Zanzibar

Tyrkysový raj
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Viedne na Zanzibar (s prestupom v Addis Abeba), prílet na druhý deň v poludňajších hodinách. Po prílete naberieme smer sever, no po ceste sa zastavíme na slávnom spice tour, kde spoznáme a ochutnáme zanzibarské korenie a ovocie v jeho nevysušenej podobe, teda nie tak, ako sme zvyknutí v Európe. Dozvieme sa o jednotlivých druhoch korenia, organicky pestovaných bylinkách a o tom, ako sa používajú v tradičnej medicíne, kozmetike a varení. Po prehliadke Vás pozývame na výdatný a mimoriadne chutný obed, uvarený s použitím zanzibarského korenia, a samozrejme si doprajeme aj šťavnaté ovocie. Poobede už sľúbený príchod do raja v najpopulárnejšej oblasti Nungwi - biela pláž, prekrásne farby čistého oceánu, kokosové palmy, žeravé slnko, voňavé jedlo a božský pokoj.

3. - 7. DEŇ:

Naplno si užijete 4-dňový relax pri mori :-) ... Kúpanie v tyrkysových vodách Indického oceánu, prechádzky po pláži, pozorovanie západu slnka. V jeden zo dní sa na lodi vyberieme aj k prekrásnym koralovým útesom ostrova Mnemba – užijeme si skvostné šnorchlovanie v teplých a bohatých vodách oceánu. Možnosť ďalších aktivít (prechádzka na slávnu pláž Kendwa s návratom vodným taxíkom, návšteva miestneho rybárskeho trhu a dedinky či záchranného centra s morskými korytnačkami - sprievodca vám všetko rád poukazuje, alebo vás nasmeruje, ak budete mať chuť poznávať okolie dedinky Nungwi individuálne). Posledný večer "plavba za západom slnka" na na tradičnej drevenej plachetnici (dhow) - úchvatný zážitok z jemného sklzu po vlnách a sledovania zručností narábania s plachtami v rukách posádky!

8. DEŇ:

Po raňajkách sa preplavíme sa na  pôvodne "neslávne známy" Prison Island, torý bol najprv domovom otrokov a neskôr chorých obyvateľov. Pochmúrna história ostrova je však už dávno preč a teraz bude naším hlavným cieľom pozorovanie nádherných veľkých korytnačiek (korytnačiek obrovských), ktorým sa stal tento ostrov domovom. Poobede navštívime lesnú rezerváciu Jozani, ktorá je jediným národným parkom v strede ostrova. Je domovom ohrozených druhov opíc ako je guaréza červená, ktorá je najväčším lákadlom a symbolom celého parku. Je to druh opice, ktorej endemický zanzibarský poddruh sa nenachádza nikde inde, len na Zanzibare. V národnom parku Jozani sa jej pomerne dobre darí. Ďalšou zaujímavosťou je miestny mangrovníkový les.

9. - 10. DEŇ:

Prehliadka historickej časti hlavného mesta - Stone Town. Prevedieme Vás legendárnym miestom, kde história ostáva pevne prítomná tak, ako jeho domy z koralových kameňov s prekrásnymi vyrezávanými drevenými dverami. Prejdeme sa labyrintom kľukatých uličiek, kde sú prítomné pozostatky sultánských palácov, ktoré Vás prenesú do rozprávkových predstáv o tom, čo toto miesto asi zažilo, keď bolo kedysi hlavným prekladiskom otrokov – o kontraste ich trpkého života s životom ich majiteľov nám vypovie Múzeum otroctva, umiestnené na mieste bývalého trhu s otrokmi. V neďalekej anglikánskej katedrále, ktorú pomáhali stavať oslobodení otroci, nájdeme aj drevený kríž na pamiatku Dr. Livingstona - významného bojovníka za jeho zrušenie. Uvidíme aj arabskú pevnosť z konca 17. storočia a zvyšky Domu divov alebo Domu zázrakov, ktorý bol najvyššou stavbou na ostrove (budova sa zrútila na Vianoce 2020). Bolo to prianie jeho majiteľa, tretieho sultána Bargasha bin Saída. Palác zázrakov získal svoje pomenovanie aj vďaka tomu, že išlo o prvú elektricky osvetlenú budovu. Nachádza sa približne 10 minút chôdze od domu speváka Freddieho Mercuryho, ktorý sa tu narodil - dnes sa jeho izby sa prenajímajú bohatým turistom. Od 24. novembra 2019 (na 28. výročie spevákovej smrti) je v časti budovy otvorené aj múzeum tejto legendy, ktoré si určite nenecháme ujsť. Čas na nákupy a transfer na letisko. Odlet v popludňajších hodinách, prestup v Etiopii a prílet do Viedne na druhý deň v ranných hodinách.

