Srí Lanka

Kráľovské dobrodružstvo
Popis zájazdu
  • Pláž
  • Vstupy v cene
  • Národné parky
  • Aj pre deti
  • Prázdniny
  • ALL INCLUSIVE (už v základnej cene zájazdu)
  • Max 16 osôb
  • Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb

Ideálna kombinácia poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Vôňa korenia, chuť pravého čaju, zelené scenérie, koloniálna história, najposvätnejšie budhistické pamiatky, a predsa aj dostatok času na pobyt pri mori - s all inclusive službami už v základnej cene zájazdu. Akurátna veľkosť, a súčasne obrovská rozmanitosť ostrova nám dovolí užiť si ho naplno, a predsa komfortne a v pohodovom tempe! Odlet z Bratislavy!!!

Program zájazdu

Program zájazdu

1.-2. DEŇ:

Prílet do Colomba, transfer do srdca takzvaného „Kultúrneho trojuholníka“. Cestou zastávka v sloňom sirotinci v Pinnawale. Sirotinec bol založený v roku 1975 a vtedy začínal z 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú, sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Pri troche šťastia uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií (keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 metrov vzdialenej rieke).

3. DEŇ:

Výstup na Leviu horu – impozantná skala Sigiriya sa týči 200 metrov nad okolitým terénom. Táto „pevnosť v oblakoch“ je pokladaná za ôsmy div sveta. Prehliadka zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv, fantastická vyhliadka z vrcholovej plošiny. Návšteva centra na výrobu tradičných masiek a výrobkov z dreva. Presun do národného parku Mineriya, známeho predovšetkým početnými stádami slonov – čaká nás atraktívne jeep safari!

4. DEŇ:

Geografický stred Srí Lanky - Dambulla. Jej pozoruhodné jaskynné chrámy vytesané do žulových skál patri právom do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. K piatim skalným jaskyniam s viac ako 150 sochami Budhu, darmi kráľov Valagambahu a Nissankamalla, sa dostaneme po 340 schodoch. Výhľad zo skalného masívu, slúžiaci ako vstup do jednotlivých jaskýň, dotvára magickú a spirituálnu atmosféru miesta. Korenie bolo dôvodom, prečo sa stala Srí Lanka významným cieľom prvých objaviteľských ciest Európanov. Srílanská škorica je najkvalitnejšia na svete. Darí sa tu aj kardamonu, kurkume, vanilke, klinčekom... v dedinke Matale plnej záhrad s miestnym ovocím a korením sa oboznámime s procesom pestovania a spracúvania najrozličnejšieho korenia. Podvečer impozantné predstavenie kandyjských tanečníkov v kostýmoch a maskách, ukončené dramatickým chodením po uhlíkoch!

5. DEŇ:

Návšteva Kandy (posledného hlavného mesta sinhálskych kráľov) sa nezaobíde bez návštevy chrámu Budhovho zubu (Dalada Maligawa), najposvätnejšej budhistickej pamiatky. Traduje sa, že pri kremácii Budhu okolo roku 540 p.n.l. boli z pohrebnej hranice vytiahnuté jeho štyri zuby, a práve jeden z nich priniesla na ostrov ukrytý vo vlasoch indická princezná Hemamala. Kráľovské botanické záhrady Peradeniya, kde najlepšie spoznáte bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry – nádherné exotické rastlinstvo, jedinečné gigantické figovníky ako i pavilón orchideí. Presun do horskej oblasti Srí Lanky, známej ako „Malé Anglicko“. Práve tu nahradili Briti všetky kávové plantáže tými najlepšími čajovníkmi sveta. Nuwara Eliya - malebné scenérie čajových plantáží, zberačky s obrovskými košmi. Návšteva továrne na spracovanie čaju - staneme sa svedkami celého procesu a ochutnáme pravý cejlónsky čaj.

6. DEŇ:

Scénická jazda vláčikom na trase Nannu Oya-Hatton. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebný ráz krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme si krásne fotky. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je ozaj zážitok. Táto cesta cez hory a kopce je vraj z jednou najkrajších na celom svete. Po poslednej bodke programu sa presúvame z hôr smerom na pobrežie do plážového hotela v Kalutare, kde na nás čaká pár dní oddychu na zlatistej pláži. Príchod do plážového hotela vo večerných hodinách.

7.-9. DEŇ:

100% relax vo vybranej plážovej destinácii (oblasť Kalutara/Bentota). V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov.

10.-11. DEŇ:

Záverečný oddych na pláži, transfer na letisko vo večerných hodinách (odlet realizovaný v skorých ranných hodinách 11.dňa), návrat domov.

Recenzie k zájazdu

Srí Lanka - Každý deň sme si užívali naplno

Viola Dekanyova

Kráľovské dobrodružstvo
Srí Lanka

Dobrý deň pani Rosíková, V mene celého kolektívu Vám Ďakujem za skvele zorganizovaný výlet Dubaj - Sri Lanka (14.4 - 24.4. 2018 ) . Navštívili sme krásne miesta v Dubaji pozreli sme si najkrajšiu mešitu v Abu Dabi . Nezabudnuteľné zážitky máme zo Sri Lanky . Evička Orgovánová ( je snami v kontakte ) a jej tým Samo ,vodič a pomocník sa nám venovali celý deň. Ráno nás vytali kvetmi a sprevadzali nás touto prekrásnou krajinou pripravovali stále nové prekvapenia . Každý deň sme si to naplno užívali . Naučili sme ich aj slovensku pesničku ktorá sa stala hymnou tohto zájazdu. Odporúčame všetkým navštíviť túto destináciu spoznat milých a srdečných ľudí. Ďakujeme a CK Svet prajeme veľa cestovateľských úspechov.

Veľmi radi sa znovu s Vašou cestovkou vyberieme na ďaľšie potulky

Peter Kúdela

Pani Eva, chceme poďakovať za veľmi dobre zvládnutý a bezchybne zorganizovaný pobyt na Sri Lanke , naviac vyšlo úplne perfektne aj počasie a nesklamalo nás nič, čo by nám pobyt na zájazde čo i len na minútu pokazilo. Skrátka perfektný servis, time-management, hotely , strava, program. Veľmi radi sa znovu s Vašou cestovkou vyberieme na ďaľšie potulky svetom , pretože aj referencie niektorých vašich už opakovaných klientov z iných destinácií boli len a len pozitívne.

Sprievodkyňa veľmi ochotná a pripravená riešiť akýkoľvek problém

Zita Košařová

V novembri sme absolvovali poznávačku s CK Svet na Srí Lanku. Zájazd bol perfektne zorganizovaný, miestna sprievodkyňa Evka Orgovánová /Slovenka žijúca na Srí Lanke/ veľmi ochotná a pripravená riešiť akýkoľvek problém. Srí Lanka je nádherná, odporúčam zájazd s CK Svet, prijateľná cena a všetky služby na úrovni. Evke Rosíkovej patrí veľké ďakujem.

Jednoducho skvelé skvelé a a teším sa na ďalší poznávací zájazd s Vami

Eva Kadvanová

Dobrý deň pani Rosíkova...1.5 sme sa vratili zo Sri Lanky..chcela by som sa podakovat za skvele zorganizovany pobyt a hlavne našej Evke sprievodkyni ktora bola fantastická.rada by som sa aj pochválila s tym že piati sme sa zučastnili aj raftingu čo nebolo ani v programe..jednoducho skvelé skvelé skvelé..Vašu Ck len doporučiť móžem čo aj robim...a tesim sa na ďalsi pozn.zájazd s Vami s pozdravom Eva Kadvanová a spol.;)))

Výborne zorganizované, CK SVET považujeme za jednu z najprofesionálnejších cestoviek na trhu

Ela Bekova

CK SVET považujeme za jednu z najprofesionálnejších cestoviek na našom trhu. Touto cestou úprimne ďakujeme pani majiteľke Evke Rosíkovej a kooperujúcej partnerke Veronike Balážiovej za výborné zorganizovanie nášho silvestrovského pobytu v kombinácii DUBAJ-SRÍ LANKA. Delegátka Evička Orgovánová na Srí Lanke, kde sme strávili väčšinu nášho dovolenkového času, rovnako ako aj miestny sprievodca a vodič minibusu so svojim pomocníkom, boli počas našich potuliek touto nádhernou krajinou veľmi ústretoví, priateľskí a ochotní a my sme si vďaka nim naplno užili tak poznávaciu, ako aj pobytovú časť nášho zájazdu. Vrele odporúčame všetkým milovníkom prírody, umenia a histórie. Tešíme sa na ďalšie poznávacie pobyty kombinované s trochou zaslúženého relaxu a želáme Vám aj do budúcna veľa spokojných a vďačných klientov! Rodina Majeriková

Krásny výlet na Srí Lanku

Mateo Augustin

Radi by sme sa poďakovali za krásny výlet na Srí Lanku, ktorý fantasticky "okorenila" sprievodkyňa Evka Orgovánová Odporúčame všetkým, ktorý chcú zažiť niečo nekomerčné, ešte stále autentické, voňavé a ľudské Maťo&Maťa

Jednoducho perfektné

Linda Javorová

Jednoducho perfektná cestovná kancelária :-) Najlepší poznávací zájazd s najlepšou sprievodkyňou Evičkou :-)

Zažila som perfektnú dovolenku

Babulka Zlesa

Zažila som perfektnú dovolenku vďaka Ck.Svet a super skupine,bolo krásne priatelia-Ďakujem. :-)

Prístup, organizácia, program a sprievodkyne boli perfektné

Lívia Fitosová

Odporúčam !!! Prístup, organizácia a celkový program bol perfektný a naše sprievodkyne v Dubaji a na Srí Lanke boli dokonalé. Ďakujeme

Prežili sme veľa krásnych chvíľ

Dagmar Petrušová

Srí Lanka - v júli 2019 sme s touto CK prežili krásny poznávací zájazd. Ďakujeme za veľa krásnych chvíľ, príjemnú a bezpečnú cestu. Určite si ešte vyberieme z Vašej ponuky.

+9 RECENZIÍ
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

  • Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY)
  • Doprava klimatizovaným mikrobusom
  • Ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch počas okruhu, na pláži v 4* hoteli v deluxe izbách s výhľadom na more a službami all inclusive
  • Vstupy do pamiatok
  • Slonie safari v NP Minneriya
  • Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny
  • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu

Cena nezahŕňa

  • Príplatok za jednolôžkovú izbu
  • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

  • Servisné poplatky 390 EUR
  • Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 37 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma

Upozornenie

  • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

  !!! ODLET Z BRATISLAVY !!!
(BTS - Bratislava, DXB - Dubaj, CMB - Colombo)

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
  • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
  • Vstupy v cene
  • ĽAHKÁ TURISTIKA
  • Národné parky
  • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
  • Vstupy v cene
  • ĽAHKÁ TURISTIKA
  • Národné parky
  • Letné prázdniny
  • Odlet: Viedeň
  • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.