Rusko

Petrohrad - Kazaň - Moskva
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Prázdniny
 • Kultúrne pamiatky
 • Max 16 osôb

Benátky severu. Takýmto prívlastkom sa môže pýšiť Petrohrad. Mesto na brehoch rieky Nevy vás chytí za srdce svojou znamenitou architektúrou. Inak na tom nie je ani hlavné mesto Tatarstanu, Kazaň, v ktorej sa po páde Sovietskeho zväzu začala písať nová éra tatarskej kultúry. Svoje putovanie na východe zavŕšite cestou do nezabudnuteľnej Moskvy.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ: Let na trase Viedeň – Petrohrad

Prílet do Petrohradu, transfer do hotela. Voľný program.  

2. DEŇ: Celodenná prehliadka Petrohradu, prekrásneho ruského mesta

Na brehu rieky Nevy začneme prehliadkou Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž, kde je hlavnou atrakciou Zlatá izba. Pozvánka na obed do reštaurácie “St.Petersburg”. Poobede autobusová prehliadka mesta. Čas na prvé nákupy suvenírov.  Bude medzi nimi Matrioška -  nesmrteľná hračka, kúsok povolenej viery – viery v plodnosť matky? Vedeli ste, ze nesmie mať na sebe lak?  

3. DEŇ: Dnešným vrcholom bude návšteva Petrodvorca, letnej rezidencie cára Petra Veľkého

Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19. st., ktorý dostal prezývku „Cársky Versailles“, sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha s viac ako 170 fontánami, z ktorých prúdi 30 000 litrov vody. Vychutnáme si záhrady Horného a Dolného parku. Poobede výlet do Carskoe Selo - pozrieme si prenádherný park (prehliadka Katarínskeho paláca podľa aktuálnej situácie - kvôli nadmernému počtu turistov správa paláca aktuálne prehodnocuje možnosť a spôsob regulácie vstupov do pamiatky). Podvečer výlet do Pavlovsk, do nádhernej drevenej reštaurácie Podvorje. Pozývame vás na večeru v krásnom dekóre. Transfer na letisko, odlet do Kazane  

4. DEŇ:

Prehliadka mesta Kazaň, počas ktorej navštívime jeho starú časť nazývanú Old Tatar Sloboda, miesto voľakedy vyhradené len pre Tatárov. Až v polovici 18.st. im cárovná Katarína II. povolila voľný pohyb a podporila stavbu mešít. My si pozrieme mešity AzimovMardjani.  Prejdeme sa okolo jazera Kaban, ktorý je symbolom Kazane a predstavuje systém 3 jazier opradených legendami o potopenom starom Tatárskom meste. Ďalšími našimi zastávkami budú Tugan Avilim, zachovalá pôvodná dedina, katedrála Petra a Pavla, Námestie Slobody, mestská radnica a park. Poobede nás čaká prehliadka kazanského Kremlinu – padajúca veža Suyumbike, katedrála, legendárna mešita Kuhl Sharif – symbol znovuzrodenia tatárskeho národa. Prejdeme sa po hlavnej obchodnej tepne Kazan Arbat, ktorá je pýchou Kazane, nazývaná tiež ulica štyroch storočí.   

5. DEŇ:

Výlet do okolia Kazane, do kláštora Raifa zasväteného Panne Bohorodičke, ktorý je architektonickým komplexom z prelomu 17. a 18. storočia a bol postavený na pamiatku mníchov, ktorý boli mučení na Sinai a Raithu. Počas sovietskych čias bol zavretý. Navštívime tiež kostol Najsvätejšej Trojice a  najmenší kostol Európy zasvätený kresťanskej mučenici Sofii a jej trom dcéram, ktorým dala meno Viera, Nádej a Láska, ktoré boli mučené a zomreli, pretože sa nechceli vzdať viery. Samotná Sofia potom zomrela na ich hrobe. Voľný čas na potulky mestom pred odchodom vlakom č.1 Rossia slávnej Transsibírskej magistrály do Moskvy. Unikátny zážitok.  

6. DEŇ:

Ranný príchod vlakom do Moskvy, hlavného mesta Ruska, ktoré sa nepodobá žiadnemu európskemu mestu, má v sebe veľa z cárskej epochy, ale aj zo sovietskeho režimu. A aj to je možno dôvod, prečo je Moskva tak populárna. Transfer so sprievodcom do hotela a ranná káva v meste. Okružná prehliadka ruskej metropoly so zastávkou na vyhliadke Vrabčie hory. Svetoznáma scenéria chrámu Vasilija Blaženého s typickými cibuľovými kupolami, bulváre Trevsjkaya a Arbat, obchodný dom GUM, budova sovietskej špionážnej služby, a monumentálna Katedrála Krista Spasiteľa, zbúraná na Stalinov príkaz a znovupostavená pri príležitosti 850. výročia založenia mesta. Jej súčasťou bude Návšteva Novodievčieho kláštora (UNESCO), kde rehoľný sľub zložili viaceré ženy z cárskych rodín, napr. vdova po staršom synovi Ivana Hrozného – cárovičovi Ivanovi, Irina Godunova a cárovná Sofia. V kláštore je aj najznámejší cintorín, na ktorom sa nachádzajú hroby významných ruských predstaviteľov. Transfer do hotela / Voľný čas v meste. Večerná plavba po rieke Moskve (bez sprievodcu) - unikátny zážitok!  

7. DEŇ:

Pešia prehliadka mesta, s využitím skvostne zdobeného moskovského metra, ktoré je najväčším systémom metra v Rusku a v súčasnosti štvrté najzaťaženejšie metro na svete. Bolo stavané tak, aby mohlo slúžiť ako protiatómový kryt. Vlastne celé úchvatné moskovské metro ráta s možnosťou evakuácie obyvateľstva pod zem. V rámci prehliadky Starého mesta navštívime Červené námestie a vojdeme aj do KremlinuKremeľ je vlastne stredoveká mestská pevnosť s múrmi z červených tehál, miestami vysokými až 17 metrov a posilnenými 20 vežami. Symbol pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska dnes slúži aj ako sídlo vlády. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, nádherne vyzdobené ikonami: chrám Nanebovzatia panny Márie, chrám Zvestovania Panny Márie a chrám Archanjela Michaela s hrobkami cárov. Budova Zbrojnice skrývajúca neslýchane bohaté dedičstvo ruských cárov (napr. diamantový klobúk Petra I.). Uvidíme aj Car Kolokol – najväčší zvon na svete. Prehliadku ukončíme v hoteli. Fakultatívne možnosť zažiť večerné predstavenie v slávnom centrálnom cirkuse.  

8. DEŇ:

Voľný čas v meste. Transfer na letisko, odlet do Viedne.  

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letenka na trase Viedeň-Petrohrad, Moskva-Viedeň
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelet Petrohrad-Kazaň, vrátane let. poplatkov
 • Všetky pozemné transfery klimatizovaným autobusom
 • Vlak Kazaň-Moskva (4-lôžkové kupé)
 • Ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch, 1x slávnostná večera
 • Vstupy podľa programu
 • Služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu
 • Večerná plavba po rieke Moskve

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Vstupné do cirkusu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 220 EUR
 • Víza do Ruska 75 EUR (vrátane pozývacieho listu a poplatku za vybavenie víz)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
9
aug
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.