Japonsko

Z Tokia až na južný ostrov Kyushu
Popis zájazdu
 • Odlet: Viedeň

Suši, gejše, samurajovia a pagody, ale aj supermoderná architektúra, futuristická elektronika, či komiksy manga. Vari každý má o Japonsku nejakú predstavu, nič vás však nemôže pripraviť na to, čo tu skutočne zažijete. „Nippon“ ponúka kultúru tak odlišnú od našej, že sa miestami budete cítiť ako na inej planéte. Zažijete v ňom tú najbláznivejšiu kombináciu moderného a tradičného, akú si len viete predstaviť. Spoznáte Tokio, ktoré občas pôsobí ako zo sci-fi filmu, no v ktorom nie je núdza ani o tiché parky so svätyňami. Odkazy duchovných dejín Japonska budete obdivovať v Kamakure a Nikkó, fantastické scenérie si užijete na hore Fudži. Čo sa týka koncentrácie chrámov, drevených palácov a do posledného detailu upravených záhrad, žiadne mesto na svete sa nevyrovná Kjótu. Pripomienku toho, čo môže spôsobiť ničivá ľudská sila, uvidíte v Hirošime, v Ósake si naopak vychutnáte divy modernej architektúry. To najlepšie z ostrova Kjúšú, vrátane výnimočného zážitku – turnaja sumo. Že ešte váhate? Miestna kuchyňa potom musí byť tým, čo vás definitívne presvedčí. Dovidenia v Japonsku!

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Letecký presun do Tokia (sprievodca vás bude čakať v Japonsku).     

2. DEŇ: Prílet a večerný fakultatívny program v Tokyu

Na letisku vás srdečne privíta náš miestny (slovensky hovoriaci) sprievodca, ktorý vám pomôže s potrebnými administratívnymi úkonmi. Následne sa presunieme pohodlne do miesto vášho ubytovania (prenajatými autami).

Náš sprievodca vám s radosťou odporučí možnosti stravovania na dnešný večer. Ak nebudete unavení po dlhej ceste, ponúkame vám už dnes večer možnosť zúčastniť sa fakultatívnych aktivít, vďaka ktorým si môžete dopriať si prvé nezabudnuteľné zážitky.

3. DEŇ: Celodenný vlakový výlet po Tokiu

Počas jedného dňa si pozriete všetky hlavné miesta charakterizujúce túto „uletenú“ metropolu. Od nádvoria Cisárskeho paláca v úplnom centre, cez fascinujúci výhľad na mesto mrakodrapov Shinjuku, až po šialené „street fashion“ na Harajuku. Tokio si obídete preslávenou vlakovou linkou Yamanote, ktorá je zážitkom sama o sebe. Tým, ktorým po tom všetkom bude ešte stačiť dych a baterky na fotoaparáte, radi odporučíme ďalšie zákutia Tokia, kde sa môžete doslova vyblázniť a zažiť veľkomestský nočný život.

Možná aktivita:

YAKATABUNE cruise

Užite si záliv Tokyo z tradičnej japonskej lode Yakatabune! Loď vás zavezie na dvojhodinový výlet, počas ktorého uvidíte pamiatky ako Dúhový most, Odaiba a Tokyo Skytree! Na palube si môžete vychutnať̌ japonskú kuchyňu pripravenú z čerstvých ingrediencií.

4. DEŇ: Návšteva Nikko (UNESCO)

Výlet za pamätnými chrámami mestečka Nikko a jeho spanilou prírodou, ktorú v tajných zákutiach ukrývajú japonské hory. Okrem honosnej svätyne, mauzólea zakladateľa šogunátu - Tokugawa a nádherných chrámov okolo, sa môžete kochať krásou prírody národného parku.     

5. DEŇ: Návšteva Shibu Onsen a snežných opíc pri Nagane s prespaním v tradičnom ryokane

Snežné makaky (známe aj ako Snow Monkeys) v okolí Nagana sú jednou z populárnych turistických destinácií́, hlavne vďaka mierumilovnej povahe miestnych endemitov. Tí sa ochotne predvádzajú́ pred objektívmi návštevníkov. Výlet za opicami sa dá kombinovať s pobytom v jednom z miestnych ryokanov (tradičné japonské ubytovanie s kúpeľmi), ktoré sú tak charakteristické pre Nagano a jeho okolie. Spiatočná cesta na druhý deň povedie scénickým vyhliadkovým vlakom do Nagoye, cez Japonské Alpy priamo do Kyota. 

6. DEŇ: Expresný presun do Kyota (shinkansenom)

Dnešný deň bude patriť super expresnému presunu z Tokia do oblasti Kansai. Vraví sa, že Kyoto patrí medzi také miesta, ako je Paríž, New York či Londýn. Človek by ho mal vidieť aspoň raz za život. Mesto je tak krásne, že i najtvrdšiemu nepriateľovi bolo vždy ľúto ublížiť mu a preto si zachovalo autenticitu, neporušenú starobylosť a status hlavného mesta, i keď dnes ním je už oficiálne Tokio. V rámci nášho pobytu navštívime azda tie najkrajšie zákutia, medzi ktoré patrí budhistický komplex chrámu Kyomizudera s príťažlivým výhľadom na mesto už tento večer. Po občerstvení sa pokúsime “zapoľovať” si na krásnu Gejšu, ktorá sa sem tam mihne uličkami malebného Gionu, starobylej časti Kyota. 

7. DEŇ: Kyoto a len Kyoto

Opakovanie starých fráz v prípade Kyota vôbec neprekáža. Kyoto je mesto, ktoré́ v Japonsku nemožno len tak obísť. Kedykoľvek sa sem vrátite, vždy Vás prekvapí niečím novým. Začneme po raňajkách na známom trhu Nishiki. Z nespočetného množstva chrámov a záhrad vyberáme len niekoľko, veď predsa len, všetkého veľa škodí́. Zlatý pavilón Kinkakuji, Cisársky hrad Nijo. Ochutnáme pravý zelený čaj a nevynecháme ani výrobu saké u jedného z najznámejších výrobcov Gekkeikan. 

8. DEŇ: Kyoto a jeho okolie (Nara a Osaka)

Dnes už malebné mestečko s veľmi typickou japonskou atmosférou, parkom plným prítulných srniek a niekoľkými naozaj krásnymi chrámami ani náznakom nepripomína, že by v 7. storočí mohlo vládnuť Japonsku ako hlavné mesto. Nara, rovnako ako Kyoto, patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Pozrieme si chrám Todaiji, ktorý ukrýva najväčšiu bronzovú sochu veľkého Budhu na svete a sám sa pýši statusom najväčšej drevenej stavby na svete. Pozrieme si aj šintoistickú svätyňu Kasuga, ktorá je tak stará, ako mesto samotné. Po obede a príjemnom oddychu vyrazíme vlakom do Osaky. Tu, v treťom najväčšom meste, ako sa vraví, v kuchyni Japonska, si čo-to zobneme z miestnych špecialít, ale hlavne navštívime kontroverznú budovu Umeda s jej skvelým výhľadom na mesto. Vo večerných hodinách sa presunieme opäť domov do Kyota, ktoré je vzdialené len pol hodinky vlakom. Večerný program bude voľný, predpokladáme, že Kyoto oslávime v miestnom bare :) 

9. DEŇ: Hirošima a ostrov Miyajima

Ráno odovzdáme batožinu nášmu kuriérovi. Naľahko nasadneme na Shinkansen a necháme sa uniesť do Hirošimy, smutne presláveného mesta zničeného atómovou bombou. Túto udalosť pripomína spomienkový park dýchajúci prijemnou atmosférou pokoja. Pozrieme si múzeum zhodenia bomby, prejdeme sa parkom mieru. Neskôr sa vlakom a loďou odvezieme na bájny ostrov Miyajima. Plavba loďou bude pre mnohých top zážitkom. Budete mať možnosť zhliadnuť jeden z najkrajších pohľadov v Japonsku, povestnú bránu „Tori“ pri západe slnka. Prejdete sa šintoistickým chrámom Itsukushima, ktorý patrí k najfotografovanejším v krajine. Nocľah nájdeme tu, v tradičnom ubytovaní, ktoré je pre tento ostrov typické. 

10. DEŇ: Miyajima - Ostrov Kyushu - Fukuoka

Po prebudení v prímorskej atmosfére, budete mať čas preskúmať nádhery ostrova. Tento ostrov ponúka rôzne cestovateľské možnosti, a preto vám sprievodca predstaví tie najdôležitejšie, ktoré každý z vás môže využiť individuálne. Pripravte sa na túru, prechádzku v krásnom prostredí chrámov s výhľadmi na oceán, alebo navštívte miestne akvárium, kde nájdete zaujímavé informácie o miestnej faune a flóre. Užite si nezabudnuteľný pobyt na tomto kúzelnom ostrove. 

Poznámka: Program na ostrove Miyajima závisí od konkrétneho výberu účastníkov, preto jednotlivé vstupy nie sú súčasťou ceny.

Podvečer sa presunieme na najjužnejší ostrov – ostrov Kyushu, konkrétnejšie do mesta Fukuoka. 

11. DEŇ: Kumamoto a vulkán Aso

Južný ostrov Kyushu ponúka nielen dobré jedlo a nádherné scenérie, ale aj požitky, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Z Kumamota, kam sa presunieme novou linkou Shinkansenu z Fukuoky, pokračujeme autami na najväčší vulkán na svete - Aso. Navštívime aj tradičné japonské kúpele na miestach, kam bežný turista netrafí :) ... a nezabudneme ani na hrad Kumamoto, ktorý patrí k najstarším v Japonsku. 

12. DEŇ: Himeji a Hakone po ceste do Tokia

Naša návšteva Japonska sa blíži ku koncu. Vyrážame na cestu späť, smer Tokio. Po ceste, v blízkosti mesta Kóbe navštívime novo zrekonštruovaný skvost japonskej histórie, staroveký hrad Himeji. Jeho originalita nebola nikdy, na rozdiel od väčšiny pamiatok Japonska, porušená́ vojnou, zemetrasením či požiarom. Po obede a niekoľkohodinovej prehliadke hradu Himeji opäť nastúpime na superexpres Shinkansen. Vystúpime v oblasti Hakone pod horou Fuji, kde si nasledujúci deň užijeme výhľad na tento symbol Japonska z údolia Owakudani.     

13. DEŇ: Hakone a návrat do Tokia

Hakone sa nachádza len kúsok od Tokia, a preto po ukončení návštevy tejto lokality bude možné pokračovať napríklad na nákup suvenírov alebo posledný super výhľad z najvyššej veže na svete - Tokyo SKYTREE. Späť do Tokia sa preplavíme loďou a vlakom.

Tokyo Skytree, ikonická stavba a architektonický zázrak, sa stala symbolom inovácií a panoramatických výhľadov na Tokio. Táto najvyššia voľne stojaca vysielacia veža sveta vysoká 634 metrov ponúka výhľad na všetky svetové strany Tokia. 

14. DEŇ: Odlet do Európy

V ranných hodinách sa presunieme na letisko prenajatou dopravou. Veríme, že si zo spoločnej cesty odnesiete nielen veľa darčekov pre svojich blízkych, ale hlavne veľa pozitívnych spomienok, o ktoré sa s nimi radi podelíte.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • 12x ubytovanie s raňajkami v 3*+ hoteloch alebo v tradičnom japonskom ubytovaní
 • Vlaky a trajekt na ostrov Miyajima
 • Prenajaté autá, autobusy, taxi v rámci presunov
 • 2 x batožinový transfer - 1 kus batožiny do 25kg (Kyoto - Fukuoka, Fukuoka - Tokyo)
 • Vstupy do všetkých pamiatok spomenutých v itinerári
 • Slovensky hovoriaci sprievodca počas celej doby pobytu v Japonsku (s výnimkou niektorých presunov vlakom)

Cena nezahŕňa

 • Medzinárodnú letenku
 • Poplatok za uzatvárateľné skrinky na batožinu (tzv. lockers) - podľa veľkosti cca 500 JPY/deň (ak bude treba)
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť zjednať prostredníctvom CK)
 • Stravu a nápoje (cca. 350 EUR/osoba na celý čas pobytu)
 • Vstupy na samostatne vybrané pamiatky a atrakcie, ktoré môžu byť odporúčané sprievodcom, no nie sú súčasťou programu základného zájazdu
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 930 EUR/osoba
 • YAKATABUNE cruise (120 EUR, min. 5pax)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

POZNÁMKA:

Japonsko je krajinou dlhých presunov pešo. Dôvodom sú obmedzenia vyplývajúce z hustoty premávky hlavne v mestách a dostupnosť hromadnej dopravy, ktorá tvorí hlavnú tepnu osobnej dopravy v krajine. Bežné pešie presuny v rámci Japonska sa denne pohybujú v bežnom štandarde na úrovni až 20 km. V tomto programe skracujeme priemernú pešiu vzdialenosť na viac ako tretinu. V cene zájazdu sú́ zahrnuté presuny prenajatými autami, autobusmi a vlakmi vždy tam, kde je to len možné a kde to miestna doprava umožňuje.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.