Jordánsko

Orientálna rozprávka
Popis zájazdu
 • Veľká noc
 • S pobytom pri mori
 • Prírodné krásy
 • Kultúrne pamiatky
 • Max. 14 osôb

Krajina zázrakov ležiaca na križovatke Európy, Ázie a Afriky. Tu je možné cestovať v čase a ocitnúť sa na miestach dýchajúcich históriou a prírodou tak autentickou, jedinečnou a rozmanitou, že si budeme pripadať ako v rozprávke. Staroveký Jerash, križiacke hrady, mesačné údolie Wadi Rum, najfarebnejšia púšť celého Blízkeho Východu, Madabe a prvá mapa Blízkeho východu. Bájne skalné mesto Petra - tu aj tí, čo doteraz pochybovali o existencii niečoho nadprirodzeného, konečne uveria. Mŕtve more, ktorého liečivé účinky na nás budú pôsobiť ešte niekoľko dní.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1.- 2. DEŇ:

Odlet z Európy do do Ammánu, prvý nádych Blízkeho Východu. Po raňajkách vyrazíme na sever, aby sme si skúsili cestovanie v čase. Poznáte „jordánske Pompeje“? Po dnešnom dni ich nielenže budete poznať, ale budete ich milovať. Do Starovekého Jerashu vstúpime Hadriánovou bránou, nazrieme na Hippodrom a z Oválneho námestia sa prejdeme až k Diovmu chrámu a posedíme si v dokonalom, rímskom divadle. Chrám Artemis a jeho hýbajúci sa stĺp! Už chápete, prečo je tento Jerash tak unikátny? Neďaleko od Jerashu sa zastavíme na križiackom hrade Ajloun. Vedeli ste, že aj Ammán postavili na pahorkoch podobne ako slávny Rím? Atmosféra Orientu, ktorá chytí za srdce.

3. DEŇ:

Dnes nás čakajú ďalšie unikátne miesta. Púštne hrady na východe krajiny utopené v piesku dejín. Najkrajším z nich je Qasr Amra, ktorý nechal ešte v prvej polovici 8.storočia postaviť Walíd ibn Yazíd, neskorší umajovský kalif Walid II. Madaba - kostol sv.Juraja s unikátnou mapou Blízkeho Východu. Neďaleko Madaby stojí aj legendárna hora Nebo. Biblická krajina sa rozlieva pod nohami a za pekného počasia uvidíte aj Olivovú horu v Jeruzaleme. Presne odtiaľto sa mal podľa tradície pozerať Mojžiš na zasnúbenú zem a Jozue sa pohol, aby sa s Izraelitmi dostal až do Jericha. Sme v regióne, kde má všetko svoj príbeh. Presun na juh do Mojžišovho údolia, kde leží mesto Wadi Musa, brána do bájnej Petry. Zajtra si splníme ďalší z našich snov!

4. DEŇ:

Celodenný výlet do Petry bude ozdobou a najväčším ťahákom našej jordánskej cesty. Po raňajkách sa necháme unášať príbehom starobylého, strateného mesta, ktoré Nabatejci ukryli medzi ružové skaly tak dôkladne, že sa stratilo z tohto sveta. Budeme kráčať úzkym Siqom podobne ako Indiana Jones a hľadať na kamenných stenách reliéfy, oltáriky či historické súvislosti. Petra zažila svoj zlatý vek na prelome letopočtov a práve vďaka Nabatejcom toto geniálne miesto profitovalo. Miestami ktorými kráčate prichádzali karavany s kadidlom, zlatom, myrhou, ale aj koreninami či iným vzácnym tovarom. Cítite to chvenie? To sa blížime na koniec Siqu, kde sa o pár sekúnd vynorí pohľad na slávnu Pokladnicu! Desiatky fotografií a zážitok na celý život. Myslíte, že je to všetko? Ako veľmi sa mýlite! Na konci Petry je len začiatok cesty na konci ktorej zdoláte 800 schodov ku kláštoru Ed Deir. Ak nevládzete, ukážeme vám ďalšie cestičky, aby ste si Petru vychutnali tak dokonale ako sa len dá!