Recenzie k zájazdu

Zanzibar - Zažili sme veľa a všetko bolo perfektné

Eva Drahošová

Tyrkysový raj
Zanzibar

ZANZIBAR - Moja prvá dovolenka s CK SVET ale určite nie posledná. Všetko bolo Evkou super zorganizované a prispôsobené želaniam veselej skupinky 😊 Zažili sme toho veľa a všetko bolo perfektné!

Bol som úplne nadšený. Jediná naša starosť bola užívať si exotiku

Pavol Janosko

Skvelá cestovka so skvelou sprievodkyňou Evkou Rosíkovou. Aj ja som bol úplne nadšený zo zájazdu Zanzibar 2020, ktorý bol po všetkých stránkach skvele zorganizovaný, jediná naša starosť bola užívať si exotiku afrického ostrova. Výborná bola kombinácia oddychu a poznávania, videli sme veľa zaujímavého - napr. farmu s korením a exotickým ovocím, ktoré sme mohli aj ochutnať, morské aj suchozemské korytnačky, endemické opice guarezy červené a veľa iného. Užili sme si nádherne čisté a príjemne teplé more, šnorchlovať sa dalo kúsok od hotelovej pláže. Atmosféra na Zanzibare je veľmi uvoľnená a priateľská, zároveň sme sa cítili úplne bezpečne. Cenovo je to aj pre nás veľmi dostupná krajina. Ak niekto chce počas našej zimy preskočiť do úplne iného sveta, ideálna možnosť. Ja by som sa tam hneď vrátil...

Bolo to super, zážitky na každý deň

Nemcsok István

Bolo to super, zážitky na každý deň ,zabezpečené všetko od osoby ktorá to robí s láskou a na plné pecky.Dakujeme ,a odporúčam si to vyskúšať.

Výborná kombinácia poznávania a tepla

Eva Polášková

Zanzibar. Výborná kombinácia poznávania a tepla. Krásny teplý modro-zelený oceán s pestrým podvodným svetom, biele pláže. Úžasná príroda - mangrovníkový les, mahagónový les, endemické hravé opice (guaréza červená), staré korytnačky. Zaostalé dedinky s obyvateľmi, ktorí majú v očiach radosť a všade sladké banány, ananásy, marakuje, papáje, mangá, na farmách vanilka, klinčeky, škorica...teším sa, dúfam opäť, znova a zas.

Skvelý zážitok

Zuzka Suchar

Zanzibar s CK Svet a Evou Rosíkovou bol skvelý zážitok.Vďaka Evka, držíme palce, prajeme šťastný Nový rok 2018 a veľa spokojných klientov.

Krásna a nezabudnuteľná dovolenku

Silvia Baxová

Chcem sa poďakovať p.Rosíkovej za veľmi krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku na Zanzibare, z ktorej sme sa vrátili 4.1.2020, všetko klapalo ako malo, boli sme vynikajúca skupina pod vedením sprievodkyne Veroniky Knihovej. Venovala sa nám neskutočne, vybavovala, vysvetlovala, jednoducho bolo o nás postarané. A keď sa pridala na pár dní skupinka p.Rosíkovej, s ktorou sme privítali aj nový rok na pláži Kendva, tak piesne Na Kráľovej holi a Slovenské mamičky zneli nad Indickým oceánom. To sú zážitky na celý život, ale už teraz vieme, že s touto ck ich bude určite viac.Vrele odporúčame spoznávanie s p.Rosíkovou a jej tímom. Sú to ľudia, ktorí robia to, čo ich baví, a robia to super. Ďakujeme

Aktívny program

D. K.

ZANZIBAR, február 2022: Výborný koncept a špecializácia CK, perfektná organizácia, logicky a logisticky zaujímavo nastavený aktívny program, dlhoročné skúsenosti a poznatky je cítiť. V malej skupine si celý program určite viac užijete ako v masovke. A tá naša sa určite vydarila 😀. Samotná destinácia je malým rajom a keď k tomu pridáte "korenie ľudskosti", zažijete vysnívanú dovolenku. Veľká vďaka a vidíme sa ešte určite. HAKUNA MATATA 🏝

Super zorganizovaný výletík

Yana Lukács

Ďakujeme Evke za super zorganizovaný výletík, vrelo odporúčame každému.

