Čína

Naj miesta a mestá
Popis zájazdu
 • Vstupy v cene
 • Kultúrne pamiatky
 • Kulinárske zážitky
 • Max 16 osôb

Kontrasty a krásy skryté v čínskom trojuholníku Peking – Xian - Shanghai. Navštívime hlavné mesto najľudnatejšej krajiny sveta, kde sa spája atmosféra dávnej tisícročnej histórie s ruchom moderného veľkomesta, Veľký čínsky múr – symbol krajiny, nazrieme na fascinujúcu Terakotovú armádu v Xian a trojuholník uzavrieme v Šanghaji, najvzrušujúcejšom meste Ázie.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. – 2. DEŇ:

Odlet z Viedne (priamy let), pristávame v Pekingu. Prvý kontakt s metropolou bude grandiózny - Tianamen nás ohromí plochou 440 000 ma tiež najväčší chrámový komplex mesta – Chrám Nebies, ktorý dali postaviť cisári z dynastie Ming ako miesto obety nebesám a bohom. Od roku 1998 figuruje na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Návšteva Zakázaného mesta v srdci Pekingu. Takmer päť storočí tu bola koncentrovaná moc čínskeho impéria, vystriedalo sa tu 24 cisárov z dynastií Ming a Qing. Dostalo sa pod ochranu UNESCO ako najväčší zachovaný súbor historických drevených stavieb na svete. Večerná kulinárska lahôdka, do chrumkava upečená pekinská kačica.

3. DEŇ:

Veľký čínsky múr – symbol čínskej civilizácie, jeden zo 7 nových divov sveta dlhý viac ako 6 000 km. Navštívime časť Juyongguan alebo Badaling. Pozrieme si Letný cisársky palác, a poplavíme sa aj po obrovskom jazere Kunming s mostom 17 oblúkov. Exkurzia do Domu perál, kde sa spracovávajú sladkovodné perly. Objavíme najstaršie časti Pekingu a na rikšiach navštívime úzke uličky hutongy, lemované tradičnými domčekmi. Presun nočným lôžkovým vlakom do Xi´an-u.

4. – 5. DEŇ:

Múzeum Terakotovej armády - osemtisíc sôch a každá je iná. Majú neuveriteľné rozmery a mali chrániť cisára na druhom svete. Večer historické tanečné predstavenie z dynastie Tang (fakultatívne). Veľká pagoda divokej husi – symbol Xi´an-u s výstupom na vežu, nevynecháme ani mestské hradby. Nazrieme aj do Veľkej mešity.  Presun nočným lôžkovým vlakom do Suzhou.

6. DEŇ:

Prehliadka mesta Suzhou so sieťou umelých vodných kanálov na delte rieky Yangtze, prekrásnymi čínskymi záhradami a výrobou hodvábu. Právom ich nazývajú „Benátky východu“ či „Hlavné mesto hodvábu“. Prejdeme sa po Záhrade majstra rybárskych sietí alebo Záhrade pokojného správcu, ktoré sú ukážkami majstrovstva čínskych záhradníkov. Unikátna vodná dedinka Luzhi popretkávaná kanálmi - užijeme si malebnú plavbu. Autobusom už máme Šanghaj na dosah ruky. Čaká nás veľkomesto s multikultúrnym šarmom, v ktorom veľkolepé mrakodrapy a historická architektúra v štýle Shikumen (kombinácia prvkov západnej architektúry s orientálnou) spolu vytvárajú kontrastný obraz mesta. Počas večernej vyhliadkovej plavby po rieke Huang Pu si vychutnáme spektakulárne pohľady na jeho jedinečnú panorámu.

7. – 8. DEŇ:

Pozrieme sa naň aj z vyhliadky na „Perle orientu“ - najvyššej televíznej veže v Ázii, alebo zo Shanghai Tower, najvyššej budovy mesta. Pokračovať budeme na Námestí ľudu. Prejdeme sa aj po nábreží Bund, či luxusnej ulici Nanjing. Nevynecháme ani staré mesto, navštívime bazár s čajom a hodvábom aj klasickú záhradu Yuyuan. Po večeri transfer rýchlovlakom Maglev na letisko. Prílet do Európy.

Recenzie k zájazdu

Čína - Úžasná dovolenka, sprievodca aj služby

Mária Šupínová

Naj miesta a mestá
Čína

Ďakujeme veľmi pekne za úžasnú dovolenku v Číne. Skvele zvládnutá organizácia, úžasný sprievodca. Profesionálne služby.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú leteckú dopravu (priamy let z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami formou bufetu
 • Obedy alebo večere v typických čínskych reštauráciách (6 – 8 chodov) vrátane 1 nealko nápoja, plus 1x pekinská kačica
 • Doprava klimatizovanými autobusmi a 2x nočnými lôžkovými vlakmi (4 osoby v kupé)
 • Superrýchlovlak Maglev na letisko v Šanghaji
 • Vstupy podľa programu
 • Večerná vyhliadková plavba v Šanghaji, po jazere Kunmimg a kanálmi Luzhi
 • Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu (sinológa)

Cena nezahŕňa

 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 230 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 490 EUR
 • Vstupné víza do Číny 60 EUR, poplatok za vybavenie víz 15 EUR (UPOZORNENIE: Na snímanie odtlačkov prstov sa žiadateľ musí na veľvyslanectvo v Bratislave dostaviť osobne - nové nariadenie platné od 1.11.2019)
 • Prepitné 25 USD/osoba (platba na mieste)

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.