USA

Dychberúci Yellowstone, Tetons, Arches, Rockies
Popis zájazdu

Národný park Yellowstone patrí medzi najunikátnejšie prírodné rezervácie planéty. Založený v roku 1872 ako prvý národný park na svete, poskytuje útočisko tisíckam rastlinných a živočíšnych druhov, vrátane medveďov grizzly, vlkov, bizónov či losov. Vďaka aktívnej vulkanickej činnosti sa môže pochváliť počtom gejzírov a ďalších geotermálnych divov ako žiadne iné miesto Zeme. Aj preto patrí Yellowstone právom medzi najpozoruhodnešie výtvory matky prírody a najkrajšie a najnavštevovanejšie národné parky sveta.

Termíny a ceny
ODLET
prílet
ŠPECIFIKÁ
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU
CENA ZA OSOBU
DOPLATKY ZA OSOBU

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 4. DEŇ:

Letecký presun ponad celý Atlantik až do Denveru. Transfer do hotela, nocľah. Cesta do mestečka Moab, vstupnej brány národných parkov Arches a Canyonlands. Arches National Park plný úchvaných oblúkov nepotrebuje veľké predstavovanie, určite ich ladné krivky poznáte z mnohých amerických reklám, či priamo z poznávacej značky štátu Utah. V národnom parku Canyonlands navštívime časť „Island in the Sky“ - panoramatická jazda po okraji stolovej hory s vyhliadkami do kaňonov vytvorenými riekami Colorado a Green River. Salt Lake City, najväčšie mesto štátu Utah - nocľah v hoteli.

5. - 6. DEŇ:

Iba trocha cestovania a úplne iný svet. Yellowstone! Najväčšia geotermálna oblasť na svete. Miesto, kde je viac gejzírov ako na všetkých ostatných miestach sveta dokopy. Po ceste do parku (vstupné platí 7 dní) sa zastavíme sa v návštevníckom centre Grant Village Visitors Center, kde sa z videa dozvieme o obrovskom požiari v parku z roku 1988, ktorý zrovnal tretinu Yellowstone – pomôže nám pochopiť, prečo má dodnes na mnohých miestach tento park tak drsný ráz. Jedna z najlepších vecí parku Yellowstone je fakt, že cesta je jeden veľký okruh s mnohými zaujímavými zastávkami. Vyrazíme v smere hodinových ručičiek, aby sme mohli obdivať najznámejší a najnavštevovanejší gejzír Old Faithful. Gejzír vybuchuje spoľahlivo každých 90 minút, množstvo informačných tabúľ oznamuje presné časy nasledujúcich erupcií.  Za zmienku stojí (skutočne!) aj návšteva Old Faithful Inn. Človek si pomyslí: „Prišiel som do parku obdivovať prírodu, nie budovy.“ Ale už recepcia tejto budovy stojí za návštevu, nehovoriac o množstve informácií aj o parku samotnom a jeho prvých návštevníkoch. Prechádzka po drevených chodníkoch a objavovanie sily prírody v oblasti Upper Geyser Basin, ktorá v sebe zahŕňa najväčšiu koncentráciu farebných horúcich prameňov a jazierok na svete.

7. - 8. DEŇ:

