Transsibírska magistrála

Žijúca legenda
Popis zájazdu

Čo sa dá zažiť za tri týždne vo vlaku? Najdôležitejšie mestá Ruska, najhlbšie a najčistejšie jazero sveta Bajkal, buriatske Ulan-Ude. Bábušky na perónoch majú pre teba všetko. Na takmer 6 tisíc kilometrov železnej cesty do hlbokej ruskej duše nadviaže nedotknutá príroda Mongolska, a napokon kulinársky aj historicky pestrý Peking a legendárny Čínsky múr. V júlovom termíne naadam – najväčší mongolský sviatok - festival "pravých chlapov" s disciplínami zápasenie, lukostreľba a konské dostihy.

Program zájazdu

Program zájazdu

1.-2. DEŇ:

Odlet do Moskvy, hlavného mesta Ruskej federácie. Finančné centrum naftového priemyslu a moderného biznisu je s počtom takmer 11 miliónov obyvateľov najväčším mestom Ruska i Európy. Hoci sa tu neustále stavia niečo nové, jej tradičný charakter je nepretržite prítomný v meandroch rieky Moskvy, múroch Kremľa, nádherných staniciach metra a širokých bulvároch križovaných úzkymi uličkami. Okružná autobusová prehliadka mesta so zastávkou na vyhliadke Vrabčie hory. Svetoznáma scenéria chrámu Vasilija Blaženého s typickými cibuľovými kupolami, bulváre Trevsjkaya a Arbat, obchodný dom GUM, budova sovietskej špionážnej služby, a monumentálna Katedrála Krista Spasiteľa, zbúraná na Stalinov príkaz a znovupostavená pri príležitosti 850. výročia založenia mesta.

3. DEŇ:

Kremeľ – stredoveká mestská pevnosť s múrmi z červených tehál, miestami vysokými až 17 metrov a posilnenými 20 vežami. Symbol pevnosti, moci a nedobytnosti Ruska dnes slúži aj ako sídlo vlády. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšie chrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, nádherne vyzdobené ikonami: chrám Nanebovzatia panny Márie, chrám Zvestovania Panny Márie a chrám Archanjela Michaela s hrobkami cárov. Budova Zbrojnice skrývajúca neslýchane bohaté dedičstvo ruských cárov (napr. diamantový klobúk Petra I.). Uvidíme aj Car Kolokol – najväčší zvon na svete. Odchod do Jekaterinburgu, nocľah vo vlaku.

4.-5. DEŇ:

  Prehliadka najvýznamnejších pamiatok Jekaterinburgu, tretieho najdôležitejšieho mesta Ruska, ktorého počiatky siahajú na koniec 16. storočia. Sídlia tu až 2 univerzity a 17 ústavov Akadémie vied. Palác guvernéra, Sverdlovské divadlo aj Chrám na krvi (tu bol zastrelený posledný cár, Mikuláš II. aj s rodinou), množstvo parkov, historických rezidencií aj moderných budov. Len 40 kilometrov od mesta sa nachádza hranica medzi Európou a Áziou, označená obeliskom. Navštívime ju spolu s kláštorom Romanovcov a Lesnou mohylou. V meste si oddýchneme jednu noc v pohodlnom hoteli a druhú noc budeme pokračovať vlakom v jazde železnicou už po ázijskej strane Ruska.

6.-7. DEŇ:

Príchod do Novosibirsku, večerná prehliadka sibírskej metropoly - budova Opery, katedrálny chrám Alexandra Nevského, Mikulášska kaplnka označujúca geografický stred Ruska, socha Lenina s kabátom rozfúkaným sibírskym vetrom a most cez rieku Ob. Pokračovanie po magistrále smerom k Bajkalu s nocľahom vo vlaku.

8.-9. DEŇ:

Počas jazdy si môžeme vychutnávať pravú ruskú pohostinnosť – bábušky na perónoch majú pre vás všetko. Za oknami ubieha typická tajga. Príchod do Irkutsku. Cez malebnú Listvjanku až do komfortne vybavených, tradičných zrubových chát neďaleko prekrásneho Bajkalského jazera – najstaršieho, najhlbšieho a najčistejšieho jazera na svete. Čistá príroda, čistý vzduch, dokonalý oddych. Doprajeme si aj relax v typických ruských kúpeľoch a saune. Možnosť ochutnávky endemického bajkalského omula. Plavba loďou po Bajkale/rieke Angare a návrat do Irkutsku, ktoré zdobia okrem historického centra s drevenými domami aj prekrásna ruská ortodoxná a poľská katolícka katedrála. Pohodlný nocľah v hoteli.

