Island

Top scenérie vnútrozemia
Popis zájazdu
 • Max 9 osôb
 • Garancia realizácie už od 3 osôb

Krajina ohňa a ľadu a tiež mnohých jazier a krás, ktoré skrýva jeho divoké vnútrozemie. V terénnom obytnom aute s príslušne veľkými pneumatikami budeme brodiť rozvodnené rieky, pozrieme sa do oblasti Veiðivötn (50 jazier), vystúpime na horu Sveinstindur nad majestátnym jazerom Langisjór, v oblasti Þórsmörk prejdeme vysokohorským sedlom Fimmvörðuháls pod neslávne známou sopkou Eyjafjallajökull a v dúhových horách v okolí Landmannalaugar zažijeme úžasnú pestrofarebnosť islandskej krajiny a silu prírodných termálnych prameňov.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Letecký presun na Island (priamy let z Viedne), prílet v popoludňajších hodinách. Prechádzka a kúpanie v termálnej riečke v blízkosti mestečka Hveragerdi.

2. DEŇ:

Cesta cez malebné údolie Gjáin, ktoré sa uprostred nehostinnej okolitej krajiny javí ako oáza a príroda tu necháva vyniknúť islandskú krásu v plnej sile. Neďaleký vodopád Haifoss zase ponúkne pohľad na masu vody, padajúcu z ohromujúcej výšky 120 metrov (druhý najvyšší - a pre niektorých najkrajší - vodopád v krajine. Deň zakončíme v oblasti „päťdesiat jazier“ Veiðivötn, ktorá vznikla pri divokých erupciách v 15. storočí a radí sa tak ku geologicky najmladších častiam ostrova. Táto oblasť je populárnym rybárskym revírom aj vtáčou rezerváciou, ktorá svoje svoje čaro odhalí za dobrej viditeľnosti z priľahlých kopcov.

3. DEŇ:

Navštívime vodopády Sigöldufoss, ktoré svojou žiariacou tyrkysovou farbou určite stoja za krátke zastavenie cestou do slávnej oblasti Landmanalaugar. Tesne pred cieľom si ešte urobíme zachádzku ku kráterovému jazeru Hnausarpollur, ktorého brehy lemujú červeno-čierne skaliská fantasticky kontrastujúce s tyrkysovou vodou a zelenými kopcami v pozadí. Príroda tu hrá všetkými farbami a napovedá, že už sme veľmi blízko vyhlásenej oblasti „dúhových hôr“. Tu nás čaká trek na obsidiánovú horu Bláhnúkur, z ktorej sú krásne panoramatické výhľady do celej oblasti. Po výstupe na vrchol prídu večer vhod prírodné termály priamo v mieste, kde prespíme.

4. DEŇ:

Naozajstné dobrodružstvo začína dnes, keď našu cestu pretnú často rozvodnené rieky s nespočetnými malými aj väčšími brodmi. Putovanie touto krajinou je samo o sebe zážitkom, ktorý si spestríme zastávkami na meandrujúcich zátokách v čiernej púšti a výhľadmi na farebné pohoria aj zasnežené vŕšky v okolí. Zlatý klinec programu nás čaká večer – výstup na odľahlú horu Sveinstindur, ktorá ponúka úžasné výhľady na celú jazernú oblasť a predovšetkým majestátne jazero Langisjór, za ktorým sa v diaľke týčia snehové polia najväčšieho islandského ľadovca Vatnajökull

5. DEŇ:

Prechádzka najväčším vulkanickým kaňonom na svete Eldgjá schovaným za kaskádovitým vodopádom Ofærufoss. Návrat späť do civilizácie doplniť zásoby - do malebného mestečka Vík, pri ktorom sa nachádza populárna čierna pláž Reynisfjara s čadičovými stĺpmi a roztodivnými skalnými útvarmi (skamenelými postavičkami trollov) v mori, ktoré sa pri západe slnka krásne nasvietia.

6. DEŇ:

Prejazd po rušných cestách opäť do divokej oblasti Þórsmörk. Zastavíme sa aj pri obľúbenom vodopáde Seljalandsfoss, ktorý je možné si pozrieť zo všetkých strán (prejdeme sa aj poza padajúcu vodnú stenu). Po niekoľkých brodeniach prejdeme kaňonom Stakkholtsgjá, kde sa pokúsime prekonať rieku až k tajomnému vodopádu ukrytému v skalnej pukline. Samotná oblasť Thórovho lesa ponúka nespočetné možnosti túr rôznej obtiažnosti a časovej náročnosti a je právom vyhlásenou prírodnou rezerváciou a rajom pre fotografov a milovníkov islandskej divokej prírody.

7. DEŇ:

Dnes nás čaká jedna z najkrajších pasáží obľúbeného treku Laugavegur, ktorá nám zaberie celý deň. Vydáme sa z lesnatého kempingu a budeme stúpať do priesmyku Fimmvörðuháls. Tu sa týčia krátery Móđi a Magni, z ktorých stále sála teplo pripomínajúce výbuch neslávne známej sopky Eyjafjallajökull. Majestátne výhľady na oblasť Þórsmörk i na priľahlý ľadovec Mýrdalsjökull nás budú sprevádzať aj cestou späť do kempu, kde prespíme.

8. DEŇ:

Cestu z Thórovho lesa na letisko si obohatíme o zastávky na polostrove Reykjanes. Najväčšie jazero oblasti Kleiftarvatn a geotermálnej územie Krýsuvík s bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Vtáčie útesy Krýsuvíkurbjarg. Odlet v popoludňajších hodinách do Viedne.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (priamy let z Viedne)
 • Doprava špeciálne upraveným terénnym vozidlom so stanom na streche (Toyta Hillux 4WD camper)
 • Poplatky za kempy
 • Stravovanie formou travellunch (raňajky a večere)
 • Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu a šoféra v jednej osobe

Cena nezahŕňa

 • Obedy (sprievodca odporučí spoločné nákupy a jedálniček)
 • Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 220 EUR

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.