Omán

Ozajstný klenot Arábie
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb
 • Nocľah v púštnom hoteli

Krajina akoby vystrihnutá z rozprávky tisíc a jednej noci, to je Omán. Čarovná krajina, ktorá bola kedysi námornou a obchodnou mocnosťou. Krajina, ktorú formoval vplyv mnohých náboženstiev a kultúr. Pevnosti, hrady, jedinečná kuchyňa, rôzne vône a ešte omnoho viac. Spoznajte ozajstný klenot arabského sveta, zažite atmosféru naozaj arabského mesta!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Viedne, prílet do Muscatu, transfer do hotela, oddych. Prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Ománskeho sultanátu, o ktorom prvé zmienky pochádzajú z 1. storočia a opisujú ho ako významné prístavné mesto medzi západom a východom. Aj napriek tomu, že mesto si zatiaľ nezvyklo na davy turistov, je pripravené splniť všetky želania a očakávania. Muscat je oveľa arabskejší a najmä pokojnejší, čím sa odlišuje od iných arabských miest. Muscat od čias vlády sultána Kábusa bin Saíd al Saíd prešiel veľkým rozvojom a dnes je spojením niekoľkých svetov do jedného veľkého mesta rozdeleného do troch mestských častí Muscat, Mutrah a Ruwi.Prvým bodom dnešného programu hneď po raňajkách bude návšteva Veľkej Mešity, ktorá je hlavným lákadlom Muscatu. Dokončená bola v roku 2001. Samotná mešita vedľa pestrých orientálnych vzorov zaujme aj najväčším ručne tkaným kobercom na svete. Po ľahkom občerstvení (tradičný ománsky chlieb s medom a syrom) budeme pokračovať v elegantnej štvrti Shatti Al Qurum, kde sa nachádza ceremoniálny palác Al Alam sultána Kábusa bin Saíd al Saíd. Práve pri ňom budeme mať príjemnú fotozastávku. V blízkosti  sa nachádzajú portugalské pevnosti Mirani a Jalali z koloniálnych čias. Samozrejme nevynecháme ani slávnu budovu Kráľovskej opery, v ktorej od jej otvorenia v roku 2011 zazneli desiatky tých najzvučnejších hlasov.  Viac o histórii Ománu sa dozvieme v múzeu Bait Al Zubair. Na záver dňa ešte navštívime najstarší a najznámejší trh v meste Muttrah Souq, kde nás čaká pestrá paleta korenín, ornamentmi zdobené strieborné šperky, ručne vyrábané dýky a ešte oveľa viac.

3. DEŇ:

Dnes sa vydáme po pobreží ďalej smerom na juh, do mestečka Sur, ktoré preslávili predovšetkým stavitelia tradičných plachetníc - podľa legendy sa práve odtiaľto vyplavil slávny Sindibád - a v tomto remesle úspešne pokračujú dodnes. Cestou navštívime aj zaujímavú prepadlinu naplnenú vodou (Bimmah sinkhole) a jeden z najkrajších kaňonov vôbec - Wádí Ash Shab, ktorého prekrásne sferbenú vodu lemujú neskutočne vysoké pieskovcové steny. Po približne 45 minútach chôdze po súši sa dostaneme ku krátkemu úseku ktorý je potrebné preplávať - na konci potom čaká odmena ako z rozprávky, prekrásna jaskyňa s vodopádom. V prípade časových možností nazrieme aj do Wádí Tiwi a na pláž s bielym pieskom, kam chodia s obľubou piknikovať hlavne domáci.

4. DEŇ:

Dnes sa vydáme smerom do nádhernej oázy Wadi Bani Khalid. Cesta vedie pozdĺž púšte Ramlat al-Wahiba, ktorej červené a biele piesočné duny sa miestami týčia až do výšky 200 metrov. Meno dostala podľa beduínskeho kmeňa. Oáza Wadi Bani Khalid nás očarí svojou bujnou vegetáciou a prírodnými bazénmi, ktoré patria ku najkrajším v krajine. Tu sa dá skvele osviežiť a "vyblbnúť". Zastávku si urobíme i v tradičnej beduínskej dedine. Nenecháme si ujsť ani jazdu po dunách a pozorovanie západu slnka farbiaceho pieskové pláne do červena. Nocľah v krásnom púštnom hoteli s bohatou bufetovou večerou. V noci stojí za to vyjsť na chvíľu von a čítať si svetelné odkazy tisícok hviezd, ktoré sa tu zdajú byť tak blízko.

