Peru a Bolívia

Slávni Inkovia a soľná púšť
Popis zájazdu
 • Národné parky
 • Kultúrne pamiatky
 • Max 16 osôb

Ako stavali Inkovia tak dokonalé stavby? Teórií je veľa. Aká je tá vaša? Príďte spoznať stratené mesto Inkov - Machu Picchu, záhadné obrazce v Nazce a hlavné mesto inkskej ríše Cuzco! Zoznam fascinujúcich miest nekončí. Pridáme jazero Titicaca, plávajúce ostrovy Uros, legendárny Ostrov slnka, miesto zrodu Inkov, cestu „smrti“ v Coroicu a najväčšiu soľnú púšť sveta Salar de Uyuní. Dozviete sa o genocíde indiánov v bani v Potosí. Na záver šperk Bolívie - mesto Sucre.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU ?

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Prílet do hlavného mesta Peru. Lima, “Mesto kráľov” sa dnes sa radí medzi 5 najväčších metropol celého kontinentu. Prechádzka historickým centrom, ktoré je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné námestie, Námestie zbraní s Úradom vlády, arcibiskupský palác, katedrálu a nádherný kostol sv Franiška. Ubytujeme sa v krásnej štvrti Miraflores neďaleko promenády s vyhliadkou na Pacifik a jeho pláže. Čakali by ste práve tu také množstvo paraglajdistov? Fakultatívne možnosť letu k záhadným obrazcom Nazca.

3. - 4. DEŇ:

Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta Inkskej ríše. V jednom z najstarších nepretržite obývaných sídiel na západnej pologuli sú precízne postavené kamenné diela roztrúsené po celej ploche mesta. Koloniálna kadedrála, arcibiskupský palác či kláštorné budovyplné historických artefaktov a ikon. Inský Chrám Coricancha – kilometre kamenných múrov kedysi pokrytých zlatom dodnes (aj keď sa už zlato stratilo) ohromujú návštevníkov. Ruiny monumentálnej pevnosti Sacsayhuamán, kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenko s amfiteátrom a Puca Pucara alias “červená pevnosť". Dáte si chichu? – zaujímavý kvasený nápoj tu dostať dokonca aj s jahodovou príchuťou. A ak vás rozbolí z nadmorskej výšky hlava, k dispozícii máte pohotove kokové lístky. Ollantaytambo – masívne zvyšky inkskej architektúry a krásny výhľad k tomu. Údolím Urubamba sa panoramatickým vlakom dostaneme až do Aguas Calientes, východzieho bodu pre najväčšie peruánske dobrodružstvo a záhadu!

5. DEŇ:

Skoro ráno cesta autobusom do komplexu Macchu Picchu, posvätného centra Inkov v lone hôr. Na svitaní je kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“ najmagickejšie. Miesto stratené a znovuobjavené – 140 stavieb v klasickom inkskom architektonickom štýle, chrámy, parky, rezidencie, obranné útočiská poprepájané kamennými chodníkmi a schodiskami. Jedinečná atmosféra a fascinujúce pohľady. Pre zdatných možnosť výstupu na vrch Huyana Picchu. Návrat autobusom do Cuzca.

6. - 7. DEŇ:

Celodenný presun autobusom do Puna. Čakajú nás najlepšie lamie steaky! Zastavíme sa v mestečku Andahuaylillas a obzrieme si ruiny Racchi. Ochutnáte miestnu špecialitu – pečené morča? Po zdolaní horského sedla (4 300 m.n.m.) dorazíme na breh legendárneho jazera Titicaca, najvyššie položeného splavného jazera na svete (3 821 m.n.m.). Plavba loďou k plávajúcim rákosovým ostrovom kmeňa UrosPresun do Copacabana – sme v Bolívii!