Zanzibar - Svetová dovolenka

Mária Šupínová

Ďakujem veľmi pekne CK SVET za "svetovú" dovolenku na Zanzibare. Ako obyčajne úžasná organizácia a starostlivosť o klientov.

Nádherná dovolenka

Jana Jakubíková Surzenová

Ďakujeme Evičke za nádhernú dovolenku na Zanzibare.... Odporúčame��

Vyvážený zájazd poznávania s oddychom

Jozef Fila

Práve som sa vrátil zo zájazdu Zanzibar, organizovaného CK Svet. Zájazd bol vyvážený- poznávanie sa striedalo s oddychom. Vhodná destinácia, vzdialenosť primeraná, časový posun malý, teplé slnečné počasie, teplučký priezračný oceán vhodný na plávanie a šnorchlovanie. Ubytovanie a stravovanie splnilo moje očakávanie. Poznávací program bol zaujívamý a rôznorodý. Na ostrove si možno vychunať aj večerný a nočný život.

Naozaj bolo veľmi, veľmi dobre

Ivan Baxa

Pred týždňom (4.1.2020) sme sa vrátili z poznávacieho zájazdu z ostrova Zanzibar, ktorý sme absolvovali s ck Svet, a môžme skonštatovať, že bol úplne fantastický, ukážkovo zvládnutý zo strany ck, teda hlavne majiteľky p.Evičky Rosíkovej, ako aj našej sprievodkyne Veroniky Knihovej. Odporúčame túto ck pre spoznávanie destinácii, naozaj bolo veľmi,veľmi dobre a už plánujeme ďaľší úlet, na ktorý sa už teraz tešíme.

Pomer kvalita cena vynikajúci

Jarmila Horvathova

Vrátili sme sa pred niekoľkými dňami s CK Svet zo Zanzibaru a určite mi všetci účastníci dajú za pravdu, že môžeme návštevu tohto ostrovčeka len odporúčať. Nie je sa čoho obávať. Akurát teda musíte podľa slovenských nariadení do karantény po príchode, aj keď je Tanzánia jednou z troch krajín sveta s najmenším výskytom covidu (s Novým Zélandom a Nikaraguou). Leteli sme z Viedne, lietadlo bolo prázdne, všetci musia mať rúšky, dostali sme každý vlastnú dezinfekciu, takže nijaká nákaza tu určite nehrozí. A na samom ostrove tiež nie, keďže celú dovolenku trávite vlastne vonku a v hoteloch dodržiavajú všetky hygienické štandardy, ktoré máme aj my. Zanzibar je v tomto ročnom období ideálnou dovolenkovou destináciou, je tam 30 st, aj more má toľko, let nie je neznesiteľne dlhý a je tam časový posun len dve hodiny. CK vybrala aj výborné hotely a ako vždy, keďže sme s nimi boli už niekoľko krát bol pomer kvalita cena vynikajúci.

Môžeme len doporučiť

Branislav Prelovský

Po zážitkoch z nedávnej poznávačky zo Zanzibaru môžeme len odporučiť. Absolvovali sme ju aj z deťmi a všetci sme sa vrátili spokojní, veľa zážitkov a krásnych miest. Spoznali sme fajn ľudí čo v dnešnej dobe nie je málo. Zo strany CK SVET kvalitný servis a prístup. Keď nám to bude dopriate tak určite pôjdeme s Vami zas a už máme aj tipy kam :)

Zanzibar - Profesionalita aj služby nad rámec

Marcela Csillaghyova

Chcem sa veľmi poďakovať za úžasnú cestu do raja. Celý koncept zájazdu bol profesionálne zostavený, bola vidno dlhoročná skúsenosť samotnej sprievodkyne a majiteľky Evičky. Od výberu letu, hotela, stravy, poznávacích aktivít, informácií, lokálnych sprievodcov atď. A v neposlednej rade, ochota a promptnosť v splnení každej našej naviac požiadavky, želania, ako napr. mojej - predĺženie si pobytu. ĎAKUJEM a už teraz premýšľam kam opäť vyrazím s CK SVET! 