10.-11. DEŇ:

Opäť nastúpime na Transibírsku magistrálu a po malebnom brehu Bajkalu pokračujeme do mesta Ulan-Ude, hlavného mesta Buriatov a centra ruského budhizmu. Okrem najväčšiej busty Lenina na svete sa tu nachádza aj najväčší budhistický kláštor Ruska – Dazan. Návšteva kláštora aj typickej buriatskej rodiny s ochutnávkou miestnych špecialít. Možnosť vyskúšať si lukostreľbu, tradičný šport Buriatov. Pokračovanie nočným vlakom do Mongolska.

12.-13. DEŇ:

Príchod do Ulanbátaru v ranných hodinách a pokračovanie do národného parku Terelj, ležiaceho iba 80 kilometrov od hlavného mesta. Prekrásne alpské scenérie a úchvatné skalné zoskupenia – obrovská korytnačka sa stala symbolom parku. Nocľah v jurtovom hoteli – komfortne vybavených tradičných jurtách (teplé sprchy k dispozícii v hlavnej budove). Návšteva Džingischánovho parku so sochou legendárneho vladára v nadživotnej veľkosti – na jej vrchol sa dostaneme výťahom. Cestou si pochutnáme aj na čerstvých údených rybách, alebo domácom khogrogu.

14. DEŇ:

Naadam, naadam, naadam ... najväčší sviatok Mongolska sa koná každoročne 11.-12. júla. Festival disciplín „pravých chlapov“ – zápasenie, lukostreľba, konské dostihy.  Aj my ich prídeme povzbudzovať. Prehliadka mongolskej metropoly. V budhistickom chráme Gandan Khiid nás šokuje množstvo holubov – ich kŕmenie patrí k tradičným rituálom domácich. Pred náboženstkými čistkami v roku 1937 tvorilo komplex až 100 chrámových a kláštorných budov. My si pozrieme najvýznamnejších z chrámov, zasvätený bohyni dlhovekosti. Námestie Sukhbaatara (zaslúžil sa o mongolskú nezávislosť) s budovou parlamentu a sochou Džingischána, ktorý evidentne dohliada na poriadok na námestí. Voľný čas na nákupy. Večer folklórne vystúpenie s ukážkami tradičného hrdelného mongolského spevu, tancov a hudby.

15.-16. DEŇ:

Presun do hlavného mesta Číny – Pekingu. Námestie Tiananmen – najväčšie námestie sveta s Bránou Nebeského pokoja a mauzóleom Mao Zedonga. Návšteva monumentálnych pavilónov a rozľahlých nádvorí Zakázaného mesta v srdci Pekingu. Takmer 5 storočí tu bola koncentrovaná moc čínskeho impéria, vystriedalo sa tu 24 cisárov z dynastií Ming a Qing. Pod ochranu UNESCO sa dostalo ako najväčší zachovaný súbor historických drevených stavieb na svete. Jeden z nakrajších architektonických komplexov sveta má obdĺžnikový pôdorys o rozlohe 72 hektárov a je celý obohnaný vodnou priekopou a hradbami vysokými takmer 8 metrov. Jeho nádheru budeme môcť obdivovať nielen zvnútra, ale aj z perspektívy umelého návršia uprostred parku Jingshan.

17. DEŇ:

Veľký čínsky múr – symbol čínskej civilizácie, jeden zo 7 nových divov sveta dlhý viac ako 6 000 km, ktorý začal stavať zjednotiteľ ríše cisár Qin Shihuang. My prejdeme len jeho zlomok – najzachovalejšiu a najreprezentatívnejšiu časť Bandaling z obdobia dynastie Ming. Plavba kaňonom Longqing, ktorú znalci prirovnávajú k známej plavbe po rieke Li v Južnej Číne. Scenérie sú rovnako dychvyrážajúce – tu je však voda čistejšia!

18. DEŇ:

Letný palác - pôvodne cisárova súkromná záhrada, najväčšia v Číne. Majstrovské dielo čínskej záhradnej architektúry. Cisárska rodina v lete uprednostňovala na bývanie vzdušné drevené pavilóny v nádhernej prírodnej scenérii namiesto pobytu v múrmi obohnanom Zakázanom meste. Plavba loďou po obrovskom jazere Kunming, ktoré zaberá až dve tretiny plochy parku. Exkurzia do Domu perál, kde sa pozrieme ako sa spracovávajú sladkovodné perly a možno si aj nejakú kúpime na pamiatku. Jazda rikšou najstaršími časťami Pekingu (tzv. hutongy) – najlepší spôsob získať predstavu, ako asi kedysi Peking vyzeral. Malé domčeky obkolesujú vnútorné dvory, úzkymi uličkami sa prechádzajú obyvatelia, ktorí sa nikam neponáhľajú. Návšteva Chrámu Nebies – najväčšieho posvätného miesta cisárskeho obdobia. Sem sa prichádzali vládcovia z dynastií Ming a Qing modliť za dobrú úrodu. Verilo sa, že práve tu nachádzali cisári spojenie s Nebesami. Na záver dňa slávnostná večera – legendárna, do chrumkava upečená pekingská kačica.