5. DEŇ:

Naša cesta za poznaním Ománskeho sultanátu pokračuje smerom do mesta Nizwa, ktoré bolo v šiestom a siedmom storočí hlavným mestom.  Nizwa bola v minulosti centrom vnútrozemia a náboženstva v krajine. Dnes patrí k najatraktívnejším lokalitám Ománu. Mesto leží uprostred oázy v „tieni“ pohoria Al Jabal Al Akhdar a je typické bizardnými uličkami. Tu nemôžeme vynechať prehliadku obrovskej kruhovej veže zo 17. storočia, ktorá patrí medzi najväčšie a najstaršie pevnosti v Ománe. Nenenecháme si ujsť ani prieskum ruín dedinky Birkat-al-Mauz, odkiaľ sa vytratili všetci obyvatelia a tradičný zavlažovací systém Falaj Daris, zapísaný do kultúrneho dedičstva UNESCO. Pochádza z obdobia cca 500 rokov pred naším letopočtom, a je funkčný dodnes! Po ceste k políčkam vysoko v horách, kde sa pestujú hlavne slávne ruže,  budeme prechádzať šarmantným mestečkom Al Hamra. Zastavíme sa tu v múzeu - tradičnom dome Bait Al Safah, kde si pri tradičnom občerstvení - káve s ďatlami ukážeme niektoré pôvodné výrobné postupy miestnych domácností. Navštívime tiež zelenú oázu Misfat Al Abriyeen, ktorá bola vyhlásená za najautentickejšiu ománsku dedinku.

6. DEŇ:

Bahla – jedno z najstarších miest na Zemi povestné výrobou tradičnej keramiky. Mystické mestečko, ktorého pevnosť je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívime pevnosť Jabrin stavanú pôvodne ako palác s impozantnými stropnými maľbami zo 17. storočia. Čakajú nás i fantastické výhľady na púšť a okolité hory. Jazda pod najvyšší vrchol a pohorie Ománu, Jebel Shams, ktorý sa týči vo výške viac ako 3 tisíc metrov nad morom!!! Neuveriteľné vyhliadky pozdĺž okraja ománskeho "Grand Canyonu", ktoré vám skutočne zoberú dych! Romantický nocľah v hoteli vo výške necelých dvetisíc metrov nad morom, s úžasným výhľadom na okolité kopce. Odtiaľto sa vám nebude chcieť odísť!

7. DEŇ:

Jazda džípmi dramatickým kaňonom Wadi bani Awf patrí k top prírodným zážitkom na trase. Zákruty na 30 kilometroch trasy prinášajú nové a nové pohľady na majestátne, zaujímavo sfarbené hory, občas sa ukáže dedinka, náhle sa vynoriace moderné futbalové ihrisko prekvapí. Mnohí miestni hovoria, že toto je najlepšia vec v celom Ománe, ktorú môžeš navštíviť! Z kaňona sa vydáme ďalej smerom ku pevnosti Nakhal, ktorá je nádherným príkladom arabskej vojenskej architektúry. Po prehliadke a neskorom obede sa presunieme na oddych do nášho plážového hotela.

8. - 9. DEŇ:

Voľný program, oddych na pláži. Transfer na letisko a odlet naspäť do Európy.

Recenzie k zájazdu

Omán je výborný tip

Jarmila Horvathova

Ozajstný klenot Arábie
Omán

Keď sme sa rozhodli ísť s Evkou do Ománu, všetci sa nás pýtali, čo tam je,okrem púšte.. takže tu je odpoveď - krásna príroda, zeleň, hory, ale aj historické pamiatky, kúpanie v mori aj v kaňonoch v 30 st (!) vode, milí ľudia, rozhodne je to krajina, ktorú sa oplatí navštíviť. Náš pobyt v Ománe bol výborne zorganizovaný, super program, ubytovanie aj jedlo, výborný náš sprievodca Miško aj traja domáci, veľa sme sa dozvedeli, aj nasmiali, skvelá partia, nemalo to chybu, Rozhodne o pár mesiacov ako únik z nevľudnej európskej jesene (teraz je tam už pekelne teplo) je Omán výborný tip.

Skvelý cestovateľský zážitok

Lucia Strapková Belanová

S premierovym spoznavanim Omanu s CK SVET sme boli velmi spokojni. Zazili sme intenzivnu dovolenku s mnozstvom rozmanitych zazitkov a vnemov, navstivili sme mimoriadne zaujimave miesta (pamiatky, pevnosti, muzea, hory, pust, oazy, atd.) a mali sme prilezitost spoznat miestnu kulturu aj vdaka navsteve v sukromi, kam sa individualni turisti zrejme tak lahko nedostanu. Ceresnickou na torte boli ocarujuce a jedinecne prirodne atrakcie. Skvely cestovatelsky zazitok . Dakujeme.

