Azorské ostrovy

Perly Atlantiku
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň
 • Max 12 osôb

Rozšírte svoju zbierku z Azorov o ostrovy Flores a Corvo! Dobre ukryté perly ostrovného náhrdelníka ležia hlboko v Atlantiku, let z Terceiry na Flores trvá približne hodinu. Sem zamieria len fajnšmekri, a dobre vedia, prečo o týchto miestach hovoria len potichu a svojim najlepším kamarátom – práve táto najvýchodnejšia „dvojička“ ukrýva mimoriadne scenérie, ktoré zatiaľ môžete mať prakticky sami pre seba! Vodopády stekajúce po vysokých skalnatých stenách, nerušené západy slnka, zelené i modré jazero, úchvatné morské jaskyne, pôvodné veterné mlyny aj kráter majestátneho vulkánu. Toto jednoducho musíte vidieť!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Odlet z Viedne na Terceiru. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. Na sadíme si helmy a čelovky a preskúmame lávove tunely v Gruta do natal. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a kto bude mať chuť, môže sa ovlažiť v morských bazénikoch v Biscoitos. Podľa časových možností a počasia sa vyberieme na turistiku Mistérios Negros (cca 2,5 -3 hodiny, 5 km). Je to jedna z najkrajších  trás na Azoroch. Tajupná, magická, mystická. Ocitneme sa v rozprávkovom cédrovom lese, v pralese s endemickou vegetáciu tvorenou vresom azorským,  borievkou azorskou a pôvodnou myrtou kapskou, ... prejdeme okrajom lávového poľa. Nebojte sa, zvládnete to všetci. :)  

4. - 6. DEŇ:

Ráno prelet na ostrov Flores. A začínajú skutočné AZORY. Ostrovy Flores a Corvo – “dvojička”, ktorá vám vyrazí dych. Dostávame sa najzápadnejšie ako sa dá a stále sme v Európe. Nedostupné, gýčovo zelené, s minimom turistov. Balzam pre oko aj dušu.  Dostať sa sem nie je stále celkom jednoduché a to je to dobre. Aby krása, divokosť a autentickosť ostrovov mala šancu pretrvať čo najdlhšie. Ikonická scenéria Poço da Ribeira do Ferreiro – niekoľko vodopádov tu padá po skale z výšky až 70 metrov do malebného jazierka. Vyhliadky Miradouro Craveiro Lopez, Miradouro do Portal a Miradouro da Fajazinha s parádnymi “leteckými” pohľadmi na zelené údolia, vodopády a učupené dedinky. Nenecháme si ujsť ani oblasť “Sedem jazier” – tými najimpresívnejšími sú Lagoa Comprida a Lagoa Negra. Podnikneme aj trek (cca 3-4 hodiny chôdze) po mimoriadne fotogenickej trase od majáka Farol de Albarnaz do dedinky Fajã Grande – celá trasa vedie popri pobreží a ponúka prekrásne pohľady na zálivy s malými ostrovčekmi aj zelené zákutia lemované kvitnúcimi hortenziami. V diaľke vidno aj ostrov Corvo – my sa sem vypravíme z mestečka Santa Cruz rýchloloďou. Najdramatickejší pohľad ponúka Miradouro do Caldeirão – nachádzate sa vo výške 550 metrov a doslova pod nohami vám leží hlboká kaldera vyplnená jazierkami a pastvinami, steny krátera hrajú prekrásnymi odtieňmi farieb a vytvárajú spolu mimoriadnu harmóniu. Pri návrate sa naším člnom dostaneme aj do mnohých prekrásnych jaskyní na pobreží Floresu. Oba ostrovy patria do biosférickej rezervácie UNESCO. Poobede šiesty deň - prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.  

7. - 10. DEŇ:

Ostrov St. Miguel. Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska, Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800°C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do CampoCaldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).  

11. DEŇ:

Odlet do Viedne a návrat domov.  

