USA

Dychberúci Yellowstone, Tetons, Arches, Rockies
Popis zájazdu
 • Max. 14 osôb
 • Garancia realizácie už od 8 osôb

Národný park Yellowstone patrí medzi najunikátnejšie prírodné rezervácie planéty. Založený v roku 1872 ako prvý národný park na svete, poskytuje útočisko tisíckam rastlinných a živočíšnych druhov, vrátane medveďov grizzly, vlkov, bizónov či losov. Vďaka aktívnej vulkanickej činnosti sa môže pochváliť počtom gejzírov a ďalších geotermálnych divov ako žiadne iné miesto Zeme. Aj preto patrí Yellowstone právom medzi najpozoruhodnešie výtvory matky prírody a najkrajšie a najnavštevovanejšie národné parky sveta.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 4. DEŇ:

Letecký presun ponad celý Atlantik až do Denveru. Transfer do hotela, nocľah. Cesta do mestečka Moab, vstupnej brány národných parkov Arches a Canyonlands. Arches National Park plný úchvaných oblúkov nepotrebuje veľké predstavovanie, určite ich ladné krivky poznáte z mnohých amerických reklám, či priamo z poznávacej značky štátu Utah. V národnom parku Canyonlands navštívime časť „Island in the Sky“ - panoramatická jazda po okraji stolovej hory s vyhliadkami do kaňonov vytvorenými riekami Colorado a Green River. Salt Lake City, najväčšie mesto štátu Utah - nocľah v hoteli.

5. DEŇ:

Cesta do mesta Jackson v štáte Wyoming je plná krásnych a zaujímavých kratších či dlhších zastávok. Tou hlavnou je Grand Teton National Park. Naskočíme na prvý čln cez jazero Jenny Lake a preplavíme sa k značkovaným chodníkom na druhej strane jazera. Tu sa nachádzajú krátke a nenáročné trasy vedúce k vodopádom Hidden Falls a vyhliadke Inspiration Point. Odtiaľ sa vyberieme okolo južnej časti jazera Jenny naspäť k lodenici. Mesto Jackson samotné tak isto stojí za povšimnutie (poobedná prechádzka a večera). Mesto je síce turistické, no akoby vystrihnuté z divokého západu (však tam aj je) s kopou zaujímavých budov, barov, reštaurácií a rodinných obchodíkov. Miestni odporúčajú zastávku na chutný a zdravý obed v Lotus Café. Za zmienku stojí aj Million Dollar Cowboy Bar – historické a príjemné miesto na pohárik. Prechádzka večerným mestom a ubytovanie.

6. - 7. DEŇ:

Iba trocha cestovania a úplne iný svet. Yellowstone! Najväčšia geotermálna oblasť na svete. Miesto, kde je viac gejzírov ako na všetkých ostatných miestach sveta dokopy. Po ceste do parku (vstupné platí 7 dní) sa zastavíme sa v návštevníckom centre Grant Village Visitors Center, kde sa z videa dozvieme o obrovskom požiari v parku z roku 1988, ktorý zrovnal tretinu Yellowstone – pomôže nám pochopiť, prečo má dodnes na mnohých miestach tento park tak drsný ráz. Jedna z najlepších vecí parku Yellowstone je fakt, že cesta je jeden veľký okruh s mnohými zaujímavými zastávkami. Vyrazíme v smere hodinových ručičiek, aby sme mohli obdivať najznámejší a najnavštevovanejší gejzír Old Faithful. Gejzír vybuchuje spoľahlivo každých 90 minút, množstvo informačných tabúľ oznamuje presné časy nasledujúcich erupcií.  Za zmienku stojí (skutočne!) aj návšteva Old Faithful Inn. Človek si pomyslí: „Prišiel som do parku obdivovať prírodu, nie budovy.“ Ale už recepcia tejto budovy stojí za návštevu, nehovoriac o množstve informácií aj o parku samotnom a jeho prvých návštevníkoch. Prechádzka po drevených chodníkoch a objavovanie sily prírody v oblasti Upper Geyser Basin, ktorá v sebe zahŕňa najväčšiu koncentráciu farebných horúcich prameňov a jazierok na svete.

8. - 9. DEŇ:

