Južná Afrika

Kvitnúca jar (Flower power)
Popis zájazdu
 • Max 16 osôb
 • Garancia realizácie už od 8 osôb

Každoročne na jar mieria do Južnej Afriky tisícky turistov, aby mohli na vlastné oči zhliadnuť rozkvitnuté pláne plné kvetov, ktoré našinec pozná jedine z kvetinárstiev. Gazánie, muškáty, kaly či protea kráľovská – to všetko patrí do miestnej vegetácie zvanej fynbos. Pri troche šťastia stretneme medzi kvetmi aj pasúce sa zebry či pštrosy. Navštívime centrum bušmanskej kultúry a ochutnáme miestne morské špeciality. Uvidíme jeden zo siedmych prírodných divov sveta - majestátnu Stolovú horu, ktorá sa týči sa uprostred mesta a na Mys dobrej nádeje sa vydáme hľadať bludného Holanďana. Sprevádza slovenská botanička žijúca v Kapskom meste :-)

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Viedne vo večerných hodinách (nepotrebujete dovolenku), napoludnie prílet do Kapského mesta - hlavného mesta kultúry roku 2014. Multikultúrne mesto, v ktorom si každý príde na svoje. Malé umelecké kaviarničky, dobré víno, alebo hlasná africká hudba v obroskom prímorskom centre v prístave plnom reštaurácii, obchodov a pubov. Pôvodnými obyvateľmi tu boli Bušmani a Hotentoti, ku ktorým sa v 17. storočí pridali Holanďania, Francúzi a neskôr Angličania. Nezastupiteľné miesto tu majú Cape Malay – potomkovia ľudí z Indonézie a Holanďanov, ktorý k pôvodnému jedlu primiešali svoje korenia a vytvorili tak nezameniteľnú kultúru, s ktorou sa možno stretnúť len v Kapskom meste. Oboznamovacia prehliadka mesta a ochutnávka vína v najstaršom vinárskom podniku mesta, „Groot Constanzia“.

3. - 4. DEŇ:

Západným pobrežím smerom na sever, kde nám cestu začnú krížiť prvé kvety – biele kaly, po ktorých bude nasledovať rokvitnutá polopúšť a mestečko Darling, kde si nielen prehliadneme známy  pivovar, ale aj ochutnáme, čo v ňom navarili. Len raz do roka v auguste a v septembri národný park West Coast otvára soje brány na samom konci rezervácie, aby ľudia mohli na vlastné oči uvidieť obrovské pláne zaliate rôznymi farbami kvetov. Prevezieme sa po okolí a objavíme jeho skryté zákutia.

5. - 6. DEŇ:

Clanwiliam a jeho okolie je jediným miestom na svete, kde sa vo veľkom pestuje rooibos. Špecifické klimatické podmienky a pôda tu vytvorili dokonalé podmienky pre rast tejto endemickej rastliny, ktorej sa nepáči nikde inde na svete. Zastavíme sa na ochutnávku tohto známeho nápoja a cez mestečko Citrusdal sa pomedzi pomaranče a mandarinky vydáme ďalej na cestu do tajomného pohoria Cedarberg, kde nás budú čakať miestny sprievodcovia, ktorí nás zasvätia do tajov bušmanskej rastlinnej medicíny. Terénnym autom sa dostaneme na miesta, kde sa pasú antilopy a pštrosy. Cestou budeme spoznávať netradičné rastliny a pozorovať miestne vtáctvo. Naspäť do Kapského mesta sa vyrátime cez priesmyk Michell’s pass a polopúštne mestečko Worcester.

7. - 8. DEŇ:

Jeden zo siedmych divov sveta – majestátna Stolová hora týčiaca sa nad mestom. Z nadhľadu sa pozrieme na mesto a uvidíme kam až siaha poloostrov, na ktorého koniec sa aj vyberieme. Po jazde vyhliadkovou trasou pozdĺž pobrežia  tam na skale nájdeme maják na Myse dobrej nádeje a pláž pomenovanú podľa známeho portugalského námorníka Bartolomeja Diasa, ktorý sa v 16. storočí plavil vodami Atlantického oceána, hľadajúc cestu do exotickej Indie. Pred odletom ešte sa ešte opäť potúlame údajne najkrajším mestom na svete. Návrat domov.

Recenzie k zájazdu

Južná Afrika - Skvele vyskladaná cesta

Jozef Valent

Kvitnúca jar (Flower power)
Južná Afrika

Chcel bu som napisat niekolko zaujmavych postrehov z cesty do Kapskeho mesta s CK SVET. Moje predchadzajuce skusenosti nesklamali. Skvele vyskladana cesta s mnozstvom nadhernych,strhujucich,neopakovatelnych zazitkov. Erudovany sprievodca. A este jedna pozitivna skusenost. Ethiopian airlines zabezpecuju skvele sluzby,mali sme velmi prijemny let.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú leteckú dopravu
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami, počas kvetinového "safari" v 3* lodge s polpenziou
 • Dopravu klimatizovaným autobusom
 • Výlet lanovkou na Stolovú horu
 • Všetky vstupy a ochutnávky v programe
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu CK

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívne výlety
 • Stravu okrem uvedenej
 • Povinné prepitné vodičom, nosičom a miestnym sprievodcom
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 260 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 390 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

UPOZORNENIE: Koberce kvetov sa v národnom parku WEST COAST vyskytujú len v mesiacoch august a september (vtedy je na južnej pologuli jar). Treba preto počítať s tým, že najmä v noci môže byť veľmi chladno a cez deň veterno. Každopádne sa však jedná o mimoriadny zážitok, ktorý priťahuje každý rok obrovské množstvo zahraničných aj miestnych turistov.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.