Peru a Bolívia

Slávni Inkovia a soľná púšť
Popis zájazdu
 • Národné parky
 • Kultúrne pamiatky
 • Max 16 osôb

Ako stavali Inkovia tak dokonalé stavby? Teórií je veľa. Aká je tá vaša? Príďte spoznať stratené mesto Inkov - Machu Picchu, záhadné obrazce v Nazce a hlavné mesto inkskej ríše Cuzco! Zoznam fascinujúcich miest nekončí. Pridáme jazero Titicaca, plávajúce ostrovy Uros, legendárny Ostrov slnka, miesto zrodu Inkov, cestu „smrti“ v Coroicu a najväčšiu soľnú púšť sveta Salar de Uyuní. Dozviete sa o genocíde indiánov v bani v Potosí. Na záver šperk Bolívie - mesto Sucre.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 2. DEŇ:

Prílet do hlavného mesta Peru. Lima, “Mesto kráľov” sa dnes sa radí medzi 5 najväčších metropol celého kontinentu. Prechádzka historickým centrom, ktoré je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Hlavné námestie, Námestie zbraní s Úradom vlády, arcibiskupský palác, katedrálu a nádherný kostol sv Franiška. Ubytujeme sa v krásnej štvrti Miraflores neďaleko promenády s vyhliadkou na Pacifik a jeho pláže. Čakali by ste práve tu také množstvo paraglajdistov? Fakultatívne možnosť letu k záhadným obrazcom Nazca.

3. - 4. DEŇ:

Letecký presun do Cuzca, hlavného mesta Inkskej ríše. V jednom z najstarších nepretržite obývaných sídiel na západnej pologuli sú precízne postavené kamenné diela roztrúsené po celej ploche mesta. Koloniálna kadedrála, arcibiskupský palác či kláštorné budovyplné historických artefaktov a ikon. Inský Chrám Coricancha – kilometre kamenných múrov kedysi pokrytých zlatom dodnes (aj keď sa už zlato stratilo) ohromujú návštevníkov. Ruiny monumentálnej pevnosti Sacsayhuamán, kúpele Tambo Machay, skalný komplex Quenko s amfiteátrom a Puca Pucara alias “červená pevnosť". Dáte si chichu? – zaujímavý kvasený nápoj tu dostať dokonca aj s jahodovou príchuťou. A ak vás rozbolí z nadmorskej výšky hlava, k dispozícii máte pohotove kokové lístky. Ollantaytambo – masívne zvyšky inkskej architektúry a krásny výhľad k tomu. Údolím Urubamba sa panoramatickým vlakom dostaneme až do Aguas Calientes, východzieho bodu pre najväčšie peruánske dobrodružstvo a záhadu!

5. DEŇ:

Skoro ráno cesta autobusom do komplexu Macchu Picchu, posvätného centra Inkov v lone hôr. Na svitaní je kráľovské a kultové sídlo „ríše Slnka“ najmagickejšie. Miesto stratené a znovuobjavené – 140 stavieb v klasickom inkskom architektonickom štýle, chrámy, parky, rezidencie, obranné útočiská poprepájané kamennými chodníkmi a schodiskami. Jedinečná atmosféra a fascinujúce pohľady. Pre zdatných možnosť výstupu na vrch Huyana Picchu. Návrat autobusom do Cuzca.

6. - 7. DEŇ:

Celodenný presun autobusom do Puna. Čakajú nás najlepšie lamie steaky! Zastavíme sa v mestečku Andahuaylillas a obzrieme si ruiny Racchi. Ochutnáte miestnu špecialitu – pečené morča? Po zdolaní horského sedla (4 300 m.n.m.) dorazíme na breh legendárneho jazera Titicaca, najvyššie položeného splavného jazera na svete (3 821 m.n.m.). Plavba loďou k plávajúcim rákosovým ostrovom kmeňa UrosPresun do Copacabana – sme v Bolívii!

8. - 10. DEŇ:

Preskúmame južnú stranu Titicaca. Loďou na Isla del Sol, kde sa podľa legendy zrodilo slnko a Inkovia. Prehliadka chrámu Chincana. Pre zdatnejších 9 km prechod ostrovom vo výške cca 4 000 m.n.m. Presun do La Paz, najvyššie položeného mesta sveta. Trh čarodejníc, kostol sv. Františka s indiánskym prvkami, vyhliadka Killi Killi. Bizarné útvary Mesačného údolia. Fakultatívne možnosť zjazdu na bicykloch po kedysi najnebezpečnejšej ceste sveta do džungle v Coroicu. Vydáme sa hľadať kokové plantáže. Noc strávená v tropickom prostredí dažďového pralesa.

11. DEŇ:

Prelet do UyuníČaká nás vyvrcholenie programu, Salar de Uyunií biela soľná “púšť” vo výške 3650 m.n.m., rozlohou viac ako 10 000 km² najväčšia na svete. Pôvodne bola na dne jazera Ballivián. Po ceste na soľnú púšť za fotogenickými kôpkami vyťaženej  soli sa zastavíme na cintoríne vlakov. Navštívime ostrov Incahuasi, kde sa nachádza veľké množstvo obrovských 10-12 metrov vysokých kaktusov. Pohľad na púšť zhora. Na obed piknik na ostrove. Nocľah v Uyuní.

12. – 13. DEŇ:

Presun do Potosí. Nájdete tu podobnosť s našimi banskými mestami? Prehliadka  mesta a zaujímavostí ako Mincový dom a kostol San Lorenzo. Noc v Potosí, ktoré je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Dozvieme sa, v akých ťažkých a neľudských podmienkach dodnes pracujú baníci v bani Cerro Rico. Za dobyvateľských čias bola najväčšou baňou sveta na ťažbu striebra a došlo v nej ku genocíde indiánov, ktorým ťažkú prácu pomáhalo zvládnuť neodmysliteľné žuvanie koky. Presun do Sucre.

14. DEŇ:

Prehliadka bieleho mesta študentov – Sucre, hlavného mesta krajiny. Právom je na zozname UNESCA. Koloniálna história je tu vidieť na každom kroku, všade krásne čisté biele budovy a milí ľudia odetí do pestrofarebných odevov. Množstvo kostolov a kláštorov bolo prerobených na školy. Dáte si čerstvo vytlačený džús, výbornú pečenú jahňacinu alebo polievku od indiánky na trhu? Presun na letisko. Posledná noc pred návratom do Európy.

15. - 16. DEŇ:

Posledné dni sú určené pre cestu späť do Európy. Prílet domov.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letenka
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Prelety: Lima-Cuzco, La Paz-Uyuní vrátane letiskových poplatkov
 • Doprava mikrobusmi, taxíkmi, vlak do Aquas Calientes, plavba na Titicaca, výlet do soľnej púšte
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami
 • Slovensky hovoriaci sprievodca, miestni sprievodcovia podľa potreby

Cena nezahŕňa

 • Fakultatívne výlety
 • Vstupy do pamiatok a múzeí
 • Príplatok za jednolôžkovú izbu
 • Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 530 EUR
 • Miestne odletové taxy (cca 25 USD)

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

NÁŠ TIP: V prípade záujmu skupiny možnosť predĺženia zájazdu do Chile.

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Uzavreté
31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb
 • PLAVBA ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB V CENE

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.