Nákazlivá Kolumbia

Kino
O premietaní
  • 12.07.2023
  • 20:30
  • Bratislava
  • Sad Janka Kráľa
  • Vstup voľný
  • Uvádza: Veronika Kapcová Balážiová

Kolumbia, krajina tak obávaná a zároveň tak ospevovaná turistami, zažila najdlhšiu občiansku vojnu v Južnej Amerike. Reputáciu má poškvrnenú najmä kvôli obávanému narkobarónovi menom Pablo Escobar. Avšak Kolumbia ponúka oveľa viac než len kávu a kokaínové príbehy. Je to juhoamerický raj plný prekrásnej prírody a ľudí, ktorí sa tešia z každého turistu, ktorý tam vkročí. Kolumbia je jednoducho nákazlivá. Koloniálne mestečká s farebnými domčekmi, fascinujúca história, kultúra a salsa, kávové plantáže, údolie Cocora s najvyššími voskovými palmami na svete, hornatý prales na Karibskom pobreží, kde žijú pôvodní indiáni, Andy a hlboké kaňony, pretransformované mesto Medellín, ktoré ešte donedávna patrilo medzi najnebezpečnejšie mestá sveta, fantastické múzeum zlata v Bogote a kráľovná Karibiku Cartagena - svojho času najdôležitejší prístav v Južnej Amerike. Jednoznačne tu platí slogan: „Jediné, čo vám v Kolumbii hrozí je, že nebudete chcieť odísť!“ 

Uvádza: Veronika Kapcová Balážiová

Miesto premietania

Kultúrna scéna (amfiteáter) v Sade Janka Kráľa

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
  • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.