Omán

Ozajstný klenot Arábie
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň
 • Max 16 osôb

Krajina akoby vystrihnutá z rozprávky tisíc a jednej noci, to je Omán. Čarovná krajina, ktorá bola kedysi námornou a obchodnou mocnosťou. Krajina, ktorú formoval vplyv mnohých náboženstiev a kultúr. Pevnosti, hrady, jedinečná kuchyňa, rôzne vône a ešte omnoho viac. Spoznajte ozajstný klenot arabského sveta, zažite atmosféru naozaj arabského mesta!

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Viedne, prílet do Muscatu, transfer do hotela, oddych. Prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Ománskeho sultanátu, o ktorom prvé zmienky pochádzajú z 1. storočia a opisujú ho ako významné prístavné mesto medzi západom a východom. Aj napriek tomu, že mesto si zatiaľ nezvyklo na davy turistov, je pripravené splniť všetky želania a očakávania. Muscat je oveľa arabskejší a najmä pokojnejší, čím sa odlišuje od iných arabských miest. Muscat od čias vlády sultána Kábusa bin Saíd al Saíd prešiel veľkým rozvojom a dnes je spojením niekoľkých svetov do jedného veľkého mesta rozdeleného do troch mestských častí Muscat, Mutrah a Ruwi.Prvým bodom dnešného programu hneď po raňajkách bude návšteva Veľkej Mešity, ktorá je hlavným lákadlom Muscatu. Dokončená bola v roku 2001. Samotná mešita vedľa pestrých orientálnych vzorov zaujme aj najväčším ručne tkaným kobercom na svete. Po ľahkom občerstvení (tradičný ománsky chlieb s medom a syrom) budeme pokračovať v elegantnej štvrti Shatti Al Qurum, kde sa nachádza ceremoniálny palác Al Alam sultána Kábusa bin Saíd al Saíd. Práve pri ňom budeme mať príjemnú fotozastávku. V blízkosti  sa nachádzajú portugalské pevnosti Mirani a Jalali z koloniálnych čias. Samozrejme nevynecháme ani slávnu budovu Kráľovskej opery, v ktorej od jej otvorenia v roku 2011 zazneli desiatky tých najzvučnejších hlasov.  Viac o histórii Ománu sa dozvieme v múzeu Bait Al Zubair. Na záver dňa ešte navštívime najstarší a najznámejší trh v meste Muttrah Souq, kde nás čaká pestrá paleta korenín, ornamentmi zdobené strieborné šperky, ručne vyrábané dýky a ešte oveľa viac.

3. DEŇ:

Dnes sa vydáme po pobreží ďalej smerom na juh, do mestečka Sur, ktoré preslávili predovšetkým stavitelia tradičných plachetníc - podľa legendy sa práve odtiaľto vyplavil slávny Sindibád - a v tomto remesle úspešne pokračujú dodnes. Cestou navštívime jeden z najkrajších kaňonov vôbec - Wádí Ash Shab, ktorého prekrásne sferbenú vodu lemujú neskutočne vysoké pieskovcové steny. Po približne 45 minútach chôdze po súši sa dostaneme ku krátkemu úseku ktorý je potrebné preplávať - na konci potom čaká odmena ako z rozprávky, prekrásna jaskyňa s vodopádom. V prípade časových možností nazrieme aj do Wádí Tiwi a na pláž s bielym pieskom, kam chodia s obľubou piknikovať hlavne domáci.

4. DEŇ:

Dnes sa vydáme smerom do nádhernej oázy Wadi Bani Khalid. Cesta vedie pozdĺž púšte Ramlat al-Wahiba, ktorej červené a biele piesočné duny sa miestami týčia až do výšky 200 metrov. Meno dostala podľa beduínskeho kmeňa. Oáza Wadi Bani Khalid nás očarí svojou bujnou vegetáciou a prírodnými bazénmi, ktoré patria ku najkrajším v krajine. Tu sa dá skvele osviežiť a "vyblbnúť". Zastávku si urobíme i v tradičnej beduínskej dedine. Nenecháme si ujsť ani jazdu po dunách a pozorovanie západu slnka farbiaceho pieskové pláne do červena. Nocľah v krásnom púštnom hoteli s bohatou bufetovou večerou. V noci stojí za to vyjsť na chvíľu von a čítať si svetelné odkazy tisícok hviezd, ktoré sa tu zdajú byť tak blízko.

5. DEŇ:

Naša cesta za poznaním Ománskeho sultanátu pokračuje smerom do mesta Nizwa, ktoré bolo v šiestom a siedmom storočí hlavným mestom.  Navštívime tiež zelenú oázu Birkat al-Mauz. Nizwa bola v minulosti centrom vnútrozemia a náboženstva v krajine. Dnes patrí k najatraktívnejším lokalitám Ománu. Mesto leží uprostred oázy v „tieni“ pohoria Al Jabal Al Akhdar a je typické bizardnými uličkami. Tu nemôžeme vynechať prehliadku obrovskej kruhovej veže zo 17. storočia, ktorá patrí medzi najväčšie a najstaršie pevnosti v Ománe. Po ceste k políčkam vysoko v horách, kde sa pestujú hlavne slávne ruže,  budeme prechádzať šarmantným mestečkom Al Hamra. Zastavíme sa aj v múzeu - tradičnom dome Bait Al Safah, kde si pri tradičnom občerstvení - káve s ďatlami ukážeme niektoré pôvodné výrobné postupy miestnych domácností. Nevynecháme ani prieskum ruín dedinky Misfat Al Abriyeen, odkiaľ sa vytratili všetci obyvatelia a tradičný zavlažovací systém Falaj Daris, zapísaný do kultúrneho dedičstva UNESCO. Pochádza z obdobia cca 500 rokov pred naším letopočtom, a je funkčný dodnes!