Po výdatných raňajkách (na chate si varíme sami, a zatiaľ boli všetky naše jedálničky vynikajúce :) sa vrátime do parku a vyberieme sa na sever smerom k oblasti Mammoth. Po ceste je možné zastaviť sa v múzeu strážcov národného parku (Park Ranger Museum), ktoré sa venuje ich histórii. Keďže sa človek gejzírov nikdy nenabaží, nasleduje zastávka v oblasti Norris Geyser Basin s krátkou vychádzkou na rozprúdenie krvi a rannú dávku geotermálnej aktivity. Ani množstvo geotermálnych jazierok a gejzírov nepripraví človeka na jednu z najkrajších (aj na pomery NP Yellowstone) prírodných atrakcií – slávne Mammoth Hot Springs, ktoré sú absolútne odlišné od čohokoľvek, čo človek dovtedy v parku videl. Voda tečúca v oblasti stovky až tisíce rokov je zodpovedná za vznik celej škály zaujímavých útvarov tejto kaskády. V neďalekom Mammoth Hot Springs Hoteli sa nachádza mapa USA vytvorená z rozličných kusov dreva. Nasleduje presun do oblasti Tower-Roosevelt a smerom nadol ku veľkému kaňonu NP Yellowstone (Grand Canyon). Hoci ide o veľmi rušnú časť parku, je táto cesta jednou z najmalebnejších, najmä keď všade kvitnú lúčne kvety. Nikam sa netreba ponáhľať, na pláne sú zastávky s množstvom krásnych výhľadov a to najmä na úsekoch, ktoré nezničil oheň v roku 1988. Sila rieky Snake River a horných a dolných vodopádov, ktoré sa zarezávajú do kaňonu, je neskutočná. Prechádzka po cestičke Wapiti trailhead cez lúky smerom k jazeru Clear Lake a potom smerom cez geotermálne polia do oblasti jazera Lily Pond Lake. Táto prechádzka končí na nádhernej vyhliadke Artist Point, ktorá je najvhodnejším spôsobom, ako vidieť kaňon z jeho južnej časti. Celý okruh až po Artist Point je relatívne rovinatý, asi 6 km dlhý a nenáročný úsek. Skvelou a pravdepodobne aj lepšou alternatívou v prípade dostatku času je prechádzka na Mt. Washburn – až desaťkilometrový okruh ponúka jedny z najkrajších výhľadov v celom národnom parku. Je to jednoznačne prechádzka, ktorá stojí za absolvovanie. Ráno presun cez Fishing Bridge smerom k návštevníckemu centru k vyhliadke zvanej Lake Butte Lookout nad jazerom Yellowstone s naozaj čarovným pohľadom na samotné jazero. Tu sa nachádza aj jeden z najlepších obchodíkov so suvenírmi v celom Yellowstone a zároveň tu majú asi najlepšiu zmrzlinu. Smerom na juh je jednoznačne podmienkou zastávky oblasť gejzírov na západnej strane jazera a jej výhliadkový chodník – West Thumb Geyser Basin trail. Nachádza sa tu aj známy Fishing cone geyser s unikátnou históriou a celý rad nádherných prírodných úkazov, ako sú vodopády Undine Falls, horúci prameň Beryl Spring a podobne.

10. - 12. DEŇ:

Návrat do mesta Denver, jednu noc strávime v srdci slávnych Rocky Mountains. Letecký návrat do Európy s prestupom.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava vlastným mikrobusom
 • Ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami, 3x (pri vstupe do Yellowstone) v krásnej drevenej chate s vlastnou kuchyňou, 1x (pri Tetons) v štúdiách s vlastnou kuchynkou
 • Vstupy do národných parkov
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Vstupné víza (ESTA formulár), vrátane poplatku za vybavenie 20 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 380 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-LHR 11:30-13:00 I LHR-DEN 14:50-17:30
 • 11. DEŇ I DEN-LHR 19:35-11:30 (12. DEŇ) I LHR-VIE 15:20-18:50
 • VIE - Viedeň, LHR - Londýn, DEN - Denver

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Mexiko

Ríša Aztékov a Mayov
O zájazde
 • Max. 16 osôb

Láka vás hlbšie spoznať Mexiko na ceste, ktorá sa nesústredí iba na Yucatán, ale prevedie Vás naprieč bývalou mayskou ríšou? Na jedinej ceste Vás čakajú zaujímavé dávne civilizácie a ruiny mayských hlavných miest, mystické posvätné miesta pohltené džungľou. Koloniálne mestečká s architektonickými, kulinárskymi a kultúrnymi zážitkami. Čaká Vás teda história – prírodné skvosty – vynikajúca kuchyňa – hudba mariaches – slávna tequila! Kto by odolal toľkému mexickému pokušeniu?

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

31
máj
8 dní
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
Sao Miguel a Santa Maria
Azorské ostrovy
 • Vstupy v cene
 • ĽAHKÁ TURISTIKA
 • Národné parky
 • Letné prázdniny
 • Odlet: Viedeň
 • Max. 14 osôb

Niekde na polceste medzi Európou a Amerikou, približne v strede Atlantického oceánu sa nachádza exotické súostrovie vulkanického pôvodu patriace Portugalsku. AZORSKÉ OSTROVY. Mnohí návštevníci im (a určite právom) prisudzujú titul "Havaj Európy" - sú preslávené svojou nádhernou prírodou s množstvom jazier, sopečných tvarov, dramatických útesov a zelenej krajiny. Mnohé miesta sú pokryté čarovnými stromami až mystických, rozprávkových lesov laurisilva. Fantasticky sa tu darí nesmiernemu množstvu rastlinných druhov, prím ale hrajú hortenzie - cesty lemované obrovskými fialovými, ružovými a bielymi kvetmi patria k najkrajším ostrovným skvostom. Mnohé z týchto oblastí sú chránené a patria do siete národných parkov. Azorská kultúra je ovplyvnená portugalským dedičstvom, ale s výraznými regionálnymi rozdielmi. Miestni obyvatelia sú hrdí na svoju históriu, tradičné festivaly a rôzne folklórne podujatia. Ostrovy sopečného pôvodu, ktoré niektorí považujú za pozostatky bájnej Atlantídy, zostávajú zatiaľ stále relatívne neznáme ... sú synonymom dokonalej exotiky, a dychberúce dojmy z ich návštevy ich aj u vás poľahky zaradia na popredné miesta. Počas tohoto zájazdu navštívime dva ostrovy: najväčší a najpopulárnejší SAO MIGUEL a najjužnejší a zároveň najvýchodnejší ostrov SANTA MARIA.

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.