Zanzibar - Veľa zážitkov a skvelá sprievodkyňa

Viera Walová

Veľmi sa nám s dcérou poznávačka páčila, hlavne dcére, máme veľa zážitkov zo ZANZIBARU, veľmi doporučujem s takou skvelou sprievodkyňou ako je Evička. Prajem jej veselé Vianoce hlavne zdravíííííčko, PF2022 a veľa pracovných úspechov, a ešte raz ďakujeme.

Ani počet dostupných hviezdičiek nestačí na tie skvelé zážitky, ktoré sme mali

NiKa VeRo

Naša prvá dovolenka v exotike a nič lepšie ako CK SVET sme si nemohli vybrať.  Ani počet dostupných hviezdičiek nestačí na tie skvelé zážitky, ktoré sme vďaka Evičke zažili… vďaka jej znalostiam, organizácii a prístupu…. Nebolo to len o tom, že nás sprevádzala, bola aj super parťák a určite to nebol náš posledný zájazd s CK SVET jedno obrovské ĎAKUJEME

Ůžasný zážitok aj pre rodiny s deťmi

Braňo Prelovský

ZanziBAR 02/2022 - naša druhá cesta s CK SVET a hodnotíme ju ako úžasný zážitok. Asi vďaka tomu že termín bol cez prázdniny tak sa náhodne stretli 4 rodiny, čo zrušilo obavu ako to budú zvládať deti keďže sa stretli skoro rovesníci na rôznych úrovniach. Čiže všetky vekové katergórie hlásia spokojnosť, oceán nových zážitkov a nezvyčajne dobrú partiu a to aj vďaka Eve, ktorá má dar zmanažovať okrem všetkého čo treba aj čosi navyše a najmä dobrú náladu. ĎAKUJEME všetkým čo boli s nami a CK SVET (Eve) za všetko, tešíme sa na ďalšie zážitky

Aktívna dovolenka so skvelými zážitkami a top službami

Daniela Klamová

Výborná organizácia, zaujímavý program, proklientsky prístup, využité dlhoročné skúsenosti a vzťahy s lokálnymi partnermi. Výhoda menších skupín, vhodné pre tých, ktorí chcú niečo aj vidieť, aktívna dovolenka so skvelými zážitkami. My sme vyskúšali Zanizibar, vysoko odporúčam a ďakujem

Malá skupina je veľká výhoda na zájazde

I.B.

S manželkou sme sa v celku na rýchlo rozhodli ísť s Ck svet na Zanzibar, na základe odporúčaní rodičov, ktorí už s touto cestovkou cestovali. Od začiatku bola komunikácia veľmi ústretová a priateľská. Veľkou výhodou je, že sme boli mala skupina, ktorí boli veľmi výborní partaci celu dovolenku. Naša delegatka Evicka, ktorej patri veľké ĎAKUJEME, dala celej partii ešte lepší rozmer, celu dovolenku veľmi ochotná, veľmi priateľská a hlavne sme mali pocit, že je tam doma. Vrelo odporúčame všetkými desiatimi

Zájezd byl v dnešní době pohlazením na duši a nečerpáním sil

Kateřina Chudá

Zanzibar: Úžasný zážitek, skvělá organizace, milá skupina, Evka jako vždy vše zvládala profesionálně a s grácií. Marně jsem hledala otázku, na kterou by Evka neznala odpověď. Prostě Evka je pochodující encyklopedie. Zájezd byl v dnešní době pohlazením na duši, nečerpáním sil a zjištěním, že svět je ještě na některých místech v pořádku. Díky Evi za vše!!!

Skvelý zájazd, program aj ubytovanie

Iww Filová

Ďakujeme CK Svet za skvelý zájazd Zanzibar 21.11.2020 ,- 2.12.2020. Pohodlný nočný let, zaujímavý program, ubytovanie komfortné. Strava vynikajúca. Nádherné počasie, teplý, farbami hrajúci oceán stvorený aj na šnorchlovanie či potápanie. Vymeniť nevľúdne jesenné počasie za teplo a slniečko bola dobrá voľba. Vďaka patrí Evke, majiteľke CK, ktorá aj týchto neľahkých časoch, zájazd zorganizovala a aj ho sprevádza. Iveta a Jozef

Na celý život máme nezabudnuteľné zážitky.

