Malajzia

Neznáma kráska
Popis zájazdu
 • Max. 16 osôb
 • Garancia realizácie zájazdu už od 6 osôb

Každý z nás iste pozná slávne mrakodrapy v Kuala Lumpur, možno ste začuli aj o blízkych jaskyniach Batu caves, a snáď vám niekto rozprával aj o plážach Langkawi. Ale o ostrovoch Perhentian, Cameronskej vysočine, či národnom parku Taman Negara vedia len znalci. A práve do týchto neznámych, ale o to krajších miest vás zoberie náš sprievodca.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Odlet z Európy, prílet do metropoly Kuala Lumpur. Na dnes to ešte bude klasika: prehliadka mesta (kráľovský palác a mešita, námestie Nezávislosti) a večer krásne nasvietené, ikonické dvojičky Petronas Towers a priľahlý park.

3. DEŇ:

Na okraji hlavného mesta Malajzie sa nachádzajú posvätné hinduistické jaskyne Batu, ku ktorým sa stúpa po 272 farebných schodoch. Všetkých návštevníkov víta pri vchode obrovská, zlatom natretá socha boha Murugana. Pod nohy sa nám občas môžu zapliesť opice. Náročný presun do oblasti národného parku Taman Negara. Jedná sa o najstarší dažďový prales na svete! Perfektné miesto na aktívny pohyb – večer sa vyberieme na nočný trek a budeme objavovať pravú džungľu a zvieratá, ktoré sú aktívne práve v noci.

4. - 6. DEŇ:

Ďalší aktívny deň v džungli – užijeme si poplavíme sa proti prúdu, budeme sledovať brehy rieky a všadeprítomný hustý porast. Určite budeme mať šťastie aj na raflézie. Práve táto časť národného parku patrí medzi najfotografovanejšie! Počuli ste už o Cameronskej vysočine? Nie? Tak tu sa vám bude takisto určite páčiť. Vlniace sa zelené plantáže lahodia očiam a vynikajúci čaj zas chuťovým pohárikom. Chodník jedinečným porastom v „machovom lese“. Ráno nevynecháme miestny trh s priateľskou atmosférou a jahodovú farmu – a večer sa loďkou z prístavu Besut presunieme do raja!

7. - 8. DEŇ:

Relax na nádherných, bieloskúcich plážach ostrovov Perhentian. Najprv vás bude lákať sladké ničnerobenie, ale my vás presvedčíme a zlákame na sledovanie miestneho bohatého, pestrého sveta podmorských koralov a farebných rybičiek. Až dva šnorchlovacie výlety v cene zájazdu! A pokiaľ ste vlastníkom potápačskej licencie, určite si pribaľte aj tú – nebudete ľutovať!

9. - 10. DEŇ:

Záverečné dopoludnie na pláži, tyrkysového mora a bieleho piesku sa nedá nabažiť. Presun do Khota Baru a miestny prelet do Kuala Lumpur. Návrat domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Leteckú dopravu VIE-Kuala Lumpur-VIE
 • Miestny prelet Khota Baru-Kuala Lumpur
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Vlastný mikrobus
 • Transfer loďou na ostrovy Perhentian
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, v Taman Negara s polpenziou
 • V Kuala Lumpur a počas pobytu pri mori 4* hotel s raňajkami
 • 2x poldňový výlet so šnorchlovaním
 • Všetky vstupy podľa programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Prepitné pre miestneho sprievodcu, vodičov a nosičov
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu 450 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa prostredníctvom CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 430 EUR

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.