Austrália a Nový Zéland

Svetadiel protinožcov
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Kultúrne pamiatky
 • Pláž
 • Národné parky
 • Max 12 osôb
 • Realizácia od 6 osôb

Terra Australis. Najmenší svetadiel, ktorý hýri mnohými farbami. Nájdete na ňom červené púšte, zelené dažďové pralesy, farebný podvodný svet bariérových útesov aj mnoho pláží. Čaká vás nielen metropola Sydney s legendárnou operou, ale aj kengury v prírode. Navštívte tiež Nový Zéland. Krajina Pána prsteňov vás ohúri plážami, sopkami, fjordami aj gejzírmi. Ponúka všetko, čo by ste v iných krajinách hľadali márne.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. – 2. DEŇ: Let na trase Praha (Viedeň)

Sydney s prestupom podľa letenky. Prílet do Sydney na 3. deň v skorých ranných hodinách.  

3. – 4. DEŇ: Po prílete transfer so sprievodcom do hotela v blízkosti centra mesta, oddych.

Popoludní vás čaká krátka prehliadka najväčšej metropoly Austrálie - Sydney: Hyde Park, katedrála, radnica, centrum, China Town, návšteva najvyššej veže Sydney Tower s krásnym výhľadom (vstup v cene). Pokračujeme krásnymi botanickými záhradami, navštívime najkrajší prístav sveta, ktorý tvorí ikonický most Harbour Bridge a slávna budova Opery, ktorú si prezriete zvnútra s výkladom. Prejdeme sa po moste Harbour Bridge. Po obede nás čaká prehliadka historickej štvrti Rocks a obchodné centrum mesta. Možnosť výletu na prekrásnu pláž Bondi Beach - raj surferov, kaviarničky, prechádzky pozdĺž útesov a kúpanie na pláži.  

5. DEŇ: Celodenný výlet do známeho národného parku Blue Mountains.

Uvidíte skalné útvary Tri sestry a ďalšie prírodné krásy tohto parku. Zastávka v Olympijskom parku. Prípadne môžeme zvoliť NP Royal, ktorý je najstarším NP v Austrálii. Ponúka pláže, pekné turistické trasy a krásne výhľady.   

6. – 7. DEŇ: Transfer na letisko a odlet k Ayers Rock, do oranžových púští, v mystickej krajine pôvodných obyvateľov Aborigíncov, v jednej z najkrajších častí v strede Austrálie.

Ubytovanie v jednoduchých, ale štýlových chatkách so spoločnou kúpeľňou. K dispozícii je bazén. V prípade záujmu, ubytovanie v hoteli za príplatok. Popoludní cesta k Aborigínskému kultúrnemu centru, možnosť zakúpiť autentické suveníry a presun k posvätnej hore Uluru - v Austrálii nie je tajomnejšie miesto. Obrovský monolit Uluru sa týči uprostred vyprahnutej austrálskej pustatiny. Výstup na posvätný vrchol síce nie je (zatiaľ) oficiálne zakázaný, ale podľa domorodcov nosí vraj smolu a je poriadne nebezpečný. Môžete tu zažiť prekrásny západ slnka. Nasledujúci deň nás čaká návšteva Olgas a krásny 3-4 hodinový trek medzi skalnými masívmi, ktorý sa dá skrátiť podľa uváženia každého a potom osvieženie v bazéne. Prípadne národný park NP Kata Tjuta (vstupné 25 AUD).  Popoludní sa vrátime späť k Uluru, ktoré si môžete prezrieť detailnejšie. Noc s tisíckami hviezd nad hlavou.  

8. – 10. DEŇ:

Čaká nás let do tropického Cairns na severovýchode Austrálie – krásna  zelená oblasť dažďových pralesov, ktorá je vstupnou bránou k Veľkému barierovému útesu, najväčšiemu svojho druhu na svete. Celodenný výlet loďou na ostrov Green Island, jeden z ostrovov Veľkého bariérového útesu. Šnorchlovanie alebo výlet loďou so skleneným dnom a obed. Na ostrove si môžete užiť čas po svojom, aktívne vo vode alebo relaxom, či prechádzkou na pláži. Fakultatívne možnosť pridať pôsobivý let helikoptérou nad útesom. Pridáme voľný deň pre vaše vlastné aktivity, užite si ho podľa vašich predstáv. Ponúkneme vám fakultatívne výlety (doporučujeme napríklad výlet na krásny ostrov Fitzroy s úchvatnými plážami) alebo môžete relaxovať pri bazéne, či ísť na prechádzku po mestečku Cairns.  

11. – 12. DEŇ:

Vyberieme sa pozdĺž krásneho pobrežia severne od Cairns a navštívime dažďový prales v NP Daintree. Fakultatívne plavba loďou po rieke Daintree a pozorovanie krokodílov. Zastávka pri najväčšom figovníku v oblasti a tiež v Mossman Gorge na kúpanie. Výlet zavŕšený pozorovaním klokanov (bez záruky :-). Ak čas dovolí, zastavíme sa aj v známej dedine Kuranda. Ďalšia noc strávená v Cairns. Ráno výlet ku krásnym vodopádom tropického vnútrozemia, čajové a banánové plantáže, prechádzka v dažďovom pralese spojená s návštevou starodávneho sídla španielskej rodiny Paronela, ktorá si vystavala hrad v susedstve tropického vodopádu. Dnes z neho ostala iba zrúcanina.  

