Kolumbia

Nielen vidieť, ale aj zažiť
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Kultúrne pamiatky
 • Národné parky
 • Ochutnávka kávy
 • Pláž
 • Max 16 osôb

Kolumbia - zahmlená príroda v pohorí Ánd, tropická fauna a flóra, najvyššie palmy sveta, až brutálne divoká história, pobrežie, pamiatky predkolumbovských civilizácií, o ktorých sa vie tak málo a ľudia. Slušní a zdvorilí. Chutná káva, ovocie, dary mora, rum a tanec. Jednoducho magický realizmus v priamom prenose. Z obrovského juhoamerického kontinentu je dnes Kolumbia určite najväčším lákadlom. Po rokoch nepokojov otvorená svetu a turistom, zaujímavá vďaka mixu moderného a tradičného. Ospevovaná cestovateľskými bedekrami, televíznymi stanicami a turistami, ktorí sa vracajú plní zážitkov.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Prelet z Európy ponad Atlantický oceán, prílet do Bogoty. Mesto v pohorí Ánd s nadmorskou výškou 2640 metrov, v polovici minulého storočia zničené udalosťou Bogotazo po atentáte na prezidentského kandidáta. Prejdeme sa historickou časťou mesta Candelaria, kde mesto vzniklo. Jazda lanovkou na vyhliadku Cerro Monserate (3152 mnm) a pohľady na rušné mravenisko v podobe jedného z najväčších miest Latino Ameriky. Fernando Botero  je jedným z najznámejších Kolumbijcov. Úspešnemu sochárovi a maliarovi je v meste venované múzeum. Zbierku zlatých predmetov a diel predkolumbovských civilizácií si pozrieme v Múzeu zlata.  Štvrť Barrio Egipto, do ktorej by pred pár rokmi nevstúpili ani policajti. Kriminalita však ulice opustila a štvrť sa dnes stáva novou turistickou destináciou. Až neuveriteľné množstvo ovocia a iné chute Kolumbie si užijeme na trhu Paloquemao.

4. – 5. DEŇ:

Do takzvanej Zona Cafetera (kávového regiónu) preletíme. Kolumbia je jedným z najväčších producentov kávy na svete. Chváli sa predovšetkým ručným zberom, ktorý je dôvodom jej vysokej kvality. O pestovaní a spracovaní si povieme viac priamo na plantáži. Okrem kávy sa vo Valle de Cocora pestuje aj avokádo – navštívime jeho pestovateľov. Salento je malebné a príjemné. Calle Real nás zláka na večernú prechádzku, ochutnávku lokálnej gastronómie a nákup suvenírov vo farebných domčekoch. Cez deň zas v rámci ľahkých trekov spoznáme okolitú kopcovitú prírodu. Prejdeme sa k najvyšším palmám sveta. Vosková palma vyrastá až do výšky 60 metrov a stala sa národným symbolom.

6. – 8. DEŇ:

Z kopcov preletíme na pobrežie. A nie hocijaké, ale karibské. Severné oblasti krajiny lákajú plážami, mestami, dedinkami a národným parkom. Náš trek (turistika) v národnom parku Tayrona prechádza dažďovými lesmi, vyhliadkami a plážami. Oblasti sú domovom farebného vtáctva. V meste Santa Marta si pozrieme haciendu Quinta de San Pedro Alejandrino, v ktorej skonal jeden z najvýznamnejších osloboditeľov Južnej Ameriky, libertador Simon Bolivar. Okrem pobrežia strávime noc aj v dedinke Minca na úpätí pohoria Sierra Nevada, v prírode, ktorá je domovom tropickej flóry a fauny.

9. DEŇ:

Presun po pobreží so zastávkou v prístavnom meste Barranquilla. Po brazílskom Rio de Janeiro sa tu každý február koná druhý najväčší karneval na svete. Pozrieme si Casa del Carneval. Na záver Cartagena, dnes najväčší kolmubijský prístav. Historické aj moderné a hlavne veľmi živé mesto. Na námestiach, pred aj za múrmi historického centra, sa po večeroch a nociach tancuje salsa a iné, nie len kolumbijské tance. Skvelá karibská gastronómia a dary mora. Nezabudnuteľný pohľad na oceán, modernú štvrť Bocagrande a ostatné časti mesta z kláštora La Popa.

10. DEŇ:

Výlet do afro – kolumbijskej dediny Palenque, ktorá bola založená otrokmi, ktorí utiekli od španielskych kolonizátorov v sedemnástom storočí. Dodnes si zachováva, zvyky a tradície, ktoré pochádzajú z Afriky. Komunita si vytvorila vlastný jazyk Palenquero, ktorý je ovplyvnení španielčinou, portugalským jazykom a jazykmi Konga a Angoly. Náša návšteva bude hlavne rozprávaním o súčasnosti a minulosti, tiež o tancoch a hudbe.

11. – 12. DEŇ:

Odlet z mesta Cartagena s návratom domov nasledujúci deň.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu na trase Viedeň-Bogota-Cartagena-Viedeň
 • 2 miestne prelety
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Mikrobusovú dopravu podľa programu, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami, v Salento ubytovanie „rodinného hotelového typu“
 • Služby miestnych sprievodcov a slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Všetky vstupy a aktivity uvedené v programe

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 295 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 360 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

POZNÁMKA: V NP Tayrona je plánová celodenná nenáročná turistika.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.