Beata Valková

Začiatkom marca 2024 som sa vrátila z úžasnej dovolenky na Zanzibare. Program sa skladal z pobytovej a poznávacej časti.  Počas pobytu pri mori vo vychýrenej lokalite Nungwi sme bývali v príjemnom rodinnom malom hoteli, čo ocenia hlavne tí, ktorí rezorty až tak nemusia. Výborná strava, úžasné ovocie ako aj šťavy z neho, ochotný, milý a večne usmiaty personál. Z izby sme mali 3 minúty do mora, do reštaurácie aj do bazéna. Na posledné dva dni sme sa presunuli do hlavného mesta Stone Town, odkiaľ sme vyrážali na poznávacie výlety, či už mikrobusom alebo lodičkou. Zišli sme sa výborná partia, čo je veľmi dôležité. S CK Svet som absolvovala už tretiu dovolenku (Island, Gruzínsko) a veľmi rada konštatujem, že pobyty mali program vždy nastavený skvele. Rovnako aj pomer cena/výkon. Veľká vďaka a obdiv patrí Evičke Rosíkovej, majiteľke CK Svet, ktorá nás sprevádzala na Islande aj na Zanzibare. Je to človek na tom najsprávnejšom mieste, chodiaca Wikipédia, veľmi veľa sme sa dozvedeli, vždy je usmiata a ochotná urobiť pre klienta prvé aj posledné, často aj nad rámec. Zanzibar má v ponuke už roky a je to cítiť aj vidieť,  má vybudované dobré kontakty u domácich, čo nám umožnilo prezrieť si napr. rybársku dedinku a mohli sme nahliadnuť aj do ich súkromia. Na celý život máme nezabudnuteľné zážitky. Odkaz pre tých, čo váhajú s výberom, túto CK môžem na 100 % odporučiť. 


Neskutočne krásne zážitky s CK Svet.

Drahomira Brumerčíková

Neskutočne krásne zážitky s CK Svet. Boli sme na Zanzibare na nádherných miestach s úžasnou sprievodkyňou Evkou. Naozaj profesionálny pristup. Videli sme toho veľa ochutnali všetko čo sa dalo. A tých krásnych zážitkov.....
Boli sme veľmi spokojní. Keď sa bude dať cestujeme opäť s CK Svet. Ďakujeme Mirka a Dodo

+23 RECENZIÍ
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (vrátane batožiny do podpalubia)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava klimatizovaným mikrobusom
 • Ubytovanie v Stone Town v 4* hoteli s raňajkami (2 noci)
 • Ubytovanie na pláži v oblasti Nungwi v 4* hoteli s polpenziou - všetky izby minimálne s čiastočným výhľadom na more! (5 nocí)
 • Návšteva farmy s korením (vrátane obeda)
 • Výlet za korytnačkami na Prison Island
 • Výlet za šnorchlovaním k ostrovu Mnemba
 • Prehliadka centra Kamenného mesta (UNESCO)
 • Vstupy do pamiatok uvedených v programe (vrátane múzea Freddyho Mercuryho)
 • Vstup do Národného parku Jozani
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Plavba na tradičnej plachetnici

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Prípadný vodný taxík z Kendwa

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 490 EUR
 • Vstupné víza Tanzánia 50 USD (platba v hotovosti po prílete)

Náš tip

 • Termín 3.-12.2. je naplánovaný tak, aby sa záujemcovia mohli zúčastniť jedného z top afrických hudobných festivalov Sauti Za Busara
 • Festival sa koná v termíne 9.-11.2.2024 v "arabskej pevnosti" v Stone Town (naša skupina je ubytovaná v pešej vzdialenosti od festivalu)
 • Cena zájazdu nezahŕňa vstupenku na festival: 80 USD / denný vstup, resp. 150 USD celý čas (136 USD v predpredaji)
 • Viac informácií o festivale -> https://busaramusic.org/
 • V programe nájdete viac ako 400 umelcov z viac než 12 krajín
 • Kto by sa na festivale nemal záujem zúčastniť, stále sa môže zúčastniť zájazdu: koncerty sa konajú vo večerných hodinách, keď je voľný program

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-ADD 22:10-06:30 (2. DEŇ) I ADD-ZNZ 10:20-13:00
 • 9. DEŇ I ZNZ-ADD 17:00-19:45 I 10. DEŇ ADD-VIE 01:35-05:55
 • VIE - Viedeň, ADD - Addis Abeba, ZNZ - Zanzibar
 • Letecká spoločnosť ETHIOPIAN (považovaná za "Emirates" Afriky)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.