Azorské ostrovy

Perly Atlantiku
Popis zájazdu
 • Max 12 osôb

Rozšírte svoju zbierku z Azorov o ostrovy Flores a Corvo! Dobre ukryté perly ostrovného náhrdelníka ležia hlboko v Atlantiku, let z Terceiry na Flores trvá približne hodinu. Sem zamieria len fajnšmekri, a dobre vedia, prečo o týchto miestach hovoria len potichu a svojim najlepším kamarátom – práve táto najvýchodnejšia „dvojička“ ukrýva mimoriadne scenérie, ktoré zatiaľ môžete mať prakticky sami pre seba! Vodopády stekajúce po vysokých skalnatých stenách, nerušené západy slnka, zelené i modré jazero, úchvatné morské jaskyne, pôvodné veterné mlyny aj kráter majestátneho vulkánu. Toto jednoducho musíte vidieť!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Odlet z Viedne na Terceiru. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. Na sadíme si helmy a čelovky a preskúmame lávove tunely v Gruta do natal. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a kto bude mať chuť, môže sa ovlažiť v morských bazénikoch v Biscoitos. Podľa časových možností a počasia sa vyberieme na turistiku Mistérios Negros (cca 2,5 -3 hodiny, 5 km). Je to jedna z najkrajších  trás na Azoroch. Tajupná, magická, mystická. Ocitneme sa v rozprávkovom cédrovom lese, v pralese s endemickou vegetáciu tvorenou vresom azorským,  borievkou azorskou a pôvodnou myrtou kapskou, ... prejdeme okrajom lávového poľa. Nebojte sa, zvládnete to všetci. :)  

V termínoch, v ktorých nenavštívime ostrov Terceira sa zastavíme na ostrovoch Faial Pico:
Víta nás pohľadnicový prístav Horta. Dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia je v súčasnosti vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico. Faial je prezývaný aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 km! Takými cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere (Caldeira), zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos - miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou.
30 minutový trajekt na ostrov PICO, ktorého dominantov je najvyšší vrch Portugalska Pico. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a ktoré sú zapísané do UNESCO, ochutnáme sortu Verdelho, silné suché biele víno, ktoré zanechá chuť ananásu a soli. Vedeli ste, že práve ostrov Pico je miestom, kde sa žiaľ ešte v roku 1985 lovili veľryby? Dnes sú fabriky na spracovanie veľryb pretransformované na múzeá a my si jedno z nich prezrieme. A odísť  z Pica bez zážitku absolvovania veľrybieho safari, ktoré sa radí medzi TOP z pomedzi všetkých azorských ostrovov? NIEEEE.  

4. - 7. DEŇ:

Ráno prelet na ostrov Flores. A začínajú skutočné AZORY. Ostrovy Flores a Corvo – “dvojička”, ktorá vám vyrazí dych. Dostávame sa najzápadnejšie ako sa dá a stále sme v Európe. Nedostupné, gýčovo zelené, s minimom turistov. Balzam pre oko aj dušu.  Dostať sa sem nie je stále celkom jednoduché a to je to dobre. Aby krása, divokosť a autentickosť ostrovov mala šancu pretrvať čo najdlhšie. Ikonická scenéria Poço da Ribeira do Ferreiro – niekoľko vodopádov tu padá po skale z výšky až 70 metrov do malebného jazierka. Vyhliadky Miradouro Craveiro Lopez, Miradouro do Portal a Miradouro da Fajazinha s parádnymi “leteckými” pohľadmi na zelené údolia, vodopády a učupené dedinky. Nenecháme si ujsť ani oblasť “Sedem jazier” – tými najimpresívnejšími sú Lagoa Comprida a Lagoa Negra. Podnikneme aj trek (cca 3-4 hodiny chôdze) po mimoriadne fotogenickej trase od majáka Farol de Albarnaz do dedinky Fajã Grande – celá trasa vedie popri pobreží a ponúka prekrásne pohľady na zálivy s malými ostrovčekmi aj zelené zákutia lemované kvitnúcimi hortenziami. V diaľke vidno aj ostrov Corvo – my sa sem vypravíme z mestečka Santa Cruz rýchloloďou. Najdramatickejší pohľad ponúka Miradouro do Caldeirão – nachádzate sa vo výške 550 metrov a doslova pod nohami vám leží hlboká kaldera vyplnená jazierkami a pastvinami, steny krátera hrajú prekrásnymi odtieňmi farieb a vytvárajú spolu mimoriadnu harmóniu. Pri návrate sa naším člnom dostaneme aj do mnohých prekrásnych jaskyní na pobreží Floresu. Oba ostrovy patria do biosférickej rezervácie UNESCO. Poobede šiesty deň - prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.  

