USA

Dychberúci Yellowstone, Tetons, Arches, Rockies
Popis zájazdu
 • Max. 14 osôb
 • Garancia realizácie už od 8 osôb

Národný park Yellowstone patrí medzi najunikátnejšie prírodné rezervácie planéty. Založený v roku 1872 ako prvý národný park na svete, poskytuje útočisko tisíckam rastlinných a živočíšnych druhov, vrátane medveďov grizzly, vlkov, bizónov či losov. Vďaka aktívnej vulkanickej činnosti sa môže pochváliť počtom gejzírov a ďalších geotermálnych divov ako žiadne iné miesto Zeme. Aj preto patrí Yellowstone právom medzi najpozoruhodnešie výtvory matky prírody a najkrajšie a najnavštevovanejšie národné parky sveta.

Program zájazdu

Program zájazdu

1. - 4. DEŇ:

Letecký presun ponad celý Atlantik až do Denveru. Transfer do hotela, nocľah. Cesta do mestečka Moab, vstupnej brány národných parkov Arches a Canyonlands. Arches National Park plný úchvaných oblúkov nepotrebuje veľké predstavovanie, určite ich ladné krivky poznáte z mnohých amerických reklám, či priamo z poznávacej značky štátu Utah. V národnom parku Canyonlands navštívime časť „Island in the Sky“ - panoramatická jazda po okraji stolovej hory s vyhliadkami do kaňonov vytvorenými riekami Colorado a Green River. Salt Lake City, najväčšie mesto štátu Utah - nocľah v hoteli.

5. DEŇ:

Cesta do mesta Jackson v štáte Wyoming je plná krásnych a zaujímavých kratších či dlhších zastávok. Tou hlavnou je Grand Teton National Park. Naskočíme na prvý čln cez jazero Jenny Lake a preplavíme sa k značkovaným chodníkom na druhej strane jazera. Tu sa nachádzajú krátke a nenáročné trasy vedúce k vodopádom Hidden Falls a vyhliadke Inspiration Point. Odtiaľ sa vyberieme okolo južnej časti jazera Jenny naspäť k lodenici. Mesto Jackson samotné tak isto stojí za povšimnutie (poobedná prechádzka a večera). Mesto je síce turistické, no akoby vystrihnuté z divokého západu (však tam aj je) s kopou zaujímavých budov, barov, reštaurácií a rodinných obchodíkov. Miestni odporúčajú zastávku na chutný a zdravý obed v Lotus Café. Za zmienku stojí aj Million Dollar Cowboy Bar – historické a príjemné miesto na pohárik. Prechádzka večerným mestom a ubytovanie.

6. - 7. DEŇ:

Iba trocha cestovania a úplne iný svet. Yellowstone! Najväčšia geotermálna oblasť na svete. Miesto, kde je viac gejzírov ako na všetkých ostatných miestach sveta dokopy. Po ceste do parku (vstupné platí 7 dní) sa zastavíme sa v návštevníckom centre Grant Village Visitors Center, kde sa z videa dozvieme o obrovskom požiari v parku z roku 1988, ktorý zrovnal tretinu Yellowstone – pomôže nám pochopiť, prečo má dodnes na mnohých miestach tento park tak drsný ráz. Jedna z najlepších vecí parku Yellowstone je fakt, že cesta je jeden veľký okruh s mnohými zaujímavými zastávkami. Vyrazíme v smere hodinových ručičiek, aby sme mohli obdivať najznámejší a najnavštevovanejší gejzír Old Faithful. Gejzír vybuchuje spoľahlivo každých 90 minút, množstvo informačných tabúľ oznamuje presné časy nasledujúcich erupcií.  Za zmienku stojí (skutočne!) aj návšteva Old Faithful Inn. Človek si pomyslí: „Prišiel som do parku obdivovať prírodu, nie budovy.“ Ale už recepcia tejto budovy stojí za návštevu, nehovoriac o množstve informácií aj o parku samotnom a jeho prvých návštevníkoch. Prechádzka po drevených chodníkoch a objavovanie sily prírody v oblasti Upper Geyser Basin, ktorá v sebe zahŕňa najväčšiu koncentráciu farebných horúcich prameňov a jazierok na svete.

8. - 9. DEŇ:

Po výdatných raňajkách (na chate si varíme sami, a zatiaľ boli všetky naše jedálničky vynikajúce :) sa vrátime do parku a vyberieme sa na sever smerom k oblasti Mammoth. Po ceste je možné zastaviť sa v múzeu strážcov národného parku (Park Ranger Museum), ktoré sa venuje ich histórii. Keďže sa človek gejzírov nikdy nenabaží, nasleduje zastávka v oblasti Norris Geyser Basin s krátkou vychádzkou na rozprúdenie krvi a rannú dávku geotermálnej aktivity. Ani množstvo geotermálnych jazierok a gejzírov nepripraví človeka na jednu z najkrajších (aj na pomery NP Yellowstone) prírodných atrakcií – slávne Mammoth Hot Springs, ktoré sú absolútne odlišné od čohokoľvek, čo človek dovtedy v parku videl. Voda tečúca v oblasti stovky až tisíce rokov je zodpovedná za vznik celej škály zaujímavých útvarov tejto kaskády. V neďalekom Mammoth Hot Springs Hoteli sa nachádza mapa USA vytvorená z rozličných kusov dreva. Nasleduje presun do oblasti Tower-Roosevelt a smerom nadol ku veľkému kaňonu NP Yellowstone (Grand Canyon). Hoci ide o veľmi rušnú časť parku, je táto cesta jednou z najmalebnejších, najmä keď všade kvitnú lúčne kvety. Nikam sa netreba ponáhľať, na pláne sú zastávky s množstvom krásnych výhľadov a to najmä na úsekoch, ktoré nezničil oheň v roku 1988. Sila rieky Snake River a horných a dolných vodopádov, ktoré sa zarezávajú do kaňonu, je neskutočná. Prechádzka po cestičke Wapiti trailhead cez lúky smerom k jazeru Clear Lake a potom smerom cez geotermálne polia do oblasti jazera Lily Pond Lake. Táto prechádzka končí na nádhernej vyhliadke Artist Point, ktorá je najvhodnejším spôsobom, ako vidieť kaňon z jeho južnej časti. Celý okruh až po Artist Point je relatívne rovinatý, asi 6 km dlhý a nenáročný úsek. Skvelou a pravdepodobne aj lepšou alternatívou v prípade dostatku času je prechádzka na Mt. Washburn – až desaťkilometrový okruh ponúka jedny z najkrajších výhľadov v celom národnom parku. Je to jednoznačne prechádzka, ktorá stojí za absolvovanie. Ráno presun cez Fishing Bridge smerom k návštevníckemu centru k vyhliadke zvanej Lake Butte Lookout nad jazerom Yellowstone s naozaj čarovným pohľadom na samotné jazero. Tu sa nachádza aj jeden z najlepších obchodíkov so suvenírmi v celom Yellowstone a zároveň tu majú asi najlepšiu zmrzlinu. Smerom na juh je jednoznačne podmienkou zastávky oblasť gejzírov na západnej strane jazera a jej výhliadkový chodník – West Thumb Geyser Basin trail. Nachádza sa tu aj známy Fishing cone geyser s unikátnou históriou a celý rad nádherných prírodných úkazov, ako sú vodopády Undine Falls, horúci prameň Beryl Spring a podobne.

10. - 12. DEŇ:

Návrat do mesta Denver, jednu noc strávime v srdci slávnych Rocky Mountains. Letecký návrat do Európy s prestupom.

Dôležité informácie k zájazdu

Cena zahŕňa

 • Medzinárodná letecká doprava (odlet z Viedne)
 • Transfer BA-letisko-BA
 • Doprava vlastným mikrobusom
 • Ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami, 3x (pri vstupe do Yellowstone) v krásnej drevenej chate s vlastnou kuchyňou, 1x (pri Tetons) v štúdiách s vlastnou kuchynkou
 • Vstupy do národných parkov
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu

Cena nezahŕňa

 • Vstupné víza (ESTA formulár), vrátane poplatku za vybavenie 20 EUR
 • Komplexné cestovné poistenie (je možné pripoistiť sa v CK)

Povinné doplatky

 • Letiskové a servisné poplatky 380 EUR

Plánované letové časy

 • 1. DEŇ I VIE-LHR 11:30-13:00 I LHR-DEN 14:50-17:30
 • 11. DEŇ I DEN-LHR 19:35-11:30 (12. DEŇ) I LHR-VIE 15:20-18:50
 • VIE - Viedeň, LHR - Londýn, DEN - Denver

Upozornenie

 • Zmena poradia navštívených lokalít vyhradená

Prihláste sa ešte dnes

V prípade záujmu alebo doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať

Najbližšie termíny

Vyberáme z našich zájazdov

Island

Živý živlami
O zájazde
 • Max. 14 osôb

Krajina gejzírov a vulkánov. Eyjafjallajökull, Grímsvötn, Bárdarbunga, Krafla, Katla, Hekla … najmladšia pevnina na svete žije živlami. Reykjavík, najsevernejšie hlavné mesto sveta. Plavba obojživelníkom medzi ľadovcovými kryhami, príbehy o elfoch a troloch, a na záver pohoda v legendárnych termálnych kúpeľoch Blá Lónid. Prekrásne dúhové hory Kerlingarfjoll a kúpanie v termálnom bazéniku. Vedeli ste, že Islanďania chodia radšej bosí, ako bez kníh? Prehliadka sily prírodných elementov v úžasnej farebnosti.

Detaily a termíny

Novinky do mailu

Odoslaním vašej e-mailovej adresy sa prihlásite k odberu nášho informačného newslettera. Neprídete tak o žiadne dôležité informácie.

Ďakujeme za váš záujem o zasielanie newslettra.

UPOZORNENIE: vašu emailovú adresu je ešte potrebné potvrdiť kliknutím na tlačítko „Áno, prihláste ma do tohto zoznamu“ v emaili s názvom „Prosím potvrďte odber newslettra“, ktorý ste práve dostali do svojej schránky (ak ho nevidíte, skontrolujte svoj pričinok „SPAM“).

Odporúčame

Máte otázky? Pýtajte sa

Ďakujeme. Váša správa bola zaznamenaná.

Pošleme vám náš katalóg

Pozrite si náš tlačený katalóg plný nezabudnuteľných zájazdov za skvelé ceny. Plánujte v pohodlí domova o svojej budúcej dovolenke.