Island

Skialpová expedícia
Popis zájazdu
 • Polárna žiara
 • Národné parky
 • Lyžovanie
 • Termálne pramene
 • Max 7 osôb

Skialpová expedícia v najvyhlásenejších oblastiach celého “ostrova ohňa a ľadu”. Čakajú nás zasnežené štíty tajuplných Východných fjordov a polostrov Tröllaskagi – raj lyžiarov, freeriderov aj skialpinistov. Už ste lyžovali s výhľadom na ľadovec, vulkán a more zároveň? Samozrejme, nenecháme si ujsť ani zaujímavé poznávacie ciele v okolí. Ale hlavne a predovšetkým – parádne si zaskialpujeme, v pláne je plných 6 dní!!!

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. DEŇ:

Letecky na Island (priamy let z Viedne). Šeťdesiatmetrové vodopády SkogafossSeljalandsfoss, povestné prírodné úkazy islandského juhozápadu. Už ste sa niekedy prechádzali poza vodopád? Nevynecháme ani jedinečný štrbinový vodopád Gljúfrabúi. Ako sa farmárči pod sopkou Eyjafjallajökull? (naučíme vás správne vysloviť jej názov :-) V dedinke Vík sa vyrábajú typické svetre z vlny lopi – ak chcete v Reykjavíku vyzerať „šik“, nakupovať treba práve tu.  Prejdeme sa aj po magickej pláži Reynisdrangar s čiernym pieskom, monumentálnymi čadičovými stĺpmi a trojicou skamenených trolov. Blízke útesy Dýrholaey s úchvatným výhľadom na pobrežie. Maják na útesoch získal v hlasovaní Islanďanov 2. miesto v rebríčku krásy :-)

2. DEŇ:

Pred nami sa otvára veľkolepá, dramatická scenéria lagúny Jökulsarlón. V zimnom období sa pod jazykmi najväčšieho európskeho ľadovca Vatnajökull vytvárajú prekrásne jaskyne – toto úžasné divadlo je možné navštíviť s certifikovaným sprievodcom (je potrebné objednať sa vopred). Zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Presun do oblasti Východných fjordov. Ikonický kopec Búlanstindur viažuci sa k dávnej islandskej histórii a parádna horúca vaňa nedaleko! Ubytovanie v rozkošných červených chatkách na brehu malebného zálivu Eskifjörður.

3. - 4. DEŇ:

Svahy okolitých kopcov budú ideálnym priestorom pre naše prvé skialpové dobrodužstvo. V prípade záujmu a časových možností šanca navštíviť farnosť kapucínov v Reyðarfjörðure - prekrásny drevený kostolík sem priviezli až z Hriňovej!

5. DEŇ:

Dnes si dáme lyžiarsku prestávku a na rad príde geotermálna oblasť sopky Krafla pri jazere Mývatn. Pastelovo sfarbené úpätie Námafjall a početné fumaroly a bahenné jazierka. Kráter Hverfell s priemerom 1,2 km! Podľa islandských štatistík máme práve tu najväčšiu šancu uvidieť unikátne nebeské divadlo - legendárnu auroru borealis!

6. DEŇ:

Presun do oblasti Reykjarholl so zastávkou na "božskom" vodopáde Godafoss a parádnou túro skialpovou na kopec Kaldbakkur týčiaci sa nad najdlhším islandským fjordom Eyjafjordur. Snehová pokrývka tu zvykne zotrvať až do polovice júna!

7. - 9. DEŇ:

Plné 3 dni skialpovačky na polostrove Trollanes profesionálnym skialpovým inštruktorom (zo Slovenska), ktorý nám zaistí, že uvidíme to najlepšie z najlepšieho, a samozrejme vždy bezpečne! Dychvyrážajúce zjazdy s výhľadmi do okolotých fjordov, na horizonte na jednej strane oceán a na druhej biele vrcholy trolieho polostrova s kvalitnou snehovou nádielkou. Spíme v penzióne s prekrásnym výhľadom na oceán – a pri troške šťastia uvidíme samozrejme aj polárnu žiaru, možno dokonca priamo z vírivky, ktorú máme rovno na terase nášho penziónu (nevymýšľame si, v minulosti sa nám to už podarilo :-) Opäť, podľa aktuálnych časových možností a nálad počasia, navštívime niektoré z atrakcií v okolí – neďaleké múzeum sleďov, či Akureyri, hlavné mesto severu. Pýši sa polnočným golfovým turnajom, vynikajúcimi lyžiarskymi strediskami, botanickou záhradou, univerzitou a kvalitnou nočnou scénou.

10. - 11. DEŇ:

Cestou do Reykjavíku určite nevynecháme top miestne termálne kúpalisko v Hofsóse, ktorému jednoznačne patrí prvá cena za výhľad! Prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta: futuristická stavba evanjelického kostola Halgrímskirkja, nákupná ulička Laugarvegur, architektonicky skvostná Harpa (budova filharmónie) či Slnečná loď smerujúca k majestátnemu masívu hory Esja. Transfer na letisko a návrat domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (priamy let z Viedne) vrátane poplatku za prepravu lyží (1 vak/2 osoby)
 • Doprava vlastným mikrobusom na Islande
 • 9x ubytovanie v penziónoch/chatkách u domácich
 • 1x ubytovanie v hoteli s raňajkami
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu a profesionálneho horolezeckého a skialpového inštruktora SHS James (UIAA)

Cena nezahŕňa

 • Stravu
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK)
 • Prípadné lanovky a vleky
 • Vstup do ľadovcovej jaskyne 130 EUR

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 220 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

NÁŠ TIP: Na vstup na ostrov postačuje ako doklad platný občiansky preukaz.

UPOZORNENIE: Expedíciu organizujeme v spolupráci s horozeleckou školou Muraria, odborným garantom skialpovej časti.

Naším primárnym cieľom je na Islande plných  6 dní aktívne skialpovať, ale samozrejme, všetko je závislé od počasia. Alternatívy programu v prípade nepriaznivých podmienok zabezpečuje sprievodca, ktorý celý ostrov dokonale pozná.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.