Barma

Zlatá krajina úsmevov
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • S pobytom pri mori
 • Kultúrne pamiatky
 • Prírodné krásy
 • Max 16 osôb
 • Garancia realizácie už od 8 osôb

Ženy tu fajčia cigary, chlapi chodia v sukniach a veslujú nohami. Chod krajiny sa riadi podľa hviezd, termín Dňa nezávislosti bol určený astrológom. Na pagode Shwedagon je viac zlata ako vo všetkých britských bankách dokopy. Najväčšie bohatstvo je však stale v neuveriteľne milých, usmievavých a pokorných ľuďoch. Na záver si doprajeme oddych na legendárnej pláži Ngapali – podľa názoru mnohých najkrajšej v celej juhovýchodnej Ázii!!!

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1.-3. DEŇ:

Letecký presun z Európy do Ázie. Do Barmy sa nedá letieť priamo – my sa zastavíme v Kuala Lumpur alebo v Bangkoku, prípadne v Pekingu. Pre záujemcov možnosť prehliadky (rozsah v závislosti od náväznosti ďalieho leteckého spojenia). Konečne nás víta Rangún, päťmiliónová metropola  Barmy (či správnejšie Mjanmarska – vysvetlíme si rozdiel). Už ste videli kruhový objazd s pagodou uprostred? Koloniálne budovy a kompa na druhý breh rieky Yangon, kde žije úplne iný svet – dedinka Dallah. Mystiku najposvätnejšej Shwedagon Paya umocňujú po západe slnka tisícky olejových lámp. Zistite si vopred, v ktorý deň týždňa ste sa narodili, nájdete si tu svojho budhu – patróna.

4.-5. DEŇ:

Prelietame na sever, do jedného z najvýznamnejších duchovných a historických centier krajiny. Mandalay a jeho okolie ukrýva až štyri hlavné mestá pôvodného štátu Bamarov. V Iwe si prezrieme drevené chrámy z romantickej konskej drožky, do Mingúnu sa preplavíme loďou cez rieku Irrawady. Tu by sme našli aj najväčšiu pagodu na svete, keby sa ju podarilo dokončiť. Rozhodne sa tu však nachádza najväčší nepoškodený zvon sveta a prekrásna, bielo žiariaca pagoda Hsinbuyme. Ulice Mandalaya sú ráno plné nekonečných zástupov mníchov s miskami, do ktorých im miestni obyvatelia s vďakou a úctou vkladajú potravu. Len v kláštore Amarapura ich žije vyše tisíc! Najčastejšie ich môžete stretnúť pri podvečernej prechádzke po najdlhšom tíkovom moste sveta U Bein.

6.-7. DEŇ:

Bagan – najkrajšia scenéria sveta? Aj cestovatelia, ktorí predtým navštívili hoci aj 100 krajín, tu ostávajú v nemom úžase. Na obrovskom území je roztrúsených takmer 3 tisíc chrámov, stúp a pagod. Počas 400 rokov barmského kultúrneho rozkvetu chcel každý panovník postaviť stúpu väčšiu, krajšiu a majestátnejšiu ako jeho predchodca. Západ slnka na niektorej z nich patrí k nadpozemským. Napriek unikátnosti miesta ešte stále veľmi málo turistov ... prehliadka z pohodlia elektrobicyklov. Fakultatívne možnosť balónového letu nad pláňami na svitaní – jednotlivé stavby sa pomaly vynárajú z hmly. Top zážitok! Prelet k jazeru Inle, ukrytému v Šanských horách.

8. DEŇ:

Ďalší unikát: ženy tu fajčia cigary a muži v sukniach pádlujú nohami. Nocľah v hoteli „plávajúcom“ priamo na jazere. Navštívime rotujúce „ranné trhy“, na ktorých sa stretávajú príslušníci miestnych etník. Jediným dopravným prostriedkom je tu čln. Pred našou motorovou loďkou defilujú plávajúce záhrady plné zeleniny a kvetov, tkáčske dielničky, šperkári, výrobcovia lodí.Občas zastavíme.

9.-11. DEŇ:

Prelet do Thandwe a zaslúžený oddych pri mori. Legendárna Ngapali, až 8 kilometrov ničím nerušeného piesku! Minimum turistov, rodinné reštaurácie servírujúce skvelé ryby a morské plody priamo na pláži. Večný smiech domácich, život rybárov ako na dlani. Čerstvé ovocie až k vášmu lehátku za veľmi príjemné ceny. Poetické scenérie a západy slnka, sladké ničnerobnie.

12.-13. DEŇ:

Návrat do Rangúnu, letecký presun domov.

Recenzie k zájazdu

Stále spomíname

Dalibor Trúsik

Zlatá krajina úsmevov
Barma

Ďakujeme a stale spomíname na východy a západy slnka nad krásnou a exotickou Barmou, ktorú sme spoznali vďaka CK Svet.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú letenku na celej trase
 • Transfer BA-letisko-BA
 • 5 miestnych preletov (Rangún-Mandalay-Bagan-Inle-Ngapali-Rangún)
 • Všetku miestnu pozemnú a lodnú prepravu
 • Ubytovanie v kvalitných hoteloch (zodpovedajúcich min. 3* kategórii) s raňajkami
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu a miestnych sprievodcov
 • Vstupy do pamiatok podľa programu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie
 • Vstupné víza 50 EUR (vrátane poplatku za vybavenie víz)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 430 EUR

NÁŠ TIP: V prípade záujmu skupiny možnosť predĺženia o 2 noci k posvätnému budhistickému zlatému balvanu Kyiktiyo.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.