Južná Afrika

Kvitnúca jar (Flower power)
Popis zájazdu
 • Max 16 osôb
 • Garancia realizácie už od 8 osôb

Každoročne na jar mieria do Južnej Afriky tisícky turistov, aby mohli na vlastné oči zhliadnuť rozkvitnuté pláne plné kvetov, ktoré našinec pozná jedine z kvetinárstiev. Gazánie, muškáty, kaly či protea kráľovská – to všetko patrí do miestnej vegetácie zvanej fynbos. Pri troche šťastia stretneme medzi kvetmi aj pasúce sa zebry či pštrosy. Navštívime centrum bušmanskej kultúry a ochutnáme miestne morské špeciality. Uvidíme jeden zo siedmych prírodných divov sveta - majestátnu Stolovú horu, ktorá sa týči sa uprostred mesta a na Mys dobrej nádeje sa vydáme hľadať bludného Holanďana. Sprevádza slovenská botanička žijúca v Kapskom meste :-)

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Viedne vo večerných hodinách (nepotrebujete dovolenku), napoludnie prílet do Kapského mesta - hlavného mesta kultúry roku 2014. Multikultúrne mesto, v ktorom si každý príde na svoje. Malé umelecké kaviarničky, dobré víno, alebo hlasná africká hudba v obroskom prímorskom centre v prístave plnom reštaurácii, obchodov a pubov. Pôvodnými obyvateľmi tu boli Bušmani a Hotentoti, ku ktorým sa v 17. storočí pridali Holanďania, Francúzi a neskôr Angličania. Nezastupiteľné miesto tu majú Cape Malay – potomkovia ľudí z Indonézie a Holanďanov, ktorý k pôvodnému jedlu primiešali svoje korenia a vytvorili tak nezameniteľnú kultúru, s ktorou sa možno stretnúť len v Kapskom meste. Oboznamovacia prehliadka mesta a ochutnávka vína v najstaršom vinárskom podniku mesta, „Groot Constanzia“.

3. - 4. DEŇ:

Západným pobrežím smerom na sever, kde nám cestu začnú krížiť prvé kvety – biele kaly, po ktorých bude nasledovať rokvitnutá polopúšť a mestečko Darling, kde si nielen prehliadneme známy  pivovar, ale aj ochutnáme, čo v ňom navarili. Len raz do roka v auguste a v septembri národný park West Coast otvára soje brány na samom konci rezervácie, aby ľudia mohli na vlastné oči uvidieť obrovské pláne zaliate rôznymi farbami kvetov. Prevezieme sa po okolí a objavíme jeho skryté zákutia.

5. - 6. DEŇ:

Clanwiliam a jeho okolie je jediným miestom na svete, kde sa vo veľkom pestuje rooibos. Špecifické klimatické podmienky a pôda tu vytvorili dokonalé podmienky pre rast tejto endemickej rastliny, ktorej sa nepáči nikde inde na svete. Zastavíme sa na ochutnávku tohto známeho nápoja a cez mestečko Citrusdal sa pomedzi pomaranče a mandarinky vydáme ďalej na cestu do tajomného pohoria Cedarberg, kde nás budú čakať miestny sprievodcovia, ktorí nás zasvätia do tajov bušmanskej rastlinnej medicíny. Terénnym autom sa dostaneme na miesta, kde sa pasú antilopy a pštrosy. Cestou budeme spoznávať netradičné rastliny a pozorovať miestne vtáctvo. Naspäť do Kapského mesta sa vyrátime cez priesmyk Michell’s pass a polopúštne mestečko Worcester.

7. - 8. DEŇ:

Jeden zo siedmych divov sveta – majestátna Stolová hora týčiaca sa nad mestom. Z nadhľadu sa pozrieme na mesto a uvidíme kam až siaha poloostrov, na ktorého koniec sa aj vyberieme. Po jazde vyhliadkovou trasou pozdĺž pobrežia  tam na skale nájdeme maják na Myse dobrej nádeje a pláž pomenovanú podľa známeho portugalského námorníka Bartolomeja Diasa, ktorý sa v 16. storočí plavil vodami Atlantického oceána, hľadajúc cestu do exotickej Indie. Pred odletom ešte sa ešte opäť potúlame údajne najkrajším mestom na svete. Návrat domov.

Recenzie k zájazdu

Južná Afrika - Skvele vyskladaná cesta

Jozef Valent

Kvitnúca jar (Flower power)
Južná Afrika

Chcel bu som napisat niekolko zaujmavych postrehov z cesty do Kapskeho mesta s CK SVET. Moje predchadzajuce skusenosti nesklamali. Skvele vyskladana cesta s mnozstvom nadhernych,strhujucich,neopakovatelnych zazitkov. Erudovany sprievodca. A este jedna pozitivna skusenost. Ethiopian airlines zabezpecuju skvele sluzby,mali sme velmi prijemny let.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodnú leteckú dopravu
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami, počas kvetinového "safari" v 3* lodge s polpenziou
 • Dopravu klimatizovaným autobusom
 • Výlet lanovkou na Stolovú horu
 • Všetky vstupy a ochutnávky v programe
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu CK

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívne výlety
 • Stravu okrem uvedenej
 • Povinné prepitné vodičom, nosičom a miestnym sprievodcom
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 260 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 390 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

UPOZORNENIE: Koberce kvetov sa v národnom parku WEST COAST vyskytujú len v mesiacoch august a september (vtedy je na južnej pologuli jar). Treba preto počítať s tým, že najmä v noci môže byť veľmi chladno a cez deň veterno. Každopádne sa však jedná o mimoriadny zážitok, ktorý priťahuje každý rok obrovské množstvo zahraničných aj miestnych turistov.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Zanzibar

Tyrkysový raj
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Ostrov korenia a voňavých klinčekov ležiaci v teritóriu africkej republiky Tanzánia, bol kedysi dávno križovatkou obchodníkov z Ázie, Európy a Afriky. V ponuke bol hodváb, slonovina, ebenové drevo, zlato, korenie a aj otroci. Skúste si predstaviť, čo všetko videlo a zažilo kamenné mesto Stone Town vybudované z koralového kameňa! Vyberte sa s nami na spice tour - navštívite malú miestnu farmu, kde pestujú tradičné plodiny: klinček, korenie, vanilku, muškátový oriešok, zázvor, šafran, škoricu, ktoré bežne poznáme len v sušenej podobe. Spoznajte vzácne zvieratá v národnom parku Jozani. A potom už len HAKUNA MATATA (žiadny problém): kúpanie a oddych na prekrásnych pieskových plážach a v tyrkysových vodách oceánu.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.