EXTRA deň: Termín s odletom 12.9.2022

 20 minutový let z ostrova San Miguel na OSTROV SANTA MARIA alias "slnečný ostrov". Bol prvým ostrovom objaveným portugalskými prieskumníkmi, prvým osídleným a tiež najstarším z deviatych Azorských ostrov. Klíma je teplejšia, suchšia a oveľa menej vlhká. 
Vila do Porto, hlavné a jediné mesto ostrova. Na ceste dole na pláž Praia Formosa nepreskočíte miraduaro Macela a pozrieme sa zhora na mystickú krásu jednej z mála bielych pieskových pláží na Azorských ostrovoch.  
Uchvátia nás scenérie majáku Gonçalo Velho, ktorý funguje od roku 1927 a pri pohľade na pozostatky starej veľrybárskej továrne si objasníme veľrybársku minulosť Azorských ostrovov. Po ceste "narazíme" na vinice rastúce medzi  kamennými sopečnými múrmi - známymi ako currais - rovnako ako na ostrove Pico alebo Terceira. Víno vyrobené na ostrove Santa Maria je však „vinho de cheiro“, vyrábané len na domácu spotrebu, keďže je v Európskej únii zakázané.
Čaká nás najikonickejšie miesto ostrovaBaía de Sao Lourenco, zátoka v tvare amfiteátra. Zelený svah, ktorý sa týči z brehu, zdobí mozaika viníc na kamených terasách nad bielymi domami. Priezračné vody ocenené modrou vlajkou, pláž s bielym pieskom a sklanými prírodnými bazénmi. Barreiro da Faneca, označená ako „Červená púšť Azor“. Je Jedinečným kúsok geologickej histórie. Terén červenkastých až jasne oranžových odtieňov bol vytvorený lávovými prúdmi, sopečným popolom a teplým, vlhkým počasím za 3 až 4 milióny rokov. Na záver pobytu na ostrove Santa Maria nás prekvapí Poço da Pedreira, kde nájdeme jediné malé jazero ostrova a dedinka Anjos, zastávka Krištofa Kolumbusa pri návrate z Ameriky. Večer prelet na St. Miguel.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z/do Viedne
 • 23 kg batožina (podpalubie) a príručná batožina
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelet Terceira-Flores a Flores-St.Miguel
 • Ubytovanie s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas)
 • Plavbu rýchloloďou na ostrov Corvo s návštevou pobrežných jaskyní
 • Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou
 • Návšteva ananásovej farmy
 • 1x piknik
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 55 EUR (platba v hotovosti na mieste)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Vstupy (cca. 35 EUR)
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Letecký celodenný výlet na ostrov Santa Maria 165 EUR (termín 12.9. - 23.9.2022)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR
 • Za 1/1 izbu (cca 45 EUR/1 noc)

DÔLEŽITÉ INFO:

V termíne 7.5. - 17.5. 2022 (11 dní) sme na Flores a Corvo 3 dni (10.5. - 12.5.). Program tak ako je v rozpise programu, vrátane turistiky.

V termíne 18.6. - 28.6. 2022 (11 dní) je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme zo všetkých termínov najdlhšieeeeee 4,5 dňa. (21.6. - 25.6.), a tak máme dostatok času tento neobrúsený azorský diamant, kam nie je jednoduché sa dostať, nielen vidieť, ale naplno vychutnať, preskúmať a zaturistikovať si.  Na ostrove St. Miguel sme plné tri dni.

V termíne 18.7. - 29.7. 2022 (12 dní) je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme až 4 dni. (21.7. - 24.7.), a tak stihneme pridať na ostrove ešte extra turistiku.

V termíne 31.8. - 9.9. 2022 (10 dní) sme na ostrovoch Flores a Corvo dva plné dni. Najkratišie z ponúkaných termínov. Vynechaná je z okruhu turistika po pobreží od majáku Farol de Albarnaz do dedinky Fajã Grand. Obe miesta absolvujeme mikrobusom.

V termíne 12.9. - 23.9. 2022 (12 dní) sme na ostrovoch Flores a Corvo tri dni. Počas okruhu je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. Jediná kombinácia kde je možnosť zúčastniť sa jednodnňového výletu na tretí najmenší ostrov Azorov Santa Maria, ktorý je SUPEEEEEEER.

V termíne 26.9. - 7.10. 2022 (12 dní) sme na ostrovoch Flores a Corvo štyri dni, a tak máme dostatok času tento neobrúsený azorský diamant, kam nie je jednoduché sa dostať, nielen vidieť, ale naplno vychutnať, preskúmať a zaturistikovať si.  Počas okruhu je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. 

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • PRÁZDNINY
 • POLNOČNÉ SLNKO***
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.