8. - 11. DEŇ:

Ostrov St. Miguel. Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska, Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800°C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (obed). Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do CampoCaldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).  

12. DEŇ:

Odlet do Viedne a návrat domov.  

EXTRA deň: Termín s odletom 12.9.2022

 20 minutový let z ostrova San Miguel na OSTROV SANTA MARIA alias "slnečný ostrov". Bol prvým ostrovom objaveným portugalskými prieskumníkmi, prvým osídleným a tiež najstarším z deviatych Azorských ostrov. Klíma je teplejšia, suchšia a oveľa menej vlhká. 
Vila do Porto, hlavné a jediné mesto ostrova. Na ceste dole na pláž Praia Formosa nepreskočíte miraduaro Macela a pozrieme sa zhora na mystickú krásu jednej z mála bielych pieskových pláží na Azorských ostrovoch.  
Uchvátia nás scenérie majáku Gonçalo Velho, ktorý funguje od roku 1927 a pri pohľade na pozostatky starej veľrybárskej továrne si objasníme veľrybársku minulosť Azorských ostrovov. Po ceste "narazíme" na vinice rastúce medzi  kamennými sopečnými múrmi - známymi ako currais - rovnako ako na ostrove Pico alebo Terceira. Víno vyrobené na ostrove Santa Maria je však „vinho de cheiro“, vyrábané len na domácu spotrebu, keďže je v Európskej únii zakázané.
Čaká nás najikonickejšie miesto ostrovaBaía de Sao Lourenco, zátoka v tvare amfiteátra. Zelený svah, ktorý sa týči z brehu, zdobí mozaika viníc na kamených terasách nad bielymi domami. Priezračné vody ocenené modrou vlajkou, pláž s bielym pieskom a sklanými prírodnými bazénmi. Barreiro da Faneca, označená ako „Červená púšť Azor“. Je Jedinečným kúsok geologickej histórie. Terén červenkastých až jasne oranžových odtieňov bol vytvorený lávovými prúdmi, sopečným popolom a teplým, vlhkým počasím za 3 až 4 milióny rokov. Na záver pobytu na ostrove Santa Maria nás prekvapí Poço da Pedreira, kde nájdeme jediné malé jazero ostrova a dedinka Anjos, zastávka Krištofa Kolumbusa pri návrate z Ameriky. Večer prelet na St. Miguel.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z/do Viedne s prestupom
 • 23 kg batožina (podpalubie) a príručná batožina
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelety medzi ostrovmi
 • Ubytovanie v 2*/3*/4* s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas)
 • Loď na ostrov Corvo s návštevou morských jaskýň na severnom pobreží Flores
 • Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou
 • Návšteva ananásovej farmy
 • 1x piknik
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 65 EUR (platba v hotovosti na mieste)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca.60 EUR / noc)
 • Vstupy (cca. 35 EUR)
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Trajekt Faial/Pico/Faial cca 8 eur (platí sa namieste)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

DÔLEŽITÉ INFO:

V termíne 17.6. - 27.6. 2023 (11 dní) navštívime Terceiru, San Miguel, Flores, Corvo a Faial. Na Flores a Corvo strávime 3 dni. Na Faial sme dva dni. Na San Miguel sme dva celé dni a absolvujeme tu Sete Cidades, Lago Fogo, Furnas, botanickú záhradu s termálnymi bazénmi Terra Nostra, čajovú plantáž a ananásové skleníky. Na každom z ostrovov je plánovaná turistika zváldnuteľná pre každého.

V termíne 30.6. - 11.7. 2023 (12 dní) navštívime Terceiru, San Miguel, Flores, Corvo. Je plánovaná ​turistika na každom ostrove, zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme až 4 dni. (5.7. - 8.7.), a tak máme dostatok času tento neobrúsený azorský diamant, kam nie je jednoduché sa dostať, nielen vidieť, ale naplno vychutnať, preskúmať a zaturistikovať si. 

V termíne 17.7. - 28.7. 2023 (12 dní) navštívime San Miguel, Flores, Corvo, Fail a Pico. Plánovaná ​turistika na každom ostrove (okrem Pica), zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme až 4 dni, a tak stihneme pridať na ostrove ešte extra turistiku. Dva dni strávime na ostrove Faial a jeden celý deň ako bonus na ostrove Pico.


V termíne 7.8. - 18.8. 2023 (12 dní) navštívime San Miguel, Flores, Corvo, Fail a Pico. Plánovaná ​turistika na každom ostrove (okrem Pica), zvládnutelná pre každého. Na Flores a Corvo sme 3 dni. Dva dni strávime na ostrove Faial a jeden celý deň ako bonus na ostrove Pico.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.