Super atmosféra počas celého zájazdu

Jessie Sakal

Pred pár dňami sme sa vratili zo zájazdu v Ománe v dňoch od 14.4.-22.4.2017 s CK Svet a bolo užasne-e !! Omán je ozaj krasny a bezpečný,miestni ľudia príjemní a ústretoví, osobitne naši milí šoféri a sprievodcovia. Navštívili sme mnoho krásnych miest, na ktoré budeme dlho spomínať. Okrem toho treba vyzdvihnúť skutočne profesionálny prístup CK Svet- majiteľky CK Evky Rosíkovej a skvelého fundovaného sprievodcu Miška Richtera. Obaja vytvorili super atmosféru počas celého zájazdu. Naviac, zišli sme sa tu skvelá partia ľudí, čo ešte viac umocnilo pocit z krásnej dovolenky. Už teraz plánujeme našu budúcu dovolenku prežiť spolu s Evkou a Miškom na ďalšom peknom zájazde. Že by ten Yellowstone na budúci rok smile – emotikon:-) s partiou ? Evi, Miško, ešte raz srdečná vďaka !!! Milka a Palko Siekelovi

Krasne a nezabudnutelne zazitky v malej skupine

Silvia Radvanska

Obrovska vdaka za moznost absolvovat poznavacku v Omane! Pre mna momentalne topka mojho cestovania s cestovnymi kancelariami. Uz v minulosti som mala moznost spoznat pristup Evy Rosikovej k cestovatelom a aj jej samotne sprevadzanie a som rada, ze istota z ocakavanej kvality, s ktorou som do toho isla, sa potvrdila. Priniesla navyse mnozstvo necakanych bonusov, za ktore som velmi vdacna. Eva to ma komplexne perfektne nastavene, od programu, cez komunikaciu s cestovatelmi az po vyber sprievodcov. Filip Gelacik a miestni Rashid a Hamood boli skveli a vdaka nim bolo cestovanie po krajine v malej skupine prijemnych ludi naozaj uzasne a vytvaralo dojem rodinnej dovolenky. Aj tyzden po navrate vstrebavam mnozstvo krasnych a nezabudnutelnych zazitkov a uz teraz sa tesim na dalsiu cestu s Vami este v tomto roku!

Všetko klape na jednotku

Katarina Hriadelova

S touto CK som išla na odporúčanie priateľov a dobre som urobila. Malá skupina, osobný prístup, všetko klape na jednotku.

Omán - Malo to šťavu

Zdenek Patek

Zájazd bol výborne zorganizovaný. Presun autami a miestni sprievodcovia znalí krajinu umožnili spoznať maximum, čo bolo vo vymedzenom čase pobytu možné. Pohostinnosť sprievodcov a vlastne aj miestnych Ománcov bolo veľmi milým prekvapením. Malá skupina si po celú dobu výborne rozumela a zažili sme veľa pekných a radostných chvíl. Skrátka ako sa hovorí malo to štavu. Zdeno a Saša.

Omán - Bolo to grandiózne

Diana Chovancova

Vrátili sme sa z tyžňového poznávacieho výletu po Perle orientu Ománe. Kto váha, či ísť alebo neísť, odporúčam prvú možnosť. Spoznáte bezpečnú krajinu od mora, až po 3000 m. nad morom. Navštívite rybie trhy, trhy s ovocím a fantastickým ďatlami, ktoré budete konzumovať aj ku kávičke, ktorú nám denne pripravovali naši ománski sprievodcovia. Nikdy nás nenechali o hlade ani o smäde. Navštívili sme mešitu, divadlo, niekoľko múzeí a pevností, plavili sme sa loďkou, aby sme sa pešo dostali k wadi a preplavili sa do jaskyne s vodopádom. Boli sme aj na miestach aké doma nemáme - v púšti, v krásnom horskom rezorte, na skalách, z ktorých je úžasný výhľad na všetky strany, áno, aj do hĺbky. A na záver sme sa okúpali v mori a vrátili sme si pocit leta. Toto všetko nám umožnila vidieť a zažiť Evka Rosíková za výdatnej pomoci našich ománskych sprievodcov. Bolo to grandiózne.

+6 RECENZIÍ
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovanými terénnymi vozidlami (v Muscate evtl. klimatizovaný mikrobus)
 • Ubytovanie počas okruhu v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, každý deň večera alebo obed
 • Ubytovanie na pláži v krásnom 4* hoteli s raňajkami
 • Vstupy do pamiatok podľa programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Služby lokálnych sprievodcov a ich neuveriteľná pohostinnosť!

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 380 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.