Po výdatných raňajkách (na chate si varíme sami, a zatiaľ boli všetky naše jedálničky vynikajúce :) sa vrátime do parku a vyberieme sa na sever smerom k oblasti Mammoth. Po ceste je možné zastaviť sa v múzeu strážcov národného parku (Park Ranger Museum), ktoré sa venuje ich histórii. Keďže sa človek gejzírov nikdy nenabaží, nasleduje zastávka v oblasti Norris Geyser Basin s krátkou vychádzkou na rozprúdenie krvi a rannú dávku geotermálnej aktivity. Ani množstvo geotermálnych jazierok a gejzírov nepripraví človeka na jednu z najkrajších (aj na pomery NP Yellowstone) prírodných atrakcií – slávne Mammoth Hot Springs, ktoré sú absolútne odlišné od čohokoľvek, čo človek dovtedy v parku videl. Voda tečúca v oblasti stovky až tisíce rokov je zodpovedná za vznik celej škály zaujímavých útvarov tejto kaskády. V neďalekom Mammoth Hot Springs Hoteli sa nachádza mapa USA vytvorená z rozličných kusov dreva. Nasleduje presun do oblasti Tower-Roosevelt a smerom nadol ku veľkému kaňonu NP Yellowstone (Grand Canyon). Hoci ide o veľmi rušnú časť parku, je táto cesta jednou z najmalebnejších, najmä keď všade kvitnú lúčne kvety. Nikam sa netreba ponáhľať, na pláne sú zastávky s množstvom krásnych výhľadov a to najmä na úsekoch, ktoré nezničil oheň v roku 1988. Sila rieky Snake River a horných a dolných vodopádov, ktoré sa zarezávajú do kaňonu, je neskutočná. Prechádzka po cestičke Wapiti trailhead cez lúky smerom k jazeru Clear Lake a potom smerom cez geotermálne polia do oblasti jazera Lily Pond Lake. Táto prechádzka končí na nádhernej vyhliadke Artist Point, ktorá je najvhodnejším spôsobom, ako vidieť kaňon z jeho južnej časti. Celý okruh až po Artist Point je relatívne rovinatý, asi 6 km dlhý a nenáročný úsek. Skvelou a pravdepodobne aj lepšou alternatívou v prípade dostatku času je prechádzka na Mt. Washburn – až desaťkilometrový okruh ponúka jedny z najkrajších výhľadov v celom národnom parku. Je to jednoznačne prechádzka, ktorá stojí za absolvovanie. Ráno presun cez Fishing Bridge smerom k návštevníckemu centru k vyhliadke zvanej Lake Butte Lookout nad jazerom Yellowstone s naozaj čarovným pohľadom na samotné jazero. Tu sa nachádza aj jeden z najlepších obchodíkov so suvenírmi v celom Yellowstone a zároveň tu majú asi najlepšiu zmrzlinu. Smerom na juh je jednoznačne podmienkou zastávky oblasť gejzírov na západnej strane jazera a jej výhliadkový chodník – West Thumb Geyser Basin trail. Nachádza sa tu aj známy Fishing cone geyser s unikátnou históriou a celý rad nádherných prírodných úkazov, ako sú vodopády Undine Falls, horúci prameň Beryl Spring a podobne.

9. DEŇ:

Cesta do mesta Jackson v štáte Wyoming je plná krásnych a zaujímavých kratších či dlhších zastávok. Tou hlavnou je Grand Teton National Park. Naskočíme na prvý čln cez jazero Jenny Lake a preplavíme sa k značkovaným chodníkom na druhej strane jazera. Tu sa nachádzajú krátke a nenáročné trasy vedúce k vodopádom Hidden Falls a vyhliadke Inspiration Point. Odtiaľ sa vyberieme okolo južnej časti jazera Jenny naspäť k lodenici. Mesto Jackson samotné tak isto stojí za povšimnutie (poobedná prechádzka a večera). Mesto je síce turistické, no akoby vystrihnuté z divokého západu (však tam aj je) s kopou zaujímavých budov, barov, reštaurácií a rodinných obchodíkov. Miestni odporúčajú zastávku na chutný a zdravý obed v Lotus Café. Za zmienku stojí aj Million Dollar Cowboy Bar – historické a príjemné miesto na pohárik. Prechádzka večerným mestom a ubytovanie.

10.-12. DEŇ:

Návrat do mesta Denver so zastávkou v slávnych Rocky Mountains. Letecký návrat do Európy s prestupom.

Dôležité informácie k zájadzu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava vlastným mikrobusom
 • Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 3x (v Yellowstone) v krásnej drevenej chate s vlastnou kuchyňou
 • Vstupy do národných parkov
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Vstupné víza (ESTA formulár), vrátane poplatku za vybavenie 20 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 380 EUR

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • PRÁZDNINY
 • POLNOČNÉ SLNKO***
 • POLÁRNA ŽIARA**
 • Max 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme, práve ste sa prihlásili
k odberu noviniek

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.