5. DEŇ:

Zastavíme sa na malom, tajomnom mieste s názvom Little Petra, teda Malá Petra. Vedeli ste, že sú dve? Prečo je Malá Petra tak unikátna? Dozviete sa to priamo na tomto mieste. Odchádzame smer Wadi Rum. Najfarebnejšia púšť celého Blízkeho Východu sa vpije hlboko pod kožu. Objavia sa prvé ťavy. Presadneme do našich džípov a vyrážame! Bizarné skaliská, ukrytý kaňon a vzácne petroglyfy, pieskové duny či život Beduínov. Posedíme si na púštnom čaji pripravovanom na ohni Spravíme si večer s Beduínmi opekačku? Ochutnáte pravý beduínsky mansaf? Noc na púšti, kde budeme zaspávať prikrytí miliónmi hviezd.

6. DEŇ:

Pokračujeme na samotný juh krajiny na miesta, kde sa pevnina stráca v zátoke s Červeným morom. Zaslúžený oddych. Pobrežná Aqaba patrí k najpríjemnejším mestám Jordánska a atmosféra vás dostane. Skúsite šnorchlovať? Alebo sa len odveziete lodičkou s preskleným dnom a budete sledovať koraly? Ak chcete kupovať koreniny, miestny bazár je skvelým miestom. Svetielka na opačnom brehu patria izraelskému Eilatu, neďaleko od neho sa ukrýva egyptská Taba a za chrbtom máte Saudskú Arábiu. Unikátne miesto.

7. DEŇ:

Presúvame sa bližšie k Mŕtvemu moru. Prírodná rezervácia Dána je jedným z tajných pokladov Jordánska. Červená farba okolitých brál od -50 do 1500 m.n.m. vás tak opantá, že toto miesto nebudete chcieť opustiť. Kerak, najväčší jordánsky križiacky hrad. Takmer na prahu Mŕtveho mora leží slávna rieka Jordán, kde mal sv.Ján Krstiteľ pokrstiť Krista. Ocitneme sa v Betánii – tu sa môžete sa dotknúť svätej vody. Druhý breh rieky už patrí Izraelu. Dnes sem prichádzajú pútnici absolvovať krst a tak ich môžeme sledovať.

8. DEŇ:

Voľný deň pri Mŕtvom mori (420 m pod úrovňou mora). Naozaj sa v ňom nedá kúpať? Mŕtve more je tak slané, že si budete pripadať ako korková zátka. Alternatívne fakultatívny výlet do Wadi Mujib. Pravdepodobne ide o biblické údolie rieky Arnón, ktoré prechádzal aj Mojžiš. Spoločne absolvujeme Siq Trail - ca 2-hodinový trek a brodenie sa cez kaňon k veľkému vodopádu (s cestou trvanie ca 4 hod). Dostaneme sa do srdca divokej prírody, každé zákutie nás bude ohurovať inak. Podmienkouúčasti je vedieť plávať. Kvôli regulovanému množstvu vstupov do prírodnej rezervácie je nevyhnutné nahlásiť svoju účasť hneď pri kúpe zájazdu!

9. DEŇ:

Ráno sa nikam neponáhľame. Dnešné doobedie strávime na brehu Mŕtveho mora, aby ste sa domov vrátili oddýchnutí a zrelaxovaní. Presun na letisko do Ammánu a odlet domov.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu VIE-Ammán-VIE
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, 1x noc v púšti s raňajkami a tradičnou večerou
 • Prenajatý mikrobus a jazdu džípmi
 • Vstupy do pamiatok uvedených v programe
 • Vstupné víza
 • Služby slovensky hovoriaceho srievodcu a miestneho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Výlet do Wadi Mujib 35 EUR
 • Jazda na ťave vo Wadi Rum 25 EUR
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 280 EUR
 • Príplatok za večere (6x) 85 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR
 • Prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča spolu 45 EUR (platba priamo namieste)

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar: Silvester

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Posledné 2 voľné izby

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z korálového kameňa! Tak sa nazýva historická časť Zanzibar City, hlavného mesta krajiny, ktorá bola pôvodne bohatou sultánovou ríšou s prezývkou „čierna hviezda otrokárstva“. Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malé miestne farmy, ktoré pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v rezervácii Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém) – kúpanie a oddych po celoročnej práci a privítanie nového roka na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.