05-06:25 (28.12.23) I ADD-ZNZ 10:20-13:00
 • 07.01.24 I ZNZ-ADD 17:00-19:45 I 08.01.24 ADD-VIE 01:35-05:55
 • VIE - Viedeň, ADD - Addis Abeba, ZNZ - Zanzibar
 • Letecká soločnosť ETHIOPIAN (považovaná za "Emirates" Afriky, lietajú najnovšími dreamlinermi)

Upozornenie

 • V Silvestrovskom termíne nie je možná jednolôžková izba.
 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.