Mexiko: Silvester

Ríša Aztékov a Mayov
Popis zájazdu

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 3. DEŇ:

Odlet z Európy do hlavného mesta Mexika – Mexico City. Na úvod naše kroky povedú do miesta s názvom Teotihuacán, čo v preklade znamená miesto bohov a pre svet predstavuje jedno z najdôležitejších miest mixtéckej civilizácie. Pôvod tohto pôsobivého miesta sa viaže k civilizácii, ktorá je omnoho staršia ako civilizácia Aztékov. Pokračujeme prehliadkou mexického hlavného mesta – tancujúca katedrála, Avenida Reforma, Chapultepec, hlavné námestie Zocaló, palác Bellas Artes. Navštívime aj miestne Benátky - štvrť Xochimilco, so spleťou kanálov, kde sa poplavíme na loďkách trajineras. Miestni obyvatelia sa tu stretávajú a piknikujú, atmosféru dokresľujú hudobníci mariaches svojou tradičnou hudbou. Presun do nádherného “mesta anjelov” – Puebla, ktoré je typickým reprezentantom koloniálnej éry. V historickom centre si pozrieme hlavné námestie s trhoviskom a katedrálu, navštívime chrám Santa Maria Tonantzintla.  Určite ochutnajte vynikajúcu omáčku mole!

4. - 5. DEŇ:

Čaká nás ďalší historický skvost, Oaxaca. Hlavné námestie – zócalo - je jedným z najkrajších námestí v Mexiku. Navštívime i katedrálu Santo Domingo. Nasledovať bude prehliadka archeologického náleziska kultúry Zapotékov – ruiny na hore Monte Albán. Navštívime aj posvätné pohrebisko Mitla, ktoré je považované za najlepší príklad kamenárskej zručnosti v Mexiku. Miesto je preslávené zložitými, vykladanými kamennými vzormi. Cestou späť do Oaxaca sa zastavíme v dedinke Santa Maria de Tule, aby sme nahliadli do pekného  kostolíka, pri ktorom rastie obrovský tisovec s obvodom kmeňa až 36 metrov.

6. - 7. DEŇ:

Cez mesto Tuxtla Gutierez sa presunieme do oblasti Chiapas a ubytujeme sa v mestečku San Cristobal, ktoré je hlavným mestom tejto provincie. Namáhavú cestu nám spríjemnia výhľady na krásne scenérie okolitých hôr. Čaká nás ajdôležitejších majestátna plavba loďou v kaňone Sumidero v oblasti Chiapa de Corzo. Pri plavbe sa okolo nás budú týčiť steny kaňonu až do výšky 1000 metrov. Po ceste nazrieme na tradičný život a miestne kostolíky v pôvodných dedinkách San Juan Chamula a Zinacantan. Dodnes tu miestni obyvatelia prevádzajú pôvodné rituály, majú vlastnú vládu a spravodlivosť sa uplatňuje podľa „zvykového práva“. Po návrate do San Cristobal si pozrieme centrum mesta.

8. - 10. DEŇ:

Ďalším úchvatným prírodným skvostom na našej ceste sú najznámejšie vodopády Aqua Azul, jedinečná 8 km dlhá sústava travertínových kaskád a vodopádov, kde sa môžete vykúpať. Neďaleko v dažďovom pralese si pozrieme fotogenický vodopád Misol Ha. Mayovia nazývali Palenque „miestom, kde slnko večer umiera“. Jedno z bývalých mayskych hlavných miest, kde chrámy, pyramídy a paláce sú obklopené čarom tajomnosti a hustým tropickým dažďovým pralesom. Spojenie architektúry a prírody robí z tohto miesta najfascinujúcejšiu lokalitu vykopávok v celej Strednej Amerike. Chrám nápisov ukrýval sarkofág vládcu Pakala, Chrám Slnka, Chrám Kríža. Cesta pokračuje do Campeche. Po príchode prehliadka zócalo, teda hlavného námestia.

11. DEŇ:

Hovorí sa, že kto nevidel Chichen Itzá, nebol v Mexiku. Vy máte samozrejme možnosť spoznať bájne mayske mesto a jeden z novozvolených divov sveta, ktoré je súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Najznámejšou stavbou v Chichen Itza je Kukulkánova pyramída. Kukulkan (alebo tiež Quetzalcoatl) je hlavný maysky Boh slnka a nebies. Nazov Chichen Itzá pochádza z mayského Chich'en Itzá, čo znamená "v ústach studne Itza". Názov je zložením dvoch slov " itz" - kúzelný a "ha" - voda.  Predprípravou na pláž bude osviežujúce kúpanie v cenote (dávnej mayskej studni) Ik Kil. Prírodne vytvorené "studne", které služily ako zásobárne pitnej vody. Na poloostrove Yucatán sa nevyskytuje skoro žiadna povrchová voda, Mayovia boli teda odkázání práve na cenote. Teraz už isto viete veľa o Mayoch a je načase presunúť sa ku Cancúnu, na pobrežie Yucatánu, ktoré je spojením medzi Golfským zálivom a Karibikom.

12. – 16. DEŇ:

Cancún je asi najväčším turistické letovisko celého Mexika. Dlhé pláže, po väčšinu roka ideálne podmienky pre slnenie z neho robia obľúbenú destináciu. Mimochodom - názov mesta v preklade vraj znamená  "hadie hniezdo", iní zase tvrdia, že ide o spojenie "Žltý had". Tvar hada má piesočné pobrežie, na ktorom leží hlavná hotelová zóna v Cancúne. Čaká vás pobyt na nádherných plážach, kúpanie, opaľovanie, šnorchlovanie a možnosť fakultatívnych výletov. Všade okolo tyrkysová voda a biely jemný piesok. Nájdete tu najkrajšie pláže v tejto oblasti. Rozmaznávajte sa!

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami počas okruhu a 4+* hotel s all inclusive službami na pláži
 • Vstupy do pamiatok a múzeí podľa programu
 • Plavba v kaňone Sumidero
 • Kúpanie v cenote (mayskej studni)
 • Služby miestneho a slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu a delegáta CK

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Fakultatívne výlety (z Yucatánu)
 • Prepitné
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 450 EUR

Plánované letové časy

 • 27.12.22 I VIE-FRA 10:10-11:40 I FRA-MEX 13:35-19:00
 • 10.01.23 I CUN-MUC 18:05-10:40 (06.01.23) I MUC-VIE 01:35-05:55
 • VIE - Viedeň, FRA - Frankfurt, MEX - Mexico City, CUN - Cancún, MUC - Mníchov

Upozornenie

 • V Silvestrovskom termíne nie je možná jednolôžková izba.

Covid-19 situácia

 • Pri vstupe do Mexika neplatia žiadne obmedzenia.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 8 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.