Austrália nadivoko

Kino
O premietaní
  • 10.07.2024
  • 20:30
  • Bratislava
  • Sad Janka Kráľa
  • Vstup voľný
  • Uvádza: Veronika Kapcová Balážiová

Vezmem vás 20 000 km naprieč Austráliou, od koralového východu cez Sydney a Melbourne, červeným púštnym stredom na tropický sever a postupne dolu po západnom pobreží až za Perth. Vezmem vás na miesta, kde celé dni a kilometre nestretnete iného človeka, dokonca ani zatúlaný signál. Na miesta ešte divokejšie, než sme si mysleli. Kde slovné spojenie “pitná voda” nadobúda úplne nový význam. Do cesty vám občas skočí sympatická kengura, srdce vám roztopí koala či morská korytnačka a ďalšie tvory, ako pavúky, hady, žraloky a krokodíly vás zas naučia byť v strehu. Ešte nikdy sme neboli tak nádherne sami ako počas našej nomádskej cesty v „obytnáčiku“ naprieč kontinentom plným extrémov, kde vás dnes už na každom kroku sprevádza vzkriesená história a kultúra pôvodných aboridžinských obyvateľov.

Uvádza: Veronika Kapcová Balážiová

Miesto premietania

Kultúrna scéna (amfiteáter) v Sade Janka Kráľa

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
  • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.