13. – 14. DEŇ:

Transfer na letisko v Cairns a let na Nový Zéland s prestupom. Neskoro večer prílet do mesta Christchurchoznačovaného aj ako "brána k Antarktíde". Nachádza sa tu Medzinárodné Antarktické centrum, kde prichádzajú výskumníci pred cestou na Antarktídu. Nasledujúce ráno cesta ku krásnemu jazeru Tekapo s pôsobivou mliečnou farbou. Ďalej pokračujeme do mestečka Twizel, kde vás čakajú typické scenérie Nového Zélandu - horské štíty, zelené lúky a krásne jazerá. Zastávka pri známom a veľmi fotogenickom kostolíku "U dobrého pastiera".  

15. DEŇ:

Presun do dedinky Mt. Cook, kde máme čas na skvelú poldennú prechádzku horskou prírodou. Poobede pokračujeme typickou novozélandskou krajinou cez Lindis Pass (dejisko filmového spracovania Pána prsteňov) až do mestečka Te Anau. Nocľah.  

16. – 17. DEŇ:

Celodenný výlet na údajne najkrajšie miesto Nového Zélandu - Milford Sound. Celá oblasť sa nachádza v národnom parku Fjordland. Čaká nás plavba loďou medzi fjordami. Zo strmých skalných zrázov budete môcť pozorovať padajúce vodopády a oddychujúce tulene. Príroda je tu nesmierne bohatá a pestrá, až mystická. Aj tu sa natáčal aj slávny Pán prsteňov. Poobede cesta do krásneho mesta Queenstown zasadeného v nádhernej prírode hôr, na brehu jazera. Prehliadka tohto čarovného mestečka v krásnom horskom prostredí, ktoré je centrom všetkého diania na južnom ostrove. Na svoje si prídu aj milovníci maorskej kultúry. Za výhľadmi sa vydáme lanovkou nad mesto Queenstown (v cene). Fakultatívne odporúčame adrenalínovú jetboat – rýchly čln v krásnych kaňonoch.  

18. – 19. DEŇ:

Doobeda presun na letisko a čaká nás miestny prelet do Aucklandu, najväčšej metropoly Nového Zélandu. Prehliadka centra a prístavu, návšteva najvyššej veže s krásnym výhľadom na mesto (vstup v cene). Zájdeme do jednej z najkrajších štvrtí mimo centra mesta zvanej Devonport, známej starými dekoratívnymi vilami, kde vám krátka plavba miestnym trajektom ponúkne pohľad na Auckland zo strany od mora. Nachádzajú sa tu dve sopky s nádherným výhľadom, na ktoré môžete bez problémov vyjsť. Navštívime milé obchodíky s tradičnými a netypickými suvenírmi.  Oddýchnete si tu od ruchu veľkomesta.  

20. – 21. DEŇ:

Posledné dni sú určené na cestu späť do Európy. Návrat domov.  

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Spiatočná medzinárodná letenka Praha/Viedeň) - Sydney, Auckland - Praha/Viedeň (odlet z Viedne na vyžiadanie, v cene je kalkulovaný odlet z Prahy - letenky z Prahy sú spravidla o 200-300 EUR lacnejšie ako z Viedne).
 • Všetky vnútroštátne letenky
 • Medzinárodný prelet z Austrálie na Nový Zéland
 • Všetky nocľahy v 3* až 3,5* hoteloch blízko centier miest (okrem chatiek na Uluru)
 • Celodenný výlet loďou na Veľký bariérový útes s obedom a šnorchlovanie
 • Návšteva/vstup do Sydney Tower, exkurzia do Sydney Opera House, celodenný výlet do Blue Mountains NP (Olympijská dedina, Tri sestry atď.) alebo Royal NP
 • Výlet do dažďového pralesa Daintree, výlet na vodopády a plantáže, plavba na Milford Sound, lanovka v Queenstown a všetky ďalšie výlety a exkurzie uvedené v programe
 • Doprava podľa programu v klimatizovanom minibuse
 • Kompletný plán a informácie pre váš zájazd
 • Všetky transfery z letiska do hotela a späť
 • Služby slovensky/česky hovoriacieho sprievodcu po celý čas zájazdu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Vstup do NP Kata Tjuta (25 AUD)
 • Výlet helikoptérou nad Veľkým bariérovým útesom alebo nad Uluru, výstup na ikonický Harbour Bridge, let v NP Mt. Cook s pristáním na ľadovci
 • Fakultatívny celodenný výlet do hlavného mesta Canberra
 • Miestna doprava v Sydney (pokiaľ bude využitá - napríklad na dopravu na Bondi Beach)
 • Strava len ako uvedené v programe
 • Príplatok za hotel na Uluru 120 EUR

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 690 EUR
 • Turistický poplatok IVL na Novom Zélande (platba v hotovosti na mieste)

    V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať.    

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.