6. DEŇ:

Bahla – jedno z najstarších miest na Zemi povestné výrobou tradičnej keramiky. Mystické mestečko, ktorého pevnosť je zaradená do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Navštívime pevnosť Jabrin stavanú pôvodne ako palác s impozantnými stropnými maľbami zo 17. storočia. Čakajú nás i fantastické výhľady na púšť a okolité hory. Jazda pod najvyšší vrchol a pohorie Ománu, Jebel Shams, ktorý sa týči vo výške viac ako 3 tisíc metrov nad morom!!! Neuveriteľné vyhliadky pozdĺž okraja ománskeho "Grand Canyonu", ktoré vám skutočne zoberú dych! Romantický nocľah v hoteli vo výške necelých dvetisíc metrov nad morom, s úžasným výhľadom na okolité kopce. Odtiaľto sa vám nebude chcieť odísť!

7. DEŇ:

Jazda džípmi dramatickým kaňonom Wadi bani Awf patrí k top prírodným zážitkom na trase. Zákruty na 30 kilometroch trasy prinášajú nové a nové pohľady na majestátne, zaujímavo sfarbené hory, občas sa ukáže dedinka, náhle sa vynoriace moderné futbalové ihrisko prekvapí. Mnohí miestni hovoria, že toto je najlepšia vec v celom Ománe, ktorú môžeš navštíviť! Z kaňona sa vydáme ďalej smerom ku pevnosti Nakhal, ktorá je nádherným príkladom arabskej vojenskej architektúry. Po prehliadke a neskorom obede sa presunieme na oddych do nášho plážového hotela.

8. - 9. DEŇ:

Voľný program, oddych na pláži. Transfer na letisko a odlet naspäť do Európy.

Recenzie k zájazdu

Omán je výborný tip

Jarmila Horvathova

Ozajstný klenot Arábie
Omán

Keď sme sa rozhodli ísť s Evkou do Ománu, všetci sa nás pýtali, čo tam je,okrem púšte.. takže tu je odpoveď - krásna príroda, zeleň, hory, ale aj historické pamiatky, kúpanie v mori aj v kaňonoch v 30 st (!) vode, milí ľudia, rozhodne je to krajina, ktorú sa oplatí navštíviť. Náš pobyt v Ománe bol výborne zorganizovaný, super program, ubytovanie aj jedlo, výborný náš sprievodca Miško aj traja domáci, veľa sme sa dozvedeli, aj nasmiali, skvelá partia, nemalo to chybu, Rozhodne o pár mesiacov ako únik z nevľudnej európskej jesene (teraz je tam už pekelne teplo) je Omán výborný tip.

Skvelý cestovateľský zážitok

Lucia Strapková Belanová

S premierovym spoznavanim Omanu s CK SVET sme boli velmi spokojni. Zazili sme intenzivnu dovolenku s mnozstvom rozmanitych zazitkov a vnemov, navstivili sme mimoriadne zaujimave miesta (pamiatky, pevnosti, muzea, hory, pust, oazy, atd.) a mali sme prilezitost spoznat miestnu kulturu aj vdaka navsteve v sukromi, kam sa individualni turisti zrejme tak lahko nedostanu. Ceresnickou na torte boli ocarujuce a jedinecne prirodne atrakcie. Skvely cestovatelsky zazitok . Dakujeme.

Super atmosféra počas celého zájazdu

Jessie Sakal

Pred pár dňami sme sa vratili zo zájazdu v Ománe v dňoch od 14.4.-22.4.2017 s CK Svet a bolo užasne-e !! Omán je ozaj krasny a bezpečný,miestni ľudia príjemní a ústretoví, osobitne naši milí šoféri a sprievodcovia. Navštívili sme mnoho krásnych miest, na ktoré budeme dlho spomínať. Okrem toho treba vyzdvihnúť skutočne profesionálny prístup CK Svet- majiteľky CK Evky Rosíkovej a skvelého fundovaného sprievodcu Miška Richtera. Obaja vytvorili super atmosféru počas celého zájazdu. Naviac, zišli sme sa tu skvelá partia ľudí, čo ešte viac umocnilo pocit z krásnej dovolenky. Už teraz plánujeme našu budúcu dovolenku prežiť spolu s Evkou a Miškom na ďalšom peknom zájazde. Že by ten Yellowstone na budúci rok smile – emotikon:-) s partiou ? Evi, Miško, ešte raz srdečná vďaka !!! Milka a Palko Siekelovi

+2 RECENZIE
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovanými terénnymi vozidlami (v Muscate evtl. klimatizovaný mikrobus)
 • Ubytovanie počas okruhu v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, každý deň večera alebo obed
 • Ubytovanie na pláži v krásnom 4* hoteli s raňajkami
 • Vstupy do pamiatok podľa programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Služby lokálnych sprievodcov a iich neuveriteľná pohostinnosť!

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 380 EUR

Covid-19 situácia

 • Zaočkovaní cestujúci: Na vstup leteckou dopravou stačí certifikát o očkovaní v anglickom jazyku (je možné vyžiadať si prostredníctvom portálu NCZI), negatívny PCR test ani registrácia už nie sú od 1.3.2022 vyžadované
 • Nezaočkovaní cestujúci: Vstup je možný len pre občanov Ománu, je nutný negatívny PCR test a 7-dňová karanténa

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • PRÁZDNINY
 • POLNOČNÉ SLNKO***
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.