8. - 10. DEŇ:

Preskúmame južnú stranu Titicaca. Loďou na Isla del Sol, kde sa podľa legendy zrodilo slnko a Inkovia. Prehliadka chrámu Chincana. Pre zdatnejších 9 km prechod ostrovom vo výške cca 4 000 m.n.m. Presun do La Paz, najvyššie položeného mesta sveta. Trh čarodejníc, kostol sv. Františka s indiánskym prvkami, vyhliadka Killi Killi. Bizarné útvary Mesačného údolia. Fakultatívne možnosť zjazdu na bicykloch po kedysi najnebezpečnejšej ceste sveta do džungle v Coroicu. Vydáme sa hľadať kokové plantáže. Noc strávená v tropickom prostredí dažďového pralesa.

11. DEŇ:

Prelet do UyuníČaká nás vyvrcholenie programu, Salar de Uyunií biela soľná “púšť” vo výške 3650 m.n.m., rozlohou viac ako 10 000 km² najväčšia na svete. Pôvodne bola na dne jazera Ballivián. Po ceste na soľnú púšť za fotogenickými kôpkami vyťaženej  soli sa zastavíme na cintoríne vlakov. Navštívime ostrov Incahuasi, kde sa nachádza veľké množstvo obrovských 10-12 metrov vysokých kaktusov. Pohľad na púšť zhora. Na obed piknik na ostrove. Nocľah v Uyuní.

12. – 13. DEŇ:

Presun do Potosí. Nájdete tu podobnosť s našimi banskými mestami? Prehliadka  mesta a zaujímavostí ako Mincový dom a kostol San Lorenzo. Noc v Potosí, ktoré je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Dozvieme sa, v akých ťažkých a neľudských podmienkach dodnes pracujú baníci v bani Cerro Rico. Za dobyvateľských čias bola najväčšou baňou sveta na ťažbu striebra a došlo v nej ku genocíde indiánov, ktorým ťažkú prácu pomáhalo zvládnuť neodmysliteľné žuvanie koky. Presun do Sucre.

14. DEŇ:

Prehliadka bieleho mesta študentov – Sucre, hlavného mesta krajiny. Právom je na zozname UNESCA. Koloniálna história je tu vidieť na každom kroku, všade krásne čisté biele budovy a milí ľudia odetí do pestrofarebných odevov. Množstvo kostolov a kláštorov bolo prerobených na školy. Dáte si čerstvo vytlačený džús, výbornú pečenú jahňacinu alebo polievku od indiánky na trhu? Presun na letisko. Posledná noc pred návratom do Európy.

15. - 16. DEŇ:

Posledné dni sú určené pre cestu späť do Európy. Prílet domov.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letenka
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelety: Lima-Cuzco, La Paz-Uyuní vrátane letiskových poplatkov
 • Doprava mikrobusmi, taxíkmi, vlak do Aquas Calientes, plavba na Titicaca, výlet do soľnej púšte
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • Slovensky hovoriaci sprievodca, miestni sprievodcovia podľa potreby

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívne výlety
 • Vstupy do pamiatok a múzeí
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 530 EUR
 • Miestne odletové taxy (cca 25 USD)

NÁŠ TIP: V prípade záujmu skupiny možnosť predĺženia zájazdu do Chile.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Nórsko

Rozprávkové Lofoty a magická Senja
O zájazde
 • TURISTIKA
 • Max. 8 osôb

Rozprávkové Lofoty a magická Senja – za polárnym kruhom azda neexistuje krajší tandem ostrovov. Typické drevené červené domčeky v malebných zálivoch, prekrásne pláže a dychberúce vyhliadky. Majestátna skalná stena pripomínajúca plachtu – to je Segla, hlavný magnet turistami zatiaľ nepomerne menej navštevovaného ostrova Senja. Mnohé veľkolepé scenérie sú dostupné vďaka panoramatickej ceste aj z auta. Predsa aj tu stále platí, že najkrajšie výhľady sú buď z vtáčej perspektívy, alebo z vrcholov vyšľapaných skalnatých vrcholov.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.