19. DEŇ:

Presun na letisko a návrat do Európy.

Zmena programu vyhradená – aktualizácia ruských vlakových poriadkov sa zverejňuje len 6 mesiacov vopred.

Recenzie k zájazdu

Transsibírska magistrála - Všetko fungovalo na jednotku

Valika Cucorová

Žijúca legenda
Transsibírska magistrála

Vrelo odporúčam, my sme boli Transsibírskou magistrálou tento rok. Rusko výborné Mongolsko čarovné a Peking neuveriteľný ako vždy :-) Ale zažili sme festival Naadam v Mongolsku a to bol absolútne nezabudnuteľný zážitok.Všetko fungovalo na jednotku a sprievodca Marcel Šmátrala je nevyčerpateľná studnica vedomostí. Krásna dovolenka, vďaka :-) :-) :-)

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú leteckú dopravu na trase Viedeň-Moskva a Peking-Viedeň
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Všetku železničnú dopravu (ubytovanie v 4-miestnom kupé)
 • Mikrobus počas prehliadok veľkomiest
 • Plavbu loďou po Bajkale/rieke Angare a kaňonom Longqing
 • 10x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 1x v plne vybavenej jurte s polpenziou
 • V Číne naviac obedy a 1x slávnostná večera – pekinská kačica
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu
 • Miestni sprievodcovia podľa potreby
 • Všetky vstupy do pamiatok a múzeí v Číne, Mongolsku aj Rusku (vrátane Kremľa)
 • Vstupy do národných parkov

Cena nezahŕňa

 • Komplexné cestovné poistenie
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 490 EUR
 • Samostatné ubytovanie vo vlakovom kupé cena na vyžiadanie

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 420 EUR
 • Vstupné víza do Ruska, Mongolska a Číny (vrátane pozývacích listov a poplatkov za vybavenie) spolu 195 EUR
 • Prepitné v Číne 15 USD/osoba (platba v hotovosti na mieste)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

COVID-19 GARANCIA:

Cestovná kancelária deklaruje, že:

- v prípade, že pokiaľ klient 14 dní a menej pred nástupom na zájazd dostane pozitívny výsledok PCR testu na COVID-19 a z dôvodu pozitívneho testu na COVID-19 nenastúpi na zájazdgarantuje svojim klientom preplatenie stonopoplatkov v prípade, že si klient v CK objednal a uhradil službu „COVID garancia” vo výške 1,50 Eur/osoba/ deň. Táto položka musí byť jasne uvedená v zmluve o zájazde ako samostatný poplatok. Podmienkou je, že klient musí mať cez CK objednané aj Komplexné cestovné poistenie ECP na celkovú cenu zájazdu. Nárok na preplatenie stornopoplatku vzniká pre všetky spolucestujúce osoby na spoločnej zmluve o zájazde v prípade, že majú zaplatené cestovné poistenie ECP a poplatok „COVID garancia”.

- pokiaľ by prišlo31 dní a viac pred odletom k zmene pravidiel pri vstupe do príslušnej krajiny (uzavretie krajiny, zavedenie povinnej karantény pri vstupe), resp. pri návrate na Slovensko (zavedenie povinnej karantény a následného testovania na viac ako 5 dní), garantujeme vám vrátenie plnej výšky už zaplatenej sumy za zájazd.Na zavedenie požiadavky negatívneho PCR testu (antigénového alebo RT) pri odlete/prílete do príslušnej krajiny, či pri návrate na Slovensko sa uvedené ustanovenie nevzťahuje.- pokiaľ by prišlo 30 dní a menej pred odletom k zmene pravidiel pri vstupe do príslušnej krajiny (napríklad zavedenie povinnej karantény pri vstupe), resp. pri návrate na Slovensko (zavedenie povinnej karantény a následného testovania pri návrate z krajín mimo EÚ na viac ako 5 dní), garantujeme vám presunutie na náhradný zájazd(podľa vášho výberu a dostupnosti voľných miest).

Na zavedenie požiadavky negatívneho PCR testu (antigénového alebo RT) pri odlete/prílete do príslušnej krajiny, či pri návrate na Slovensko sa uvedené ustanovenie nevzťahuje.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • DOOBSADENIE - MUŽ
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.