Jordánsko

Orientálna rozprávka
Popis zájazdu
 • Max. 14 osôb
 • PETRA - NOVODOBÝ DIV SVETA

Krajina zázrakov ležiaca na križovatke Európy, Ázie a Afriky. Tu je možné cestovať v čase a ocitnúť sa na miestach dýchajúcich históriou a prírodou tak autentickou, jedinečnou a rozmanitou, že si budeme pripadať ako v rozprávke. Staroveký Jerash, križiacke hrady, mesačné údolie Wadi Rum, najfarebnejšia púšť celého Blízkeho Východu, Madabe a prvá mapa Blízkeho východu. Bájne skalné mesto Petra - tu aj tí, čo doteraz pochybovali o existencii niečoho nadprirodzeného, konečne uveria. Mŕtve more, ktorého liečivé účinky na nás budú pôsobiť ešte niekoľko dní.

Program zájazdu

Program zájazdu

1.- 2. DEŇ:

Odlet a prílet do Jordánska. Ammán a prvý nádych Blízkeho východu po prílete do hlavného mesta. Noc v Ammáne. Po raňajkách vyrazíme na sever. Poznáte „jordánske Pompeje“? Staroveký Jerash. Do mesta vstúpime Hadriánovou bránou. Hippodrom, Diov chrám a dokonalé rímske divadlo. Byzantské kostolíky a chrám Artemis s hýbajúcim sa stĺpom. Neďaleko od Jerashu spoznáme križiacky hrad AjlounJordánsko poznalo križiakov a tu sa s ich históriou prvýkrát stretneme aj my. Návrat do Ammánu– citadela, rímske divadlo v srdci starého mesta a noc v Ammáne.  

3. DEŇ:

Púštne hrady utopené v piesku dejín. Najkrajším z nich je Qasr Amraktorý nechal v prvej pol.8. stor. postaviť Walíd ibn Yazid, neskorší umajovský kalif Walíd II. Fascinujúce dedičstvo raného islamu je tu spojené aj s „českým beduínom“ Aloisom Musilom, ktorý s týmito končinai preplietol svoj život. V Madabe si pozrieme kostol sv. Juraja s unikátnou mapou Blízkeho východu. Neďaleko Madaby stojí legendárna Hora NeboBiblická krajina sa rozlieva pod nohami a za pekného počasia vidíte aj Olivovú horu v Jeruzaleme. Presun na juh do Mojžišovho údolia, kde leží mesto Wadi Musabrána Petry.  

4. DEŇ:

Celodenný výlet do PetryNecháme sa unášať príbehom starobylého, strateného mesta, ktoré Nabatejci ukryli medzi ružové skaly tak dôkladne, že sa stratilo z tohto sveta. Budeme kráčať úzkym Siqom podobne ako Indiana Jones a hľadať na kamenných stenách reliéfy, oltáriky, či historické súvislosti. Miestami, ktorými kráčate, prichádzali karavány s kadidlom, zlatom, myrhou, ale aj koreninami či iným vzácnym tovarom. Na konci Siqu sa o pár sekúnd vynorí pohľad na slávnu Pokladnicu! V skutočnosti je hrobkou kráľa Aréta, ale legenda je tu silnejšia. V kamennom meste si posedíme na mätovom čaji alebo káve s kardamónom. Ukážeme si, kde Rimania postavili svoje centrum a pohľadáme aj byzantské mozaiky. A vyšliapneme si 800 schodov ku kláštoru Ed DeirTam príde ten pocit, že stačí roztiahnuť krídla a vzlietnuť.  

5. DEŇ:

Malé tajomné miesto Little Petrateda Malá Petra. Vedeli ste, že sú Petry dve? Prečo je Malá Petra tak unikátna? Odtiaľto potom vyrazíme smer Wadi Rum. Najfarebnejšia púšť celého Blízkeho východu.Panorámu dotvárajú skaly pripomínajúce roztečený vosk a objavia sa prvé ťavy. Presadneme do našich džípov a vyrážame! Bizarné skaliská, ukrytý kaňon a vzácne petroglyfy, pieskové duny či život beduínov. Posedíme si na púštnom čaji pripravenom na ohni a ak bude chuť, nakúpime tu aj kadidlo či myrhu. Po prehliadke púšte návrat do kempu, kde ochutnáme pravý beduínsky mansaf. Noc v púšti, kde budeme zaspávať prikrytí miliónmi hviezd.

6. DEŇ:

Ráno na púšti. Po raňajkách pokračujeme na juh krajiny, kde sa pevnina stráca v zátoke s Červeným morom.Pobrežná Aqaba patrí k najpríjemnejším mestám Jordánska. Okúpete sa v Červenom mori? Alebo sa len odveziete lodičkou s preskleným dnom a budete sledovať koraly? Ak chcete kupovať koreniny, miestny bazár je skvelým miestom. Večer ochutnáme čaj s mätou alebo jordánsky arak. Svetielka na opačnom brehu patria izraelskému Eilatu, neďaleko od neho sa ukrýva egyptská Taba a za chrbtom máte Saudskú Arábiu. Unikátne miesto.  

7. DEŇ:

Presúvame sa na sever bližšie k Mŕtvemu moru. Prírodná rezervácia Dána je jedným z tajných pokladov Jordánska. Našou zastávkou bude historické mestečko z 15. storočia, ktoré bolo vybudované na útesoch nad známou Kráľovskou cestou. Cestou nás uchváti najväčší jordánsky križiacky hrad KerakPoznal ho aj slávny Salahadín. Nazrieme dnu do jeho kamenných miestností a predstavíme si, ako tu mohol vyzerať život pred 800 rokmi. Sme v krajine, ktorá spoluvytvára biblické príbehy a tak sa vydáme v ich stopách, až naše putovanie ukončíme na najnižšom mieste na Zemi - pri Mŕtvom mori. Čaká nás relax a oddych.  

8. DEŇ:

Voľný deň pri Mŕtvom mori (420 m pod úrovňou mora). Alebo pre tých, ktorí obľubujú aktívnu dovolenku, fakultatívny výlet do Wadi Mujib, prírodnej rezervácie na rieke Jordán. Siq Trail - cca dvojhodinový trek a brodenie sa cez kaňon k veľkému vodopádu (s cestou cca 4 hod.). Dostaneme sa do srdca divokej prírody. Návrat späť Ammán-Viedeň, transfer Viedeň-Bratislava.  


  Zmena programu vyhradená!

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu VIE-Ammán-VIE vrátane 20kg batožiny do podpalubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, 1x noc v púšti Wadi Rum s raňajkami a tradičnou večerou
 • 4x večera
 • 2-hodinová jazda džípmi
 • Vstupy
 • Fľaša vody denne
 • Mapa Jordánska
 • Víza
 • Miestny sprievodca
 • Sprievodca CK

Cena nezahŕňa

 • Výlet do Wadi Mujib 35 EUR
 • Jazda na ťave vo Wadi Rum 25 EUR
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 350 EUR
 • Príplatok za večere (2x) 28 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR
 • Prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča spolu 60 EUR (platba priamo namieste)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.