Azorské ostrovy

Cestovateľská bomba
Popis zájazdu
 • Max. 14 osôb

Top destinácia v Európe pre milovníkov prírody. Tropická vegetácia, dych berúce výhľady, jazerá v kráteroch sopiek a kúpanie v termálnych prameňoch. K tomu obľúbení sprievodcovia Zdenko a Katka, ktorí Azory dokonale poznajú a sú tu doma. Okrem známych ostrovov Sao Miguel a Terceira nájdete v tomto okruhu naviac Sao Jorge (geniálna turistika, vynikajúca káva z vlastných plantáži) a ostrov Faial zmenený poslednou erupciou na Azoroch. Ponúka aj jedinečný západ slnka na oceáne v pozadí s majestnátnym vrchom Pico ... treba zažiť.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

  Odlet z Viedne na Terceiru.  

2. - 3. DEŇ:

TERCEIRA: Prehliadka najstaršieho mesta Azorov historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. Na sadíme si helmy a čelovky a preskúmame lávove tunely v Gruta do natal. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a kto bude ma't chuť sa môže ovlažiť v morských bazénikoch v Biscoitos.
Podľa časových možností a počasia sa vyberieme na turistiku Mistérios Negros (cca 2,5 -3 hodiny, 5 km). Je to jedna z najkrajších  trás na Azoroch. Tajupná, magická, mystická. Ocitneme sa v rozprávkovom  cédrovom lese, v pralese s endemickou vegetáciu tvorenou vresom azorským,  borievkou azorskou a pôvodnou myrtou kapskou...prejdeme okrajom lávového poľa. Nebojte sa, zvládnete to všetci. :)  

4. - 8. DEŇ:

Ranný prelet na ostrovov Sao Miguel na ostrove FAIAL. Víta nás pohľadnicový prístav Horta. Dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia je v súčasnosti vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico. Faial je prezývaný aj “modrý ostrov” – vďačí za to mnohým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 km! Takými cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere (Caldeira), zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos - miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou. Ostrov SAO JORGE je jednoznačne raj pre milovníkov pešej turistiky. Strmé útesy zvažujúce sa priamo do oceánu – tzv. fajas. Je divoký ako Flores, farebný ako Faial a s vnútrozemím pripomínajúcim čokoládové kopce Filipín (ľahká turistika). Tu sa nám otvoria výhľady na okolité ostrovy Pico, Faial, Graciosa a Terceira.
Navštívime ostrovný poklad - malé plantáže kávy (ochutnávka kávy, ktorej chuť a vôňa sú neodolateľné). Čaká nás  kúpanie v lávových morských jazierkach na Faja do Ouvidor, turistika „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“, počas ktorej zostúpime z divokých tropických kopcov k oceánu. V Parku Florestal das Sete Fontes zažijeme západ slnka s výhľadom na najvyšší vrch Azorských ostrovov PICO. A viac podľa časových možností...Prelet na najväčší z Azorských ostrovov, St. Miguel.  

9. - 11. DEŇ:

ST MIGUEL:  Bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova. Lagoa do Canário a Vista do Rei na jeden zo siedmych divov Portugalska – Lagoa das Sete Cidades - jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou. Krátka turistika po hrebeni s výhľadmi na jazerá. Návšteva ananásovej plantáže. Ponta Delgada so svojim historickým centrom Baixa vybudovaným v koloniálnom štýle. Čajové plantáže Gorreana. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Miestna špecialita Cozido de Furnas (Obed). Kúpeľ v termálnom jazierku obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Kaplnka Nossa Senhora da Paz nad bývalým hlavným mestom Vila Franca do Campo. Malebné mestečko Ribeira Grande. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Vulkanické jazero Lagoa do Fogo, vyplňujúce dno krátera, obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel, Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432).  

12. DEŇ:

  Odlet do Viedne cez Lisabon. Transfer do Bratislavy.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z/do Viedne (s prestupom)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • 2 miestne prelety
 • Vlastný mikrobus
 • Trajekt medzi ostrovmi Faial, Pico a Sao Jorge (krátke od 30 minút do 3 hodín podľa počasia)
 • Ubytovanie v hoteloch 3-4* s raňajkami, 1x obed (špecialita Cozido de Furnas)
 • Návšteva čajovej plantáže s ochutnávkou
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Výlet za pozorovaním veľrýb a delfínov 65 EUR (platba v hotovosti na mieste)
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu (cca. 60 EUR / noc)
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)
 • Vstupy (cca 50 EUR)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

DÔLEŽITÉ INFO:
V termínoch 25.8. - 4.9. 2023 a 15.9. - 25.9.2023 (11 dní) sme na San Miguel 3 dni, 2 dni na Terceire, 4 dni na Faial, Pico a San Jorge.  

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.