Azorské ostrovy

Sao Miguel, Terceira a Faial
Popis zájazdu
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny s čarovnými stromami až rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí obrovskému množstvu druhov rastlín, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Počas tohoto zájazdu navštívime tri ostrovy: najväčší, najznámejší a najobľúbenejší SAO MIGUEL, jeho "dvojičku" TERCEIRA s historickým centrom hlavného mesta zapísaným v UNESCO a FAIAL, ostrov s impozantnou kalderou a zaujímavou prístavnou tradíciou. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dojem z ich návštevy sa aj u vás poľahky zaradí na popredné miesta.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat (Viedeň). Po prestupe v Lisabone pristávame v Ponta Delgade, "metropole" Azorských ostrovov. Úchvatná scenéria západnej časti ostrova São Miguel: sopečné jazerá so smaragdovo zelenou a azúrovo modrou vodou prepojené romantickou legendou o ich vzniku. Podľa nej sa vody jazier objavili v dôsledku smútku sĺz kvôli nešťastnej láske medzi princeznou so zelenými očam z jedného kmeňa a pastierom s modrými očami z iného kmeňa. Lagoa das Sete Cidades je ikonickým a fascinujúcim miestom, ktoré pritahuje návštevníkov svojou prirodzenou krásou a romantickým okolím. My sa tu vyberieme na bezpochyby najkrajšie vyhliadky Pico Carvão na južnú a severnú časť ostrova, a Vista do Rei, odkiaľ budete mať jeden zo siedmych divov Portugalska ako na dlani. 

Západ slnka si vychutnáme z dedinky Mosteiros, malebnej obce na západnom pobreží ostrova São Miguel obklopenej nádhernou prírodou vrátane mnohých útesov, skalnatých tvarov a malých zátok. Jedným z charakteristických prvkov Mosteiros sú čierne pieskové pláže, ktoré sú výsledkom sopečnej činnosti v minulosti.

3. DEŇ:

Vyhliadka Santa Iria s výhľadom na útesy severného pobrežia Ponta Formosa, Ponta do Cintrao a vnútrozemie ostrova. Jedinečné čajové plantáže Gorreana. Rovnomerne zastrihnuté zelené kríčky, pôvodné stroje, výklad o spracovaní čajových lístkov a ochutnávka čierneho, pomarančového a zeleného čaju. Vyhliadka Pico do Ferro s výhľadmi do údolia Furnas s rovnomenným jazerom Lagoas das Furnas a dedinkou Furnas učupenou priamo v kráteri sopky s poslednou erupciou v r. 1630. Zem tu buble pod nohami, občas zasyčí gejzír pary a cez fumaroly v pôde unikajú do okolia sírne plyny s teplotou až 800 °C. Horúce žriedla, v ktorých sa pripravuje miestna špecialita Cozido de Furnas. Všetky ingrediencie sa vložia do obrovského hrnca, ktorý sa zakope na 6 hodín do zeme a keď sa vytiahne, je uvarené. Kúpeľ v termálnom jazierku (voda okrovej farby zaváňajúca sírou a teplotou 38 °C) obklopenom exotickou vegetáciou botanickej záhrady Terra Nostra Garden. Bývalé hlavné mesto Vila Franca do Campo s historickými budovami, krásnym mestským parkom, funkčnou fabrikou na tradičné portugalské koláče queijadas (ochutnáme!) a belostnou kaplnkou Nossa Senhora da Paz, ku ktorej vedie aspoň sto schodov. 

4. DEŇ:

Severovýchodná časť ostrova: Nordeste, mesto na východnom najdivokejšom konci ostrova s horami presahujúcimi 1000 metrov nad morom. Subtropický prírodný park Ribeira dos Caldeirões, vyhliadka z Vista dos Barcos na najvýchodnejší výbežok ostrova Ponto do Arnel (maják a malá rybárska osada pod útesom), Ponta do Sossego, záhrada plná rôznych kvetov s výhľadmi na more a okolité hory. Ponta da Madruga, miesto s jedinečným výhľadom na ostrov, kde mnoho ľudí chodí pozorovať východ slnka z oceánu. Povoação, prvé osídlené miesto na ostrove (1432), známe tiež pre svoje typické cukríky Fofa da Povoação.  Na záver dňa si doprajeme pohodičku na pláži Faial da Terra, ktorá je (zatiaľ) naštastie mimo záujmu väčšiny turistov.

5. DEŇ:

Ranný prelet na ostrov Faial. Víta nás pohľadnicový prístav Horta. Dlhé desaťročia najdôležitejší prístav súostrovia je v súčasnosti vyhľadávaný nielen kvôli svojej malebnosti, ale aj ideálnej polohe na pozorovanie oproti sa týčiacej hory Pico. Faial je prezývaný aj “modrý ostrov” – vďačí za to modrým hortenziám, ktoré najmä v letných mesiacoch okázalo bujnejú popri cestách – jeden taxikár dokonca spočítal dĺžku týchto “živých plotov” na 56 km! Takými cestami sa necháme doviezť až k centrálnej kaldere (Caldeira), zelenej prírodnej rezervácii a následne do oblasti Capelinhos, miestu poslednej erupcie na Azoroch (r. 1957). Je fascinujúce pozorovať, ako tu zelené rastliny snažiace sa uchytiť na novej pôde bojujú s veternou eróziou. Večerný krátky prelet na Terceiru.

6. - 7. DEŇ:

Terceira. Prehliadka najstaršieho mesta Azorov, historického centra Angra do Heroísmo (UNESCO). Viac ako 300 rokov bolo zastávkou pre lode brázdiace cestu Atlantikom medzi Európou, Amerikou a Afrikou. Výprava do útrob vyhasnutého vulkánu Algar do Carvão, čo v preklade znamená Uholný komín. Je 100 m hlboký a aby sme sa vo vlhkom podzemí cítili príjemnejšie, hrá tu relaxačná hudba. Nasadíme si helmy a čelovky a preskúmame lávove tunely v Gruta do natal. Prejdeme sa cestičkami pomedzi vinicami, ktoré chránia múriky z lávových kameňov a kto bude mať chuť, môže sa ovlažiť v morských bazénikoch Biscoitos.

Podľa časových možností a počasia sa vyberieme na turistiku Mistérios Negros (cca 2,5 -3 hodiny, 5 km). Je to jedna z najkrajších  trás na Azoroch. Tajupná, magická, mystická. Ocitneme sa v rozprávkovom cédrovom lese, v pralese s endemickou vegetáciu tvorenou vresom azorským,  borievkou azorskou a pôvodnou myrtou kapskou. Návrat na Sao Miguel.

8. - 9. DEŇ:

Malebné mestečko Ribeira Grande na severnom pobreží ostrova. Návšteva továrne na likéry Mulher de Capote s ochutnávkou. Caldeira Velha, teplý prameň s vodopádom zasadeným do prostredia s vegetáciou ako z Jurského parku. Čerešnička na torte, chránená prírodná rezervácia - vulkanické jazero Lagoa do Fogo (Ohňové jazero) vyplňujúce dno krátera obklopené divokou prírodou s krásnymi výhľadmi. Odlet do Viedne s prestupom v Lisabone, návrat domov.

Recenzie k zájazdu

Azory - Vynikajúci sprievodca s veľkým srdcom!

Denisa Kvasničková

Sao Miguel, Terceira a Faial
Azorské ostrovy

Chcem sa poďakovať CK SVET. Stravili sme nezabudnuteľné chvíle na Azoroch. Náš sprievodca Zdenko je človek s veľkým srdcom a na správnom mieste. Vďaka nemu sme videli Azory zblizka. Priroda, ľudia, jedlo, všetko bolo skvelé. Ďakujeme krásne a tešime sa na ďalšie zážitky s Vami. Kvasničková

Všetko bolo na 1***

Emília Brezaniová

Nedávno sme sa vrátili z Azorských ostrovov. Tento zájazd sme absolvovali s CK SVET. Všetko bolo na 1***. Náš sprievodca Zdenko Somorovský bol super, jeho znalosti a ľudský prístup je závideniahodný. Ešte raz chceme poďakovať za tento krásne strávený čas. A čo sa týka CK SVET, je to najprofesionálnejšia CK s akou sme sa stretli . Evka Rosíková je žena na svojom mieste a držíme jej palce. Boli sme s ňou na Islande a na budúci rok iba s CK SVET!!!!!!!!! Všetkým doporučujeme...

Chcem pochváliť vášho sprievodcu, všetci sme boli nadšení jeho prístupom

Dry Slak

Dobrý deň pani Rosíková,chcem pochváliť Vášho sprievodcu Zdenka na Azoroch (tlmočiť aj partnerskej cestovke). Skvelý človek, kompetentný, fundovaný, ústretový, Vašim klientom dal nadštandartné služby (napríklad sa nám venoval aj po večeroch, išiel s nami, odporúčal, tlmočil...). Nebudem jediná, kto ho pochváli, všetci sme boli nadšení jeho prístupom, určite dostanete, alebo ste dostali aj ďalšie pochvalné odozvy. Je hodný odmeny. Aké zájazdy ešte sprevádza ? Možno nakoniec bude človek voliť zájazd nie podľa vytúženej destinácie, ale podľa overeného sprievodcu. Všetko dobré!

+2 RECENZIE
UKÁZAŤ VŠETKY RECENZIE
Zatvoriť

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu z Viedne (s prestupom) vrátane 20 kg batožiny do palubia
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Miestne prelety Sao Miguel-Faial-Terceira-Sao Miguel
 • Mikrobusovú dopravu na ostrovoch
 • 8x ubytovanie v 3-4* hoteloch s raňajkami
 • 1x obed - špecialita Cozido de Furnas
 • Návšteva čajovej a ananásovej plantáže
 • Plavba za pozorovaním veľrýb
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 250 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-LIS 13:25-16:05 I LIS-PDL 17:05-18:30
 • 9. DEŇ I PDL-LIS 06:30-09:45 I LIS-VIE 14:40-19:05
 • VIE - Viedeň, LIS - Lisabon, PDL - Ponta Delgada (Sao Miguel)
 • Letecká spoločnosť TAP Portugal

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.