Japonsko

Splnený sen
Popis zájazdu
 • Max. 10 osôb
 • KVITNÚCE SAKURY

Suši, gejše, samurajovia a pagody, ale aj supermoderná architektúra, futuristická elektronika, či komiksy manga. Vari každý má o Japonsku nejakú predstavu, nič vás však nemôže pripraviť na to, čo tu skutočne zažijete. „Nippon“ ponúka kultúru tak odlišnú od našej, že sa miestami budete cítiť ako na inej planéte. Zažijete v ňom tú najbláznivejšiu kombináciu moderného a tradičného, akú si len viete predstaviť. Spoznáte Tokio, ktoré občas pôsobí ako zo sci-fi filmu, no v ktorom nie je núdza ani o tiché parky so svätyňami. Odkazy duchovných dejín Japonska budete obdivovať v Kamakure a Nikkó, fantastické scenérie si užijete na hore Fudži. Čo sa týka koncentrácie chrámov, drevených palácov a do posledného detailu upravených záhrad, žiadne mesto na svete sa nevyrovná Kjótu. Pripomienku toho, čo môže spôsobiť ničivá ľudská sila, uvidíte v Hirošime, v Ósake si naopak vychutnáte divy modernej architektúry. To najlepšie z ostrova Kjúšú, vrátane výnimočného zážitku – turnaja sumo. Že ešte váhate? Miestna kuchyňa potom musí byť tým, čo vás definitívne presvedčí. Dovidenia v Japonsku!

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet, prílet do Tokia. Ubytovanie v hoteli.  

3. - 4. DEŇ:

Tradičné a moderné Tokio. Návšteva Asakusy, spirituálneho srdca Tokia, s najuctievanejším budhistickým chrámom Sensódži a najstaršou šintó svätyňou mesta, ktorá dala názov celej štvrti. Park Ueno, plný múzeí a chrámov, odrážajúcich eklektický prístup Japoncov k náboženstvu. Atmosféra typického tokijského trhu v jeho blízkosti a podvečerné šialenstvo v štvrti Akihabara, raji pre fanúšikov elektroniky. Najväčšia šintoistická svätyňa Meidži-džingú, obklopená krásnym parkom Jojogi. Prechádzka ulicami Šibuje k najrušnejšej križovatke sveta, zvečnenej vo filme „Stratené v preklade“. Návšteva Šindžuku s najväčšou železničnou stanicou na svete, vyhliadka z budovy Tokijskej radnice na panorámu dychberúcich mrakodrapov a obrovská zábavná štvrť Kabučikó.  

5. DEŇ:

Bývalé cisárske záhrady Hamarikjú. Odchod z Tokia do Kamakury, kedysi hlavného mesta Japonska a centra japonského budhizmu. Chrámy ako Engakudži alebo Hasedera priťahujú pútnikov z celej krajiny, vrcholom je ale majestátna bronzová socha Budhu – Daibutsu, do ktorej sa dá vstúpiť. Podvečer ostrov Enošima s botanickou záhradou a nádherným výhľadom na raj surferov – kamakurský záliv.  

6. DEŇ:

V Japonsku nenájdete lepšiu kombináciu budhistických a šintoistických monumentov ako v Nikkó. Obrovský chrám Rinnodži s nádhernou záhradou a svätyne venované šógunom z rodu Tokugawa. Fantasticky zdobená Tošogu, na ktorej výzdobe pracovali tisíce najväčších umelcov z celého Japonska. Hlboké kryptomériové lesy, divoká rieka Daija a mystické sošky kamenných bôžikov Džizó. Večer opäť v Tokiu, prechádzka štvrťou Ginza.  

7. DEŇ:

Návšteva Japonska nemôže byť kompletná bez výletu na Fudži. Oblasť „Piatich jazier Fudži“ ponúka scenérie ako z pohľadnice, z Kawagučiko je navyše možné dôjsť až do piatej stanice pod vrcholom a z výšky 2305 metrov sa kochať výhľadmi z posvätnej hory.  

8. - 11. DEŇ:

Kjóto. Mesto, ktoré viac ako tisíc rokov definovalo, čo skutočne znamená Japonsko. 16 UNESCO pamiatok a vyše 1600 budhistických chrámov a 400 šintoistických svätýň. Vyberáme to najlepšie – posvätné chrámy Hongandži, bývalý šogúnov palác Nidžódžó s majestátnymi záhradami a tajomnú svätyňu Fušimi-Inari s desaťtisíc oranžovými bránami torii. Arašijama so slávnym bambusovým hájom a ohromujúcim Tenrjú-dži. Higajašima s množstvom chrámov a štvrť Gion s gejšami a úžasnou atmosférou klasického Kjota, plného malých obchodíkov a barov. Nara, ktorá bola hlavným mestom ešte pred Kjótom a ukrýva obrovský drevený komplex Todajdži s najväčšou sochou Budhu v Japonsku, nebesky krásne záhrady Isuien a Jošikien, či park Nara koén so skrotenými jelenčatami.

12. - 14. DEŇ:

6. 8. 1945 padla na Hirošimu prvá atómová bomba v dejinách a svet už nikdy nebol taký, ako predtým. Uvidíme Park mieru s mnohými pamätníkmi obetiam a so svetoznámou kostrou budovy „Atómového domu“ aj rušné moderné centrum mesta. Trajektom vyrazíte na ostrov Mijadžima uprostred Vnútorného mora. Nečudo, že ho chráni UNESCO, veď pre jeho prírodné scenérie, famózne výhľady a najmä pre slávnu „plávajúcu“ bránu torii pred jedinečnou svätyňou Icukušima je označovaný za najmalebnejší v centrálnom Japonsku. Milovníkom lokálnych chutí odporúčame miestnu špecialitu, mušle Tsubugai. Osaka, tretie najväčšie japonské mesto. Čaká nás div modernej architektúry Umeda Sky Building so strešným observatóriom pod otvoreným nebom a jeho okolie, plné špičkových reštaurácií. Navštívime aj Osacký hrad spolu s parkom, populárnu lokalitu miestnych. Na rozlúčku s Japonskom si doprajeme chaotickú spleť pasáží Namba s klenotom v podobe Namba parks a pasáž s ohromujúcou neónovou výzdobou. Večerný odlet domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu VIE-Tokio/Osaka-VIE
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Dopravu po Japonsku šinkansenmi, rýchlovlakmi
 • Trajekt na ostrov Mijadžima
 • Ubytovanie v 3*/4* hoteloch s japonskými a medzinárodnými raňajkami
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Vstupy (cca 150 EUR)
 • Turnaj sumo
 • Predstavenie tradičného divadla Kabuki v Tokiu
 • Vystúpenie gejší „GION ODORI“ v Kyoto
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 540 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.