Azorské ostrovy

Perly Atlantiku
Popis zájazdu
 • Max. 12 osôb

Rozšírte svoju zbierku z Azorov o ostrovy Flores a Corvo! Dobre ukryté perly ostrovného náhrdelníka ležia hlboko v Atlantiku, let z Terceiry na Flores trvá približne hodinu. Sem zamieria len fajnšmekri, a dobre vedia, prečo o týchto miestach hovoria len potichu a svojim najlepším kamarátom – práve táto najvýchodnejšia „dvojička“ ukrýva mimoriadne scenérie, ktoré zatiaľ môžete mať prakticky sami pre seba! Vodopády stekajúce po vysokých skalnatých stenách, nerušené západy slnka, zelené i modré jazero, úchvatné morské jaskyne, pôvodné veterné mlyny aj kráter majestátneho vulkánu. Toto jednoducho musíte vidieť!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Odlet z Viedne na Terceiru. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. Na sadíme si helmy a čelovky a preskúmame lávove tunely v Gruta do natal. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a kto bude mať chuť, môže sa ovlažiť v morských bazénikoch v Biscoitos. Podľa časových možností a počasia sa vyberieme na turistiku Mistérios Negros (cca 2,5 -3 hodiny, 5 km). Je to jedna z najkrajších  trás na Azoroch. Tajupná, magická, mystická. Ocitneme sa v rozprávkovom cédrovom lese, v pralese s endemickou vegetáciu tvorenou vresom azorským,  borievkou azorskou a pôvodnou myrtou kapskou, ... prejdeme okrajom lávového poľa. Nebojte sa, zvládnete to všetci. :)  

V termínoch, v ktorých nenavštívime ostrov Terceira sa zastavíme na ostrovoch Faial Pico:
Víta nás pohľadnicový prístav Horta. Dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia je v súčasnosti vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico. Faial je prezývaný aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 km! Takými cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere (Caldeira), zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos - miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou.
30 minutový trajekt na ostrov PICO, ktorého dominantov je najvyšší vrch Portugalska Pico. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a ktoré sú zapísané do UNESCO, ochutnáme sortu Verdelho, silné suché biele víno, ktoré zanechá chuť ananásu a soli. Vedeli ste, že práve ostrov Pico je miestom, kde sa žiaľ ešte v roku 1985 lovili veľryby? Dnes sú fabriky na spracovanie veľryb pretransformované na múzeá a my si jedno z nich prezrieme. A odísť  z Pica bez zážitku absolvovania veľrybieho safari, ktoré sa radí medzi TOP z pomedzi všetkých azorských ostrovov? NIEEEE.  

4. - 7. DEŇ:

Ráno prelet na ostrov Flores. A začínajú skutočné AZORY. Ostrovy Flores a Corvo – “dvojička”, ktorá vám vyrazí dych. Dostávame sa najzápadnejšie ako sa dá a stále sme v Európe. Nedostupné, gýčovo zelené, s minimom turistov. Balzam pre oko aj dušu.  Dostať sa sem nie je stále celkom jednoduché a to je to dobre. Aby krása, divokosť a autentickosť ostrovov mala šancu pretrvať čo najdlhšie. Ikonická scenéria Poço da Ribeira do Ferreiro – niekoľko vodopádov tu padá po skale z výšky až 70 metrov do malebného jazierka. Vyhliadky Miradouro Craveiro Lopez, Miradouro do Portal a Miradouro da Fajazinha s parádnymi “leteckými” pohľadmi na zelené údolia, vodopády a učupené dedinky. Nenecháme si ujsť ani oblasť “Sedem jazier” – tými najimpresívnejšími sú Lagoa Comprida a Lagoa Negra. Podnikneme aj trek (cca 3-4 hodiny chôdze) po mimoriadne fotogenickej trase od majáka Farol de Albarnaz do dedinky Fajã Grande – celá trasa vedie popri pobreží a ponúka prekrásne pohľady na zálivy s malými ostrovčekmi aj zelené zákutia lemované kvitnúcimi hortenziami. V diaľke vidno aj ostrov Corvo – my sa sem vypravíme z mestečka Santa Cruz rýchloloďou. Najdramatickejší pohľad ponúka Miradouro do Caldeirão – nachádzate sa vo výške 550 metrov a doslova pod nohami vám leží hlboká kaldera vyplnená jazierkami a pastvinami, steny krátera hrajú prekrásnymi odtieňmi farieb a vytvárajú spolu mimoriadnu harmóniu. Pri návrate sa naším člnom dostaneme aj do mnohých prekrásnych jaskyní na pobreží Floresu. Oba ostrovy patria do biosférickej rezervácie UNESCO. Poobede šiesty deň - prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.  

8. - 11. DEŇ:

Ostrov St. Miguel. Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska, Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800°C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do CampoCaldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).  

12. DEŇ:

Odlet do Viedne a návrat domov.  

EXTRA deň: Termín s odletom 12.9.2022

 20 minutový let z ostrova San Miguel na OSTROV SANTA MARIA alias "slnečný ostrov". Bol prvým ostrovom objaveným portugalskými prieskumníkmi, prvým osídleným a tiež najstarším z deviatych Azorských ostrov. Klíma je teplejšia, suchšia a oveľa menej vlhká. 
Vila do Porto, hlavné a jediné mesto ostrova. Na ceste dole na pláž Praia Formosa nepreskočíte miraduaro Macela a pozrieme sa zhora na mystickú krásu jednej z mála bielych pieskových pláží na Azorských ostrovoch.  
Uchvátia nás scenérie majáku Gonçalo Velho, ktorý funguje od roku 1927 a pri pohľade na pozostatky starej veľrybárskej továrne si objasníme veľrybársku minulosť Azorských ostrovov. Po ceste "narazíme" na vinice rastúce medzi  kamennými sopečnými múrmi - známymi ako currais - rovnako ako na ostrove Pico alebo Terceira. Víno vyrobené na ostrove Santa Maria je však „vinho de cheiro“, vyrábané len na domácu spotrebu, keďže je v Európskej únii zakázané.
Čaká nás najikonickejšie miesto ostrovaBaía de Sao Lourenco, zátoka v tvare amfiteátra. Zelený svah, ktorý sa týči z brehu, zdobí mozaika viníc na kamených terasách nad bielymi domami. Priezračné vody ocenené modrou vlajkou, pláž s bielym pieskom a sklanými prírodnými bazénmi. Barreiro da Faneca, označená ako „Červená púšť Azor“. Je Jedinečným kúsok geologickej histórie. Terén červenkastých až jasne oranžových odtieňov bol vytvorený lávovými prúdmi, sopečným popolom a teplým, vlhkým počasím za 3 až 4 milióny rokov. Na záver pobytu na ostrove Santa Maria nás prekvapí Poço da Pedreira, kde nájdeme jediné malé jazero ostrova a dedinka Anjos, zastávka Krištofa Kolumbusa pri návrate z Ameriky. Večer prelet na St. Miguel.  

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z/do Viedne s prestupom
 • 23 kg batožina (podpalubie) a príručná batožina
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelety medzi ostrovmi
 • Ubytovanie v 2*/3*/4* s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas)
 • Loď na ostrov Corvo s návštevou morských jaskýň na severnom pobreží Flores
 • Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou
 • Návšteva ananásovej farmy
 • 1x piknik
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 65 EUR (platba v hotovosti na mieste)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca.60 EUR / noc)
 • Vstupy (cca. 35 EUR)
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Trajekt Faial/Pico/Faial cca 8 eur (platí sa namieste)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

DÔLEŽITÉ INFO:

V termíne 17.6. - 27.6. 2023 (11 dní) navštívime Terceiru, San Miguel, Flores, Corvo a Faial. Na Flores a Corvo strávime 3 dni. Na Faial sme dva dni. Na San Miguel sme dva celé dni a absolvujeme tu Sete Cidades, Lago Fogo, Furnas, botanickú záhradu s termálnymi bazénmi Terra Nostra, čajovú plantáž a ananásové skleníky. Na každom z ostrovov je plánovaná turistika zváldnuteľná pre každého.

V termíne 30.6. - 11.7. 2023 (12 dní) navštívime Terceiru, San Miguel, Flores, Corvo. Je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme až 4 dni. (5.7. - 8.7.), a tak máme dostatok času tento neobrúsený azorský diamant, kam nie je jednoduché sa dostať, nielen vidieť, ale naplno vychutnať, preskúmať a zaturistikovať si. 

V termíne 17.7. - 28.7. 2023 (12 dní) navštívime San Miguel, Flores, Corvo, Fail a Pico. Plánovaná ​turistika na každom ostrove (okrem Pica), zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme až 4 dni, a tak stihneme pridať na ostrove ešte extra turistiku. Dva dni strávime na ostrove Faial a jeden celý deň ako bonus na ostrove Pico.


V termíne 7.8. - 18.8. 2023 (12 dní) navštívime San Miguel, Flores, Corvo, Fail a Pico. Plánovaná ​turistika na každom ostrove (okrem Pica), zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme 3 dni. Dva dni strávime na ostrove Faial a jeden celý deň ako bonus